Skocz do zawartości
ineedhelp1111

Laptop głównie do pracy przy sklepie internetowym [1200-2000]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję laptopa który będzie służył głównie do korzystania z internetu oraz pracy przy sklepie internetowym.

Nikt nie będzie na nim nigdy grał, ani szczególnie słuchał muzyki itd.

 

Wymagania które przychodzą mi do głowy:

 

Matryca: 15

System Windows

 

Generalnie chodzi o to, żeby podziałał dobrych kilka lat, im dłużej tym lepiej, no i żeby chodził płynnie. :)

Im taniej, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowych do tego budżetu będzie bardzo ciężko. Ale skoro to ma być do sklepu internetowego, to raczej dedykowane gpu nie będzie potrzebne ani matryca ips. ASUS X509JA-EJ025 na 10 generacji i3, 8GB RAMU i oczywiście SSD 256GB. tylko problem z nim jest taki, że nie ma systemu, a wersja z systemem kosztuje prawie 2.5k, więc w tym przypadku polecam kupno systemu z soft 360. Innej opcji nie widzę, tym bardziej, że napisałeś "Generalnie chodzi o to, żeby podziałał dobrych kilka lat..." więc od razu polecam wyłożyć trochę więcej gotówki, ale mieć spokój. 4GB Ramu jest wlutowane, a 4 luzem, więc później możesz zrobić mały upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest nieadekwatny do wymagań. Sam system to koszt 500zł. W takiej cenie można kupić jakieś zabawki w stylu Kiano z N4000/5000 ale będąc całkowicie szczerym ja bym tego nie polecił nawet gdyby mi za to płacili. Dużo lepszym wyborem będzie sprzęt poleasingowy, ale na siłę też wciskać nie będę, także rekomenduje zwiększyć budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w okolicach 2k można pomyśleć jeszcze nad tym laptopem:

https://www.x-kom.pl/p/568052-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-15-x510qa-a12-9720p-8gb-240-1tb-w10x.html

Procesor już niestety nie najnowszy, ale zakładając, że nic wymagającego na nim nie będzie się działo to da radę. No i mamy tu już 8GB ramu z 2 dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej dostanie budżetowy Lenovo, z wydajniejszym procesorem AMD Athlon 300U

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-Athlon-300U-vs-AMD-A12-9720P-APU-2016-MBR/m852003vsm308530

 

Lenovo IdeaPad S145-14 Athlon 300U/8GB/240/Win10 1849 zł

Matryca FULL HD matowa, wykonanie budżetowe, konfiguracja z 8 GB ram i dyskiem SSD. Typowy budżetowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...