Skocz do zawartości
M90

[Zestaw] 8000-9000zł Gry/Bez OC/Bez Monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

1. Określenie ceny

 

8000 - 9000zł - Przedział cenowy, wolałbym trzymać się dolnej granicy i dopłacić jeśli jakiś komponent jest szczególnie warty swojej ceny

 

 

2. Określenie zastosowania sprzętu

 

Głównie gry, sporadycznie obróbka graficzna i video (photoshop, adobe after effects)

 

 

3. Określenie czy sprzęt będzie podkręcany

 

B-OC - Bez OC (od Bez OC....), czyli nie mamy pojęcia co to jest lub po prostu tego nie chcemy

 

 

4. Określenie specyficznych potrzeb

 

Uśredniona wydajność i cisza

 

 

5. Określenie potrzeb dotyczących monitora/dysku/obudowy

 

Peryferia: nie potrzeba

 

Inne:

Chłodzenie - nie potrzebuje mieć kompatybilności komponentów z wodnym chłodzeniem bo nie będe takiego miał

Obudowa - najlepiej z minimum 3 wentylatorami, chyba że one już nie są tak ważne. Ważne, żeby miała dodatkowe wejścia USB i słuchawki/mikrofon z przodu/z góry. Podświetlenia, okna do podglądania, kolorowe wentylatory są dla mnie nie ważne; wolę tego nie mieć, chyba że się nie uda dobrać obudowy bez tych rzeczy do zestawu. Dodatkowo nie wiem czy potrzebuje obudowę z miejscem na napęd optyczny czy lepiej jak zaopatrzę się w zewnętrzny napęd optyczny

Monitor - Nie potrzebuję nowego. Obecnie używam dwa monitory 60 Hz (1920x1080 + 1280x1024), może któryś z nich zmienię na 144 Hz, ale nie będę używał 4K

Połaczenie z Internetm - mam przez kabel, więc nie potrzebuje żadnego modułu WiFi

System Operacyjny - mam już Windows 10

 

 

6. Uwagi

 

Zrobiłem taki zlepek z innych tematów ale zupełnie nie mam pojecią czy części do siebie pasują i czy nie ma bottlenecków, dlatego prosze porade czy taki zestaw jest oplacalny i optymalny. Moze kompletnie wszystko pozamieniac? Potrzebuje tez do tego dobrac obudowe (nie wiem czy potrzebuje obudowę z miejscem na napęd optyczny czy lepiej jak zaopatrzę się w zewnętrzny napęd optyczny na USB)

 

 

CPU: Procesor AMD Ryzen 7 3800X, 3.9GHz, 32 MB, BOX (100-100000025BOX)

Ram: Pamięć Crucial Ballistix Black at DDR4 2666 DRAM Desktop Gaming Memory Kit 32GB (16GBx2) CL16 (BL2K16G26C16U4B)

GPU: Karta graficzna Gigabyte GeForce RTX 2080 SUPER WindForce OC 8GB GDDR6 (GV-N208SWF3OC-8GD)

MoBo: Płyta główna MSI X470 PRO GAMING MAX

Zasilacz: SeaSonic CORE Gold GM 650W (SSR-650LM)

Napęd: Asus DRW-24D5MT/BLK/B/AS

SSD: ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (ASX8200PNP-1TT-C)

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Grandis 3 (SPC274)

 

Wlasnie zauwazylem ze wybrana przez mnie plyta glowna jest juz niedostepna

 

Potrzebuje innej pasty termicznej do chłodzenia CPU czy pozostac przy firmowej?

 

Potrzebuje 32Gb Ram (nie wiem czy 16x2, czy 8x4), SSD 1TB, wybralem CPU Ryzen 7 i GPU GeForce RTX bo wyglada na to ze one najczesciej pojawiaja sie w zestawach przeznaczonych do grania

 

W miarę mozliwosci wole zlozyc zestaw z komponentow dostepnych w morele; tam tez zamowilem zlozenie zestawu z wskazanych czesci

Edytowane przez M90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

W tym budżecie już nie wypada dawać SilentiumPC,szybszy RAM także w tym budżecie,RAM w Ryzenach optymalnie w Dualu.

 

3800X nie jest opłacalne. Bardziej opłaca się wziąść 3700X.

 

Lepiej wziąść napęd na USB bo jest bardziej uniwersalny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie już nie wypada dawać SilentiumPC,szybszy RAM także w tym budżecie,RAM w Ryzenach optymalnie w Dualu.

