Skocz do zawartości
ultimate33

Komputer sama jednostka do 3.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jednostki do 3500zl typowo pod gierki typu cod mw Cs go i najnowsze produkcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kompa na już, czy będziesz później robił jakiś upgrade? https://www.x-kom.pl/lista/uhutc6rts ryzen 5 3600 + rtx2060, ale musiałbyś dopłacić do tego zestawu. Nie wiem na czym można tutaj przyoszczędzić. Płyta na chipie b450 pozwoli na odpalenie nowej generacji ryzenów, ale pytanie czy posiadając 3600, będziesz chciał zmieniać procesor? Niestety 1600af został już wycofany i zastąpiony 3300x, a tutaj nie wiem jak on wypada w połączeniu z rtx. Albo na upartego kupić r5 2600 i później go zmienić, wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

8GB RAM w kompie za 3500zł to trochę mało, a karta graficzna nie dostępna i cena 3800zł.

Moja propozycja Ryzen 2600 6/12 + rx5600 xt SSD 512, 16GB RAM - 3600zł plus gratis 2 gry od AMD https://www.x-kom.pl/lista/pfe7laa5l

ewentualnie można CPU zmienić na bardziej wydajnego w grach Ryzena 3300x ale ma mniej wątków i rdzeni 4/8 https://www.x-kom.pl/p/560814-procesor-amd-ryzen-3-amd-ryzen-3-3300x.html

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja za 3,5k https://www.x-kom.pl/lista/45kzw3jr2

Procesor AMD Ryzen 5 AMD Ryzen 5 2600

Płyta główna Socket AM4 ASRock B450 Pro4

Pamięć RAM DDR4 Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper 4 Blackout

Karta graficzna NVIDIA Gainward GeForce GTX 1660 SUPER Ghost OC 6GB GDDR6

Dysk SSD Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC

Obudowa do komputera SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black

Zasilacz do komputera SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

 

Ewentualnie aby wykorzystać w pełni budżet, wymienić zasilacz na sensowniejszy SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz na xeona? 1650v3 po OC ma wydajność Ryzena 3600 / 9700KF na stock clock. Z. płyta i gwarancją oraz 16GN ram w. Polsce możesz kupić go za +- 1200 zł Płyta 600 ( X99 więc droga ale Huananzhi będzie mieć sloty m2 i wszystkie nowinki) proc 500 i ram 300 DDR4 może być wolny bo ten xeon maks 2400mhz obsłuży. Do tego możesz dać nawet 2060 Super wtedy bez. kompromisów większych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może lekko przesadzam alenjak weźmie z tańszą płytką albo 2060 bez super to będzie bez kompromisów większych na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dajesz radę na 240GB weź Cruciala BX500 240GB, a te zaoszczędzoną 100 z hakiem dołóż do ramu i weź 2x8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się już na zakup tego zestawu wiem że tylko 8 GB Ramu to mało ale w między czasie dokupię kostkę 8gb

https://www.x-kom.pl/lista/3s6ry9myc

Nie jest źle tylko to chłodzenie na 3300x jest bardzo słabe i bierz pod uwagę, że szybko będziesz musiał je zmienić na np spartana lub ferę. Dokupienie 1 kosci 8GB nie jest dobrym pomysłem bo możesz miec rózne problemy z kompatybilnością 2+1. Lepiej wtedy sprzedac 2x4 i kupić 2x8GB.

Tej karty graficznej w x-kom nie ma i na wiadomo kiedy będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowałem się na taki zestaw dokladnie

Dysk SSD Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6

SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4

Gigabyte B450M DS3H

AMD Ryzen 3 3300X

SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

 

W przyszłym miesiącu dokupię 2x8 lub 2x4 Ramu oraz dodatkowe chlodzenie

Myślicie ze dobry pomysl

Niestety na 240gb nie ma opcji ponieważ przeważnie gram w cod mw nie warzone i on sam waży około 190gb

Edytowane przez ultimate33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie procesor może się przegrzewać bez chłodzenia więc dobrałem fere 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie szedł w 4 rdzenie w 2020 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor ma lepszą wydajność niż nie które 6 rdzeniowe tym bardziej nie jest on drogi więc jeżeli za jakiś czas będzie słaby nie stracę dużo na nim i mogę wymienić na nowszy i tym bardziej że ja się grafika nie zajmuje przeważnie gry oraz siedzenie na internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zejść do RX 5600 XT o wydajności RTX 2060 i przeskoczyć z 3300X na 3600.

