Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

A powiedzcie mi Panowie,zmienialiście stery GPU na najnowsze po tej aktualizacji? Bo niby 446.14 są dedykowane do Windows 10 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem profilaktyczne przeinstalowanie korzystając z DDU bo myślałem, że te 144.001Hz to jakiś bug po aktualizacji ale nie, tak po prