Skocz do zawartości
kaputos

Czy psu 650 seasonic focus da rade ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,

 

Borykam się z pewnym problemem restartowania komputera i chce wykluczyć ,że zasilacz nie daje rady.

 

Mój zestawik :

CPU : i7 9700k nie podkręcany

GPU : RTX 2080 super GameRock

MOBO: Gigabyte z390x

RAM : 16gb cruciali ballistix ddr4

PSU: seasonic 650w focus .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zestaw pobiera totalnie maks 400w więc masz odpowiedź , ale możliwe że jest uszkodzony zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może informację jak zweryfikować czy zasilacz jest zepsuty ? W sensie jakiś miernik lub program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij OCCT i wrzuć Power Test, obserwuj temperatury. Jeśli komputer się zrestartuje, a temperatury były w normie, to można zacząć interesować się zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej multimetr i mierzysz napięcie pod obciążeniem na molexie powinno być 5v i 12v +-5% a najlepiej pożyczyć od kogoś sprawny zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączasz dowolny stres-test (np. z aida64) i jeśli komputer się wyłączą, zasilacz jest zepsuty :)

 

Możesz też sprawdzić napięcia zasilacza. Przykładasz mierniki do odpowiednich przewodów lub miejsc na płycie głównej i sprawdzasz, czy daje odpowiednie napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli napięcia nie są kompletnie rozjechane poza normę ATX i nie ma miernika z true RMS, to nic nie zobaczy przed wyłączeniem kompa.

 

Resety pod obciążeniem to niekoniecznie wina zasilacza - oprócz niego koniecznie trzeba zerknąć na temperatury, bo autor nie napisał co chłodzi tego i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale było coś na rzeczy że pierwsze focusy miały problem z mocnymi kartami i restartowały PC te przed poprawioną partią... sam mam takiego z przed 2018r i mam nadzieje że jak wjedzie mi do skrzynki jakiś amperek 3070 to nie klęknie PSU :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was focusa z przed 2018r? nie mam z nim żadnych problemów ale rozważam zakup 2080S i zastanawiam się czy nie będzie cyrków, sporo w sieci o tym że te focusy mają problemy z gpu z wysokim TDP :hmm:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was focusa z przed 2018r? nie mam z nim żadnych problemów ale rozważam zakup 2080S i zastanawiam się czy nie będzie cyrków, sporo w sieci o tym że te focusy mają problemy z gpu z wysokim TDP :hmm:

Póki nie kupisz to nie sprawdzisz.

Skoro masz Focusa to masz 10 lat gwarancji, jak będzie świrował to odsyłaj na RMA i tyle.

Ogólnie z tego co pamiętam to nie do końca było związane z samym TDP, ale tętnieniami i chwilowymi skokami poboru - problem występował głównie na GTX970 i Vega56/64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego siedzi Focus Plus kupowany w 2018 r. Ciągnął GTX 1080, obecnie ciągnie RTX 2080 i problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was focusa z przed 2018r? nie mam z nim żadnych problemów ale rozważam zakup 2080S i zastanawiam się czy nie będzie cyrków, sporo w sieci o tym że te focusy mają problemy z gpu z wysokim TDP :hmm:

Mam takiego i żadnych problemów z nim. Tak jak napisał iwanme, gdyby coś się działo mamy gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

 

Borykam się z pewnym problemem restartowania komputera i chce wykluczyć ,że zasilacz nie daje rady.

 

Mój zestawik :

CPU : i7 9700k nie podkręcany

GPU : RTX 2080 super GameRock

MOBO: Gigabyte z390x

RAM : 16gb cruciali ballistix ddr4

PSU: seasonic 650w focus .

Kiedy ten Focus był kupiony?

https://pclab.pl/news79313.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pany, owszem mamy gwarancje ale zawsze trzeba ten psu wyjąć i odesłać = rozwalić sobie cały cable mangament :D + czekać na niego mam 3 inne zasilacze w gratach na przeczekanie ale nie lubie pózniej makaronu od nowa ogarniać :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N, odpinaj i wysyłaj. Opisz im, że problem ma dokładnie związek z grafiką, podnieś problem wadliwej serii nagłaśniany swojego czasu w mediach i możliwe, że wymienią Ci na na nową serię GX. Chyba warto dla sprawnego czy tym bardziej nowego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego mam tak robić skoro nowe gpu dopiero jutro przyjdzie i nic takiego się nie stanie wcale ? :E:cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...