Skocz do zawartości
Sad_MadMan

NASA and SpaceX Launch Astronauts to Space!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak ktoś jest zainteresowany to na YT można sobie obejrzeć transmisję na żywo ze startu SpaceX.

 

Edit: Start przewidziany na 4:33PM, różnica w czasie to 6h więc u nas to będzie 22:30.

Edytowane przez Sad_MadMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak się powiedzie to w końcu się dowiem czy Ziemia jest płaska czy nie.

 

Polski live:

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba odwołają ze względu na pogodę. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego jak oglądam stream oficjalny to jest on opóźniony względem polskiego o 20 sekund...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jednak, już oficjalnie, lot zostanie przełożony. Prawdopodobnie w sobotę spróbują ponownie.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pol godziny do startu, czy dzis sie uda?.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
:o poleciały chłopaki ,ale te skafanderki do mają tragiczne :D Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zadokują w ISS, za 19h, no i fajnie mamy rakiety wielokrotnego użytku. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dalej prymitywna technologia, ale dobre i to.

No Warp 9.9 to nie jest. :E

101416510_1283670635171133_9056763456509706240_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=e007fa&_nc_oc=AQnYGGXFbaGKWwZfnbyd1TVXcsgZbyXoJBf-imqhUf2iwGF-ed94VV5BSLdNuQZzpcU&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=15a32383c6cd259ba93738c271b175af&oe=5EFA44B6

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokowanie do ISS to już kwestia minut:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dotarli do ISS, jest dobrze. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten lot wzbudza takie zainteresowanie? Przecież to chyba nie jest pierwsza podróż na ISS. Chodzi o prywatny kapitał, jakąś nową technologie,czy

 

jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego az 19h potrzebowali do zadokowania od momentu orbitacji.

Druga sprawa zadokowoali godzine temu a jeszcze nie przeszli. Ja rozumiem sprawdzic wszystko dokladnie ale chyba robia to 100 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dlaczego ten lot wzbudza takie zainteresowanie? Przecież to chyba nie jest pierwsza podróż na ISS. Chodzi o prywatny kapitał, jakąś nową technologie,czy

 

jeszcze coś innego?

 

Pokazanie jakie to USA jest rozwinięte jeśli chodzi o loty w kosmos. Zainteresowanie lotami w kosmos to można było wzbudzać w latach 60. i 70., wtedy ludzie myśleli że za 30 lat będziemy latać na Marsa. Jeszcze około 2000 roku szacowano w telewizji, że "już za 10 lat będziemy mieć bazę na Marsie". Nic z tych rzeczy się nie powiodło. Mam wrażenie, że zimna wojna lepiej robiła dla lotów w kosmos niż obecna, oparta na laptopach i smartfonach, technologia.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Wtedy wszystkie tęgie głowy szły do Nasa a Nasa miała budżet jak wojsko USA :E Generalnie budżet Nasa wciąż jest na takim samym poziomie i wynosi ok 20 mld dolarów. Tylko 20 mld dolarów 60 lat temu to było naprawdę coś.

No i dzisiaj w kosmos leci firma komercyjna, która ma technologie, rakiety wielokrotnego użytku to jest przyszłość, no nie muszą już korzystać z Sojuza, a to dla USA ważna rzecz. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że zimna wojna lepiej robiła dla lotów w kosmos niż obecna, oparta na laptopach i smartfonach, technologia.

 

Każda wojna matką odkryć i wynalazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Wtedy wszystkie tęgie głowy szły do Nasa a Nasa miała budżet jak wojsko USA :E Generalnie budżet Nasa wciąż jest na takim samym poziomie i wynosi ok 20 mld dolarów. Tylko 20 mld dolarów 60 lat temu to było naprawdę coś.

No i w tamtych czasach USA miało konkretne podatki. Więc było kasy i na wojsko i na wyścig w kosmos, ale tez na rozbudowę sieci kolejowej, budowę autostrad, szkół itd. Teraz kasa lezy głównie w rajach podatkowych na kontach Apple, Bezosa itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

920x920.jpg

 

To były piękne czasy. Corvetty za 1$ ;)

Pracownicy NASA nie mogli otrzymywać żadnych prezentów, no to dealer Szewroleta wpadł na pomysł że sprzedawał astronautom Korwetki za jednego dolara :D

Reklama Corvetty na cały kraj BEZCENNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm prowadzi w taki sposób marketing. To w szczególności można zauważyć w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego. Problem zaczyna się gdy trzeba wymienić auta na nowe - często są oferowane one po znacząco zaniżonych cenach ponieważ dealer wychodzi z założenia, że jak sprzeda do WORD autko właśnie po jakiejś śmiesznej cenie to i tak sobie odbije na szkołach nauki jazdy po kursanci będą chcieli tylko na takich modelach jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Anja Elonowi nie zagląda do portfela, takie gadanie mnie wkurza, a tutaj fajny artykuł i podobna sytuacja która wydarzyła się w 1970 roku, pewna siostra zakonna wysłała list od ówczesnego szefa NASA, on jej bardzo dobrze odpowiedział. :)

rubik.jpg

 

Cała odpowiedź w artykule.

https://www.kwantowo.pl/2020/06/01/dlaczego-latamy-w-kosmos-list-do-anji-rubik/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pindzia co rusz szuka atencji i pierdzieli takie populizmy.

Mniej skórek z lisich piczek na butach też pomoże naszej planecie. :E

Co do całego przedsięwzięcia. Gdzieś widziałem porównanie do kokpitów z misji Apollo etc. Jak ta technologia poszła do przodu.Bardziej mnie ciekawi jedno, bo interfejs wyglądał na dosyć zaawansowany więc i sprzęt musi być mocniejszy, i tu rodzi się pytanie.

Co tam siedzi i jak zabezpieczyli to przed szkodliwym promieniowaniem?

Edytowane przez Drzemor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pindzia co rusz szuka atencji i pierdzieli takie populizmy.

Mniej skórek z lisich piczek na butach też pomoże naszej planecie. :E

Co do całego przedsięwzięcia. Gdzieś widziałem porównanie do kokpitów z misji Apollo etc. Jak ta technologia poszła do przodu.Bardziej mnie ciekawi jedno, bo interfejs wyglądał na dosyć zaawansowany więc i sprzęt musi być mocniejszy, i tu rodzi się pytanie.

Co tam siedzi i jak zabezpieczyli to przed szkodliwym promieniowaniem?

No właśnie to już nie kalkulator z 4kb pamięci jak w Apollo :E, to coś lepszego, w kosmos latają specjalne 486 przystosowane do warunków kosmicznych, są w sondach i satelitach montowane, no ale ciekawe co tam siedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...