Skocz do zawartości
Saren7

Zewnętrzna karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

 

Planuje zakup zewnętrznej karty dźwiękowej,

mam zamiar ją wpiąć między kompa, a wieżę.

Budżet do 400 zł. Oczywiście możliwie jak

najtaniej najlepiej, jeśli coś w okolicach

np 150 nieźle gra to ok, chyba, że

duża różnica jest w jakości miedzy tymi droższymi.

Wieża ma

wyjście optyczne

cinch L

cinch P

cinch in

cinch out

Posiadam przejściówkę 2x cinch na jack, ale

w takiej sytuacji musiałbym podpiąć do karty dźwiękowej

pod wyjście słuchawkowe czy to nie obniża jakości?

Prośba również o propozycję podłączenia,

Z góry dzięki

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od karty, niektóre mają dedykowane wyjście liniowe, wtedy tam podłączasz. Inne natomiast mają tylko słuchawkowe i inaczej nie podłączysz.

Nie powinno to powodować utraty jakości, ewentualnie możesz sobie obniżyć trochę w Windowsie głośność, żeby nie dopuścić do przesterowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem karty do 200zł zewnętrznej. Udało mi się wyrwać Creative SB Omni Surround 5.1 za 180zł używany. Możesz kupić nowy jest w promocji na proline.pl za 265zł.

Używam od tygodnia na win10 64bit. Karta działa poprawnie, oprogramowanie SBX Studio także, ustawiania się zapisują i pamiętają po restarcie. Jedynie co potrzebujesz to mieć aktualne sterowniki USB.

Co do brzmienia, na wyłączonych upiększaczach karta gra neutralnie. W SBX Studio ustawiasz dodatkowe efekty bass, crystalizer, EQ etc. tworzysz profile i zapisujesz. W stosunku do integry (alc887 u mnie) duża poprawa w czystości dźwięku aż się ciężko przyzwyczaić. Wzmacniacz słuchawkowy mocny, na 50% max słucham. Jedynym dużym minusem jest brak możliwości przełączania głośniki/słuchawki (trzeba wypiąć słuchawki żeby grały głośniki).

Jeżeli możesz dołożyć to zainteresować się można Audiotrak Prodigy Cube Black Edition za 389zł, tutaj masz wymienny opamp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam watpliwości czy warto iść w Audiotraka gdzie to ma być wpięte do wieży i nie ma wzmianki o słuchawkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w dźwięku, który teraz otrzymuje moja wieża

z kompa brakuje mi głębi, jest płasko, szczególnie

dla wysokich tonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe znam się ale się wypowiem. Jeżeli twoja karta to integra z płyty to sam mając Xonara DX mam deko lepiej choć nie wnikałem dokładnie. DX-a mam od dawna i od razu go wpinałem pod nową płytę. Integrę sprawdzałem dawno temu na starszych sterownikach. Ostatnio Xonar lub system strzelił focha i awaryjnie użyłem integry na nowszych sterownikach. Stąd zdaje się że nowsze stery integry trochę poprawiły jej działanie. Różnicę znam tylko z odsłuchu na słuchawkach ze stopki. Mam kartę to dobrze i jest lepiej niż na integrze ale w tym wypadku gdybym miał kupować ponownie (nowego) DX po obecnych cenach a może i podobną kartę od konkurencji to bym się zastanowił czy ma to większy sens.

 

Audiotrak Prodigy Cube jak wspomniano ma wymienne opamy co poprawia jakość nawet za małą kwotę i w tej chwili jeżeli portfel komuś pozwoli to kupić nawet używkę. MA tą dodatkową zaletę że posiada przełącznik co ma grać np. słuchawki czy wieża (głośniki).

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...