Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Proszę o pomoc. Problem znany ale u mnie nie do rozwiązania. Nie żeby mi się nie chciało szukać, od kliku godzin wertuję fora polskie i zagraniczne. le rozwiązania dla mnie nie znalazłem. Po złożeniu nowego kompa nie mogę zainstalować tego sterownika.

Pamiętam, że przy poprzednim kompie i laptopach miałem też problemy ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć jak je rozwiązałem. Na drugim kompie stacjonarnym widzę, że mam jakąś archaiczną starą wersję i działa na W10. Na nowym też mam W10 i problem.

Po uruchomieniu instalatora cały czas wszystko sprowadza się do zapętlonego komunikatu o konieczności ponownego uruchomienia. Usuwałem z menedżera urządzeń ręcznie sterowniki dźwięku, było tak że miałem tam Realteka ale nie tego HD Audio tylko ten R Audio. Usuwałem ręcznie wraz ze sterownikiem - to samo. Mam teraz to co na screenie i w takiej sytuacji również nie chce się zainstalować. Jak usuwałem ten NVIDIA - to samo. Próbowałem wersji ostatniej, przedostatniej i jeszcze wcześniejszych - nic. Próbowałem tę samą wersję którą mam na drugim kompie - nic.

Mimo usilnych prób nie mam pomysłu. W czym tkwi problem albo w którym miejscu mnie coś zaćmiło?

Dla jasności - chodzi mi o program z brązową ikonką w pasku, z panelem sterowania dźwiękiem i ustawieniami.

screen

Teraz zrobiłem przywracanie do stanu sprzed mojej walki z instalatorem i jest tak:

Stan na teraz

ustawienia dźwięku

 

Czytając opinie na forach to ten produkt jest z założenia problematyczny. No ale kurde na 2 z 3 moich kompów działa prawidłowo!

Edytowane przez gremed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/b450m_ds3hrev_10#support-dl sprawdzałeś ten sterownik z konsolą który zajmuje 116mb ?

Tak. Z tego co czytam to na zagranicznych forach sporo piszą o problemie zapętlenia, który jest spowodowany ciągłą chęcią instalacji sterownika przez Windows (po usunięciu Realtek R i ponownym uruchomieniu Windows uzupełnia brakujący sterownik i instalator Realtek znów go usuwa i uruchamia ponownie - i tak w koło). Zastosowałem się do porad tam opisywanych ale nic to nie daje.

Edytowane przez gremed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A głośniki podpinasz w zielone wejście że tak spytam? bo parę dni temu był temat klepany przez 2 strony a okazało się że chłop nie w to wejście podpinał co trzeba a tak na poważnie to sprawdzałeś jak już windows sam ci podmienia sterownik opcję przywróć sterownik? wtedy już nie powinien zaktualizować po raz kolejny na ten z nowszą datą

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A głośniki podpinasz w zielone wejście że tak spytam? bo parę dni temu był temat klepany przez 2 strony a okazało się że chłop nie w to wejście podpinał co trzeba

Problem nie jest z głośnikami tylko z brakiem możliwości zainstalowania panelu Realteka HD Audio. W menedżerze urządzeń cały czas jest widoczny Realtek R Audio.

Nie miałem jeszcze sytuacji żebym miał zainstalowany Realtek HD Audio. Więc windows nie podmienia chyba tylko instaluje usunięty przeze mnie albo przez instalator Realteka sterownik który ma przygotować miejsce pod Realtek HD Audio. Ja tak to rozumiem. "Przywróć sterownik" mam wyszarzone.

 

Edit: Po usunięciu ręcznym Realtek R, nie robię ponownego uruchomienia żeby Windows nie narzucił mi swojego sterownika, instaluję Realtek HD Audio, nie widzę go ale jest prośba o ponowne uruchomienie, uruchamiam ponownie i... - widzę znów Realtek R a nie widzę Realtek HD Audio.

 

Nie wiem... Nie mam już sił. Na dwóch kompach mam Intela, tutaj AMD - może to jakiś problem? Na wszystkich kompach karty Nvidia.

 

Edit2: odinstalowałem Realtek R, wyłączyłem opcję instalacji sterowników przez Windowsa, zainstalowałem Realtek HD Audio... i mam nadal Realtek R.

Edytowane przez gremed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

hmm musiałbym mieć to w rękach robiłem już coś podobnego kumplowi kiedyś na B450A-pro jak sobie nie poradzisz to olej ta integre, wyłącz ją w biosie i kup coś po taniości na PCI-E bo ten ten realtek jest tak fatalny że szkoda gadać jak to gra :E, ja wytrzymałem tydzień na tym paździerzu

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakoś nieziemsko ważne. Ot po prostu irytujący problem. Robiłem już wiele zestawów, systemów i zawsze jednym z kroków instalacji był ten Realtek. Raz z większymi problemami raz z mniejszymi ale w każdym kompie go mam. Nie jestem audiofilem, słuchawki i tak kupię HyperX z kartą na USB które olewają realteka. Ale jak mam z czegoś rezygnować to lubię jak to jest mój wybór a nie fakt, że jest jakieś zacięcie którego nie ogarniam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z brakiem panelu realtek, usuń sterowniki dźwięku zostaw te od windowsa, następnie wpisz nazwę swojej płyty głównej w google i pobierz sterowniki audio na stronie producenta płyty w twoim przypadku Gigabyte(zalecane), ewentualnie użyj programu Driver Booster powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/01AUDIO/Realtek_Audio_Driver_WIN10-64_V6.0.1.8339_0626.zip

 

Ta wersja powinna działać. Na mojej MSI X470 Gaming Plus poszła. Później szukasz folderu Realtek/Audio/HDA i tam masz audio managera. Producenci płyt strasznie teraz namotali z tymi Realtekami, żeby mieć menadżera dźwięku trzeba jakieś zewnętrzne programy instalować, sam sterownik gó**o daje. Ale Realtek też swoje dorzucił, najnowsza goła wersja sterów gryzie się z Win 10.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...