Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Po restarcie mam z powrotem dostęp do panelu Nvidia, sterownik ten sam co przed aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mieliście tak że po aktualizacji jest wyłączone przywracanie systemu? Aktualizację robiłem poprzez asystenta i "Pobierz narzędzie". Drugie co zauważyłem to zniknął sterownik Nvidia na liście zainstalowanych aplikacji (wersja od sideband-a), więc nie mam dostępu do panelu nvidia poprzez PPM na pulpicie.

Nie, bo zawszę aktualizuje prze Win Updatu. Asystenta nigdy nie używałem, jedynie media creation tool do pobrania ISO/Stworzenia bootowalnego pendriva, chociaż z tym ostatnim różnie bywa, bo już nie raz gryzło mi się z pendrivami i musiałem bawić się powershellem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asystent webowy bardzo fajnie się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, że usuwa sterownik Nvidii - od zawsze tak było, w zależności od sprzętu różne sterowniki mogą znikać. Ja czekam na oficjalne wydanie przez Windows Update, nie mam zamiaru przyspieszać sprawy zważywszy na ilość błędów jakie na tę chwilę zawiera aktualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam po takich dużych aktualizacjach przestaje panel creativa działać tak że stery od dźwięku i grafiki musowo wgrywam od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to zrobić nie przez asystenta tylko to drugie narzędzie. ;)

Windows Update dalej nic nie znajduje, ale asystent aktualizacji przed chwilą znalazł w końcu aktualizację i właśnie się pobiera. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Update dalej nic nie znajduje, ale asystent aktualizacji przed chwilą znalazł w końcu aktualizację i właśnie się pobiera. ;)

Chodziło mi o Media Creation Tool, ale teraz tak czy siak powinno już działać przez Asystenta.

 

Mi tam po takich dużych aktualizacjach przestaje panel creativa działać tak że stery od dźwięku i grafiki musowo wgrywam od nowa.

Mi 2 razy zresetował ustawienia dźwięku po restarcie peceta, ale teraz już działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to mi WU nie wykrywa aktualizacji do 2004 wiec chyba poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuwa internet mi muli jak ch.... Dopiero 70% się pobrało. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już myślałem że mam bug ze sterownikami od Sound Blastera, bo 2 razy po resecie Windows zresetował mi ustawienia dźwięku, ale teraz na próbę zrestartowałem kompa jeszcze raz i już jest ok.

 

Nvidia wypuściła nowe sterowniki graficzne pod 2004, ale jeszcze bez wsparcia WDDM 2.7. U siebie widzę żadnych błędów, moje projekty działają, gry też. Z tego co czytam na Reddicie to są problemy z przeprowadzeniem aktualizacji, ale aktualizacja sama w sobie nic nie wysypuje (póki co :E).

 

 

Ja właśnie też. Pewnie zależy to w dużej części od hardware i od sposobu użytkowania systemu. Ale ja najczęściej instalowałem te nowe wersje na czysto. Teraz zrobiłem aktualizację.

Sterowniki od Sound Blastera nie przeżywają dużych aktualizacji i zawsze system podmienia je na "domyślne" podstawowe. Dlatego trzeba wrzucać je ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie po instalacji aktualizacji 2004 sterownik i oprogramowanie od Sound Blastera Z zostały nieruszone, wszystko jest jak przed aktualizacją. To samo ze sterownikami Nvidii. Nie ruszyło ich, nawet moje ustawienia zostały. :)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie napalajcie się! - klik.

Testowałem ten system na Insiderze. Ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tym, że nie wszyscy widzą aktualizację w Windows Update to tak ma być - po prostu Microsoft nie wybrał nas do "pierwszej fali" co ma swoje plusy bo unikamy tym samym początkowych problemów i jest spora szansa, że kiedy już uzyskamy dostęp przez Windows Update wtedy coś ekstra będzie dodatkowo naprawione bo taki jest zamysł Microsoftu na papierze.

Można ją wymusić przez apkę Microsoftu ale ja na Waszym miejscu bym nie ryzykował, lista błędów jest gruba i to zapewne nie wszystkie, które odkryto.

 

U mnie po instalacji aktualizacji 2004 sterownik i oprogramowanie od Sound Blastera Z zostały nieruszone, wszystko jest jak przed aktualizacją. To samo ze sterownikami Nvidii. Nie ruszyło ich, nawet moje ustawienia zostały. :)

Mam nadzieję, że tak będzie chociaż znowu - u części osób resetuje, u innych wychodzi na to, że nie.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft ma dane o tym na jakim sprzęcie mogą występować problemy z aktualizacjami i wtedy taki sprzęt może nie dostać aktualizacji w dniu jej wypuszczenia przez WU. W teorii powinno zapobiec to problemom, no ale bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze jak się da to instaluję aktualizację nawet gdy nie ma jej jeszcze w WU tylko przez asystenta aktualizacji pobranego ze strony MS. Do tej pory problemów nie było prócz lekkich przejść przy ostatniej dużej aktualizacji.