 

3800X nie jest opłacalne. Bardziej opłaca się wziąść 3700X.

 

 

Nie rozumiem dokladnie. Czyli ze SilentiumPC jest za slabe a Ram ma byc wiekszy niz 32GB?

3800X w jakim aspekcie nie jest oplacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

https://proline.pl/koszyk/bef58a4b z BQ Dark ROCK PRO 4

 

https://proline.pl/koszyk/190644d8 z NH D15 CHROMAX

 

Lepszy zasilacz jakościowo,przewiewna obudowa (wersja A w P400 się bardzo udała Phanteksowi),SSD 1TB PCIE 4.0 (ADATY SX8200 PRO 1TB brak w proline), płyta na X570 (w tym budżecie lepiej X570)

 

Pastę masz z każdym chłodzeniem dołączoną.

 

SilentiumPC nie jest jakoś złe ale w tym budżecie można lepsze powietrzne niż SilentiumPC. RAM 32GB starczy. Nie mówiłem że trzeba więcej niż 32GB RAM.

 

W Dualu masz wyższą wydajność w grach. Na Quad Channel na Ryzenach byłoby ciężko o dobre taktowanie a w Dual Channel łatwiej. Dual Channel jest optymalny do Ryzena a Quad Channel do HEDT typu sTRX4.

 

Tutaj linki do morele obcinają a do koszyka np. z proline nie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry, praca w Adobe to i zdecydowanie i7 10700 zamiast tego Ryzena.

Raz, że wydajniej w grach a dwa zdecydowanie lepiej do pracy z wideo z racji akceleracji quick sync.

RTX 2080 Super pod 1080p moim zdaniem wart przemyślenia. Nawet przy zmianie monitora na 1080p 144 Hz.

Kończyłbym inwestycję na RTX 2070 Super.

 

https://proline.pl/koszyk/669c4b01

 

Teraz masz kilka opcji. Albo i7 10700 i zostajesz na RTX 2070S albo przy 10400 dokładasz do RTX 2080 Super.

Tak jak wcześniej pisałem. Pod 1080p kończyłbym na RTX 2070 Super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Mówiłeś że głównie do gier a sporadycznie te obróbki.

 

Więc brałbym Ryzena 3700X. (przyszłościowo od tego i5)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry, praca w Adobe to i zdecydowanie i7 10700 zamiast tego Ryzena.

Raz, że wydajniej w grach a dwa zdecydowanie lepiej do pracy z wideo z racji akceleracji quick sync.

 

 

Nawet jesli to jest sporadyczna praca w Adobe?

 

I czy jest kolosalna roznica miedzy RTX 2070 Super a RTX 2080 Super?

 

Mówiłeś że głównie do gier a sporadycznie te obróbki.

 

Więc brałbym Ryzena 3700X. (przyszłościowo od tego i5)

 

 

Zauwazylem ze miedzy 3700x a 3800x jest raptem 60 zł różnicy, czy 3700 jest w czymś lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Jeśli nie jesteś wojownikiem o każdy FPS to bierz Ryzena 3700X. A jak jesteś wojownikiem FPSów i ciśniesz o każdą klatkę (ciśnie się o każdy FPS w szybkich shooterach typu CS Go i PUBG) to i5/i7 10xxx.

 

Różnica między 3700x a 3800x cenowo jest większa na proline.

 

Lepiej nie brać składania w sklepie bo mogą coś zepsuć podczas składania i montują na odwal i to jest sposób na wciskanie ze zwrotów części. Lepiej brać części bez tego składania i samemu złożyć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet jesli to jest sporadyczna praca w Adobe?

 

Zauwazylem ze miedzy 3700x a 3800x jest raptem 60 zł różnicy, czy 3700 jest w czymś lepszy?

 

No pod sporadyczną pracę w wideo, można przymknąć oko na QSV.

Różnica pomiędzy 2070S a 2080S na pewno nie jest warta dopłacania 1000 zł.

 

https://pclab.pl/art81441-26.html

Trochę ponad 10% różnicy więc jak dasz 2070S pod 1080p, to będzie to naprawdę ok.

 

Pod 1080p kończyłbym na Ryzen 5 3600 / Ryzen 7 3700X + RTX 2070 Super albo i5 10400 + RTX 2070 Super.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli nie jesteś wojownikiem o każdy FPS to bierz Ryzena 3700X. A jak jesteś wojownikiem FPSów i ciśniesz o każdą klatkę (ciśnie się o każdy FPS w szybkich shooterach typu CS Go i PUBG) to i5/i7 10xxx.

