Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wątek do dyskusji na temat najnowszych aktualizacji Windows 10. Problemy, opinie, porady.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać koniecznie. Jestem zainteresowany wynikami analizy poinstalacyjnej. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja pojawiła wam się w WU czy ściągaliście asystenta aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do jutra, bo jeżeli ma być coś skopane to jutro wypłynie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja pojawiła wam się w WU czy ściągaliście asystenta aktualizacji?

Obecnie większość osób będzie musiała ściągnąć asystenta. Z tego co widzę to asysent aktualizacji jest nadal stary, więc zamiast "Zaktualizuj teraz" trzeba wcisnąć "Pobierz narzędzie" i tam wybrać opcję aktualizacji systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam do jutra, bo jeżeli ma być coś skopane to jutro wypłynie. :E

 

Jeżeli? :E

Chyba jeszcze nie było aktualizacji bez wtopy, także myślę, że będą trzymać się tradycji :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło szybko, jakieś 20 minut. Żadnych problemów z instalacją nie było. Zobaczymy czy są problemy z działaniem systemu. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie każdy może to jeszcze pobrać. U mnie nie ma tej aktualizacji ani na Windows Update, ani asystent aktualizacji jej nie wykrywa.

 

 

 

Jeżeli? :E

Chyba jeszcze nie było aktualizacji bez wtopy, także myślę, że będą trzymać się tradycji :lol2:

Ja zgodnie z tradycją pobiorę jak tylko mi się aktualizacja pojawi, bo jeszcze z żadną nie miałem jakichkolwiek problemów. :D

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy może to jeszcze pobrać. U mnie nie ma tej aktualizacji ani na Windows Update, ani asystent aktualizacji jej nie wykrywa.

 

Trzeba to zrobić nie przez asystenta tylko to drugie narzędzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kliknąłem wyszukiwanie aktualizacji i wyskoczyło że jest upgrade do 2004. Tak po prostu.

 

Weszło, działa. Przynajmniej nie zauważyłem, by cokolwiek przestało działać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli? :E

Chyba jeszcze nie było aktualizacji bez wtopy, także myślę, że będą trzymać się tradycji :lol2:

To ciekawe, ja jeszcze nie miałem problemów z żadną a aktualizowałem nie tylko jeden komputer(praktycznie od premiery win 10). Ta też przebiegła bez problemów.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też pobieram update przez linka "Pobierz narzędzie" bo WU nie znajduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja już myślałem że mam bug ze sterownikami od Sound Blastera, bo 2 razy po resecie Windows zresetował mi ustawienia dźwięku, ale teraz na próbę zrestartowałem kompa jeszcze raz i już jest ok.

 

Nvidia wypuściła nowe sterowniki graficzne pod 2004, ale jeszcze bez wsparcia WDDM 2.7. U siebie widzę żadnych błędów, moje projekty działają, gry też. Z tego co czytam na Reddicie to są problemy z przeprowadzeniem aktualizacji, ale aktualizacja sama w sobie nic nie wysypuje (póki co :E).

 

To ciekawe, ja jeszcze nie miałem problemów z żadną a aktualizowałem nie tylko jeden komputer(praktycznie od premiery win 10). Ta też przebiegła bez problemów.

Ja właśnie też. Pewnie zależy to w dużej części od hardware i od sposobu użytkowania systemu. Ale ja najczęściej instalowałem te nowe wersje na czysto. Teraz zrobiłem aktualizację.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja właśnie też. Pewnie zależy to w dużej części od hardware

No nie wiem, aktualizacje instalowałem na kilku różnych komputerach z różnymi konfiguracjami nawet na starociach pokroju jakiegoś APU A8 phenomie czy c2d. Raz czy dwa zdarzył się jakiś problem np. z wysypaniem dźwięku, ale taki problem to nie problem.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miliard urządzeń z windowsem 10. Konfiguracje wesołe i weselsze. Spora część systemów przeorana różnymi narzędziami uszkadzającymi ważne pliki, bo Gates chce w szczepionkach rozdawać autyzm i dzielni wojownicy się bronią :] A potem zdziwienie, że jakiś znikomy odsetek użytkowników ma problemy z aktualizacjami :]

 

Żeby było śmieszniej, wczoraj w czasie instalacji wyłapałem BSODa, ale to akurat wina wykręconej do niestabilnych poziomów pamięci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.i dlatego system powinien obsługiwać sprzęt -max 10 lat + ileś tam bo nie ma czegoś do wszystkiego a tym samym starsze systemy powinny być wspierane.Ale pazerność MS na to nie pozwoli i będą pchali system do wszystkiego i będą problemy a najlepiej pozbawić kontroli użytkownika nad wszystkim i sprawić aby system nie nadawał się tym samym do użytku nie pozostawiając wyboru innego jak przesiadka na nowszy sprzęt który dużej ilości użytkowników jest nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

Pozwólcie,że zapytam - jest możliwość ściągnięcia obrazu ISO systemu bezpośrednio bez korzystania z Media Creation Tool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Wejdź na stronę pobierania win10 przez smartfona, albo użyj wtyczki do przeglądarki która zmienia user agent na mobilny. Wtedy zamiast narzędzia pobiera się ISO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje po naciśnięciu aktualizacja z 1 postu...instaluje się sama aktualizacja czy nakładka systemu z zachowaniem danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi aktualizację, ale taką fest. Narzędzie zrzuci najpierw narzędzie bootowalne na dysk i samo przeprowadzi update po restarcie.

Ale nie przeinstaluje całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działam na 2004 RTM (19041.264) od marca. Na chwilę obecną najstabilniejsza wersja W10 jaką używałem.

 

Nawet sterowniki dla insiderów w wersji beta od NV nie sprawiają mi żadnych problemów, chociaż podforum dla beta testerów jest przepełnione tematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Też mieliście tak że po aktualizacji jest wyłączone przywracanie systemu? Aktualizację robiłem poprzez asystenta i "Pobierz narzędzie". Drugie co zauważyłem to zniknął sterownik Nvidia na liście zainstalowanych aplikacji (wersja od sideband-a), więc nie mam dostępu do panelu nvidia poprzez PPM na pulpicie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mieliście tak że po aktualizacji jest wyłączone przywracanie systemu? Aktualizację robiłem poprzez asystenta i "Pobierz narzędzie". Drugie co zauważyłem to zniknął sterownik Nvidia na liście zainstalowanych aplikacji (wersja od sideband-a), więc nie mam dostępu do panelu nvidia poprzez PPM na pulpicie.

Tak, ale nie pamiętam czy miałem wcześniej włączone. A co do sterowników, to mam wrażenie że Windows przy aktualizacji instaluje je sobie na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...