 

Ta poszła w pół godziny (łącznie z pobraniem) i póki co działa jak należy, bez problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie po instalacji aktualizacji 2004 sterownik i oprogramowanie od Sound Blastera Z zostały nieruszone, wszystko jest jak przed aktualizacją. To samo ze sterownikami Nvidii. Nie ruszyło ich, nawet moje ustawienia zostały. :)

A skąd wiesz że nie ruszyło? Oprogramowanie pozostaje i działa, po prostu sam sterownik podmienia na inną wersję. U mnie na SB XFI-HD dzieje się tak co każdą półroczną aktualizację, dla przykładu druga dźwiękówka Xonar D2X ma nieruszone sterowniki.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Menedżerze Urządzeń można na wiele sposobów sprawdzić dostawcę sterownika.

 

WGmaJkW.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że nie ruszyło? Oprogramowanie pozostaje i działa, po prostu sam sterownik podmienia na inną wersję. U mnie na SB XFI-HD dzieje się tak co każdą półroczną aktualizację, dla przykładu druga dźwiękówka Xonar D2X ma nieruszone sterowniki.

Sterownik jest ten sam który miałem wcześniej. Sprawdzałem jego wersję przed i po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Powiem tak - nie robię tego z reguły ale i mnie wczoraj zaswędziały półdupki i postanowiłem nie czekać i pobrać na pałę aktualizację przez asystenta.

Co prawda racja - sterowniki nie zostały usunięte ale ustawienia dźwięku zostały zresetowane.

 

Druga sprawa - czy ktoś może sprawdzić w nowym "panel sterowania/system/ekran/zaawansowane ustawienia wyświetlania" czy zmieniła się Wam wartość Hz monitora?

Dla przykładu u mnie przed aktualizacją było 144Hz, obecnie jest 144.001Hz?

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem ze zrobieniem obrazu systemu do przywrócenia, bo mi przy próbie utworzenia go na zewnętrznym dysku wyskakuje, że nie ma wystarczająco miejsca. Nigdy tak nie było.

 

Mam też drugie pytanie, instalowałem najnowszą aktualizację na czysto, gdy miałem już dostęp do pulpitu w zarządzaniu dyskami była trzecia partycja (nazywa się odzyskiwania) na dysku systemowym. Przy instalacji i tworzeniu partycji były dwie jak zwykle. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - nie robię tego z reguły ale i mnie wczoraj zaswędziały półdupki i postanowiłem nie czekać i pobrać na pałę aktualizację przez asystenta.

Co prawda racja - sterowniki nie zostały usunięte ale ustawienia dźwięku zostały zresetowane.

Czyli tak samo jak u mnie. Na szczęście profil miałem zachowany i mogłem go sobie załadować.

 

Druga sprawa - czy ktoś może sprawdzić w nowym "panel sterowania/system/ekran/zaawansowane ustawienia wyświetlania" czy zmieniła się Wam wartość Hz monitora?

Dla przykładu u mnie przed aktualizacją było 144Hz, obecnie jest 144.001Hz?

U mnie jest 59,997Hz. Nie wiem jak było wcześniej, bo rzadko tutaj zaglądam. :)

 

Ma ktoś problem ze zrobieniem obrazu systemu do przywrócenia, bo mi przy próbie utworzenia go na zewnętrznym dysku wyskakuje, że nie ma wystarczająco miejsca. Nigdy tak nie było.

A ile masz wolnego miejsca na tym dysku?

 

Mam też drugie pytanie, instalowałem najnowszą aktualizację na czysto, gdy miałem już dostęp do pulpitu w zarządzaniu dyskami była trzecia partycja (nazywa się odzyskiwania) na dysku systemowym. Przy instalacji i tworzeniu partycji były dwie jak zwykle. Też tak macie?

Jeśli instalowałeś Windowsa w trybie GPT to powinieneś mieć partycję EFI, Odzyskiwania i partycje na dane. Czyli minimalnie 3 partycje, zakładając że tworzyłeś tylko jedną na dane. Z tego co pamiętam to przy instalacji wszystkie partycje były zawsze widoczne, być może coś zmienili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, podpytałem na guru3d i odezwała się jedna osoba, twierdząc, że od tej aktualizacji Windows nie pokazuje już stałych wartości Hz w nowym panelu sterowania i to jest normalny objaw, u niego również odświeżanie zmieniło się w jego wypadku na 59.940Hz i jeszcze do wyboru ma 60.001Hz czyli coś jest na rzeczy.

Dzięki za potwierdzenie bo już myślałem, że to jakiś błąd kompatybilności po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Isharoth

Jest to starszy dysk 500gb którego używam tylko na kopie systemu, jest cały pusty.

Edytowane przez Ata15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Druga sprawa - czy ktoś może sprawdzić w nowym "panel sterowania/system/ekran/zaawansowane ustawienia wyświetlania" czy zmieniła się Wam wartość Hz monitora?

Dla przykładu u mnie przed aktualizacją było 144Hz, obecnie jest 144.001Hz?

U mnie raczej się to nie zmieniło bo mam okrągłe 60.000 Hz odświeżania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie też jest normalnie 60 Hz przy natywnych ustawieniach monitora:

 

90697995fb191dd2.jpg

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...