 

Różnica między 3700x a 3800x cenowo jest większa na proline.

 

Lepiej nie brać składania w sklepie bo mogą coś zepsuć podczas składania i montują na odwal i to jest sposób na wciskanie ze zwrotów części. Lepiej brać części bez tego składania i samemu złożyć.

 

W strzelanki nie gram za bardzo, więc każdy jeden FPS nie jest dla mnie aż tak ważny. Jedynie w Overwatch gram ze strzelanek. Chociaż żebym miał to minimum 60FPS w tej grze a także GTA5, Red Dead Redemption 2, World of Warcraft na wysokich ustawieniach (nie ultra), to będę zadowolony. Myslisz ze to mozliwe przy 3700x?

 

Moj obecny komputer byl zlozony w morele i nie zauwazylem problemow, sam nie potrafie ogarnac tych wszystkich kabli itp, dlatego korzystam z tej uslugi montazu.

 

 

Różnica pomiędzy 2070S a 2080S na pewno nie jest warta dopłacania 1000 zł.

 

https://pclab.pl/art81441-26.html

Trochę ponad 10% różnicy więc jak dasz 2070S pod 1080p, to będzie to naprawdę ok.

 

Pod 1080p kończyłbym na Ryzen 5 3600 / Ryzen 7 3700X + RTX 2070 Super albo i5 10400 + RTX 2070 Super.

 

Podobne pytanie do Ciebie, myslisz ze uda mi sie z RTX 2070S + Ryzen 3700 wyciagnac min. 60 FPS na wysokich ustawieniach w grach jak GTA5, RDR2, WoW?

 

Obecnie mam intel i5 3.3GHZ + GTX 970 i te gry nawet na niskich ustaweniach graficznych maja jakies 45-50 fps

Edytowane przez M90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym RDR2 to wiesz, tam jak dasz wszystko na ultra, to każdy sprzęt siądzie.

W tej grze trzeba ciutke ściąć na ustawieniach a i tak będzie obraz żyleta i klatki +60.

Reszta gier, to raczej bez zająknięcia.

 

Ryzen 7 3700 względem Ryzena 5 3600 w grach praktycznie nic nie wnosi.

Jak chcesz trochę odskoczyć, to Intela ale to też tam z tą GPU to raczej będzie tylko kosmetyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z waszych porad zrobilem taki koszyk. Jak to teraz wyglada, lepiej?

 

Zamienilem RTX 2080S na RTX 2070S. Zaoszczedzona kwote przeznaczylem na bardzo szybki SSD 5000mb/s, pamieci ram 3200mhz cl16. Procesor pozostal ryzen 7 3800x bo roznica w cenie do 3700x jest niewielka.

 

Dalej nie moglem wybrac odpowiedniej obudowy

 

Mam dziwne odczucia do proponowanego phanteksa. Nie ma mozliwosci instalacji wentylatorow na gorze, wydaje sie ze nie ma filtrow przeciwkurzowych. Na obrazku w sklepie swieca sie wentylatory, nie wiem czy to opcjonalne czy ciagle sie swieca, no i ten bialy kolor nie bardzo mi pasuje. Wole ciemny lub czarny.

 

Czy ta obudowa jest taka dobra ze powinieniem ignorowac te zastrzezenia? Moge jeszcze raz sprobowac poszukac obudowy ale nie wiem czym kierowac sie przy wyborze procz moich upodoban esteteycznych, moja preferencja wobec ilosci wentylatorow i wymiarow gpu, chlodzenia i zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy brałbym 3800X i X570. Cenowo wychodzi to jednak na poziomie i7 10700. Procesor ten jednak jest wydajniejszy od 3800X ale z drugiej strony pod 1080p z 2070S wsio ryba. Mimo wszystko wolałbym Intela.

 

Niekoniecznie dopłacałbym tez do dysku PCIe 4.0. Korzyści z takiego dysku w zestawie do grania znikome patrząc na przyrost ceny.

 

https://proline.pl/koszyk/18423a9c taniej razem z obudową

Jak coś, to zamiast SSD 4.0 wolałbym SX 8200 Pro 2TB.

Jak zejdziesz do 3700X/3800X, to trochę taniej.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...