W jakiej cenie masz tego RTX 2060?

 

https://proline.pl/koszyk/f3796b83

 

Przy czym jak chcesz, to zmieniasz obudowę na tą z Twojej propozycji.

Pamięci weź 1x8GB i dorzuć za jakiś czas po prostu drugą kość do duala.

Lepiej jest mieć 2x8 niż 4x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie i odebrałem taki zestaw:

 

Chłodzenie procesora SilentiumPC Fortis 3 140mm

Dysk SSD Plextor 512GB 2,5" SATA SSD M8VC

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6

SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4

Gigabyte B450M DS3H

AMD Ryzen 3 3300X

SilentiumPC Vero L3 500W 80 Plus Bronze

 

W przyszlym tygodniu dokupię 2x8 Ramu myślę że Ramu nigdy za wiele.

Dam znać gdy wypróbuje go na podreconym ramię procku oraz grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OK, po za tym nieszczęsnym ramem. Generalnie jak będziesz zmieniał to sprzedaj ten, a kup 2x8 bo będziesz mial problemy z ustabilizowaniem go, a Ryzeny są bardzo mocno zależne od Ramu. Jeśli nie będzie Ci przeszkadzać na ten moment ilość to porozglądaj się za jakąś promką na dużo lepsze ramy. Celuj w min. 3600 - 3800 Mhz i zestaw będzie przyzwoity :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmienię tam na 3600mhz i 2x8 większego karta nie obsługuje

W Cs go wszystko na full 400 prawie 500fps myślę że dobry wynik

Call of duty MW 90-120fps więc myślę że tylko ten ram wystarczy ale i tak jestem zadowolony

I z tego co się orientuję ASRock B450 Pro4

Obsługuje tylko do 3200mhz

Edytowane przez ultimate33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Nie no nie powtarzajmy tych bajek, konsole nie maja zadnego znaczenia, jakie ma niby znaczenia konsola w kontekscie mocy i wydajnosci 4090 ?? Zadne Nikt poza gracami nie przejmuje sie wydajnoscia konsol, a Jensen to chyba ostatnia osoba ktora by sie tym przejela Jk dodali PT do Cyberpunka ktos patrzyl na konsole ?? Nie. W przyszlosc PT w grach bedzie standardem na PC, a konsole dostana po prostu zwykla rasteryzacje w tej samej grze.
    • Chciałem jeszcze zapytać, czy od takiej strony praktycznej podpowiecie jak rozmawiać z Orange, aby opłaty miesięczne nie były za wysokie? To znaczy chodzi mi na przykład o rodzaj modemu/połączenia o jaki pytać(ktoś tu wspomniał o radiowym ?) .  Wolę też mieć wolny internet niż szybki a droższy. Wystarczy mi modem (nie router) ponieważ będę podłączał tylko laptopa(nie mam smartfona, jedynie zwykłą starą komórkę)....   Drugie pytanie... chyba powinienem zadać w jakimś regionalnym forum.... czy może ktoś z Was potrafi podpowiedzieć uczciwy serwis komputerowy w Poznaniu? Myślę sobie, że po prostu poproszę w takim serwisie o kompleksową pomoc w przejściu ze starego laptopa/połączenia (ZTE ZXDSL 852) na nowsze rozwiązania. Nie mam niestety rodziny, która może pomóc . Pozdrawiam wszystkich piszących.
    • Kosole bedą do streamowania za chwile
    • A ja liczę na wzrost rasteryzacji, żeby w takim 4K lub VR można grać bez problemu. RT póki co nie wygląda aż tak super żeby robić kompromisy   Tylko tu konsole będą hamulcem... Bo są słabe i PC nie mogą aż tak odjechać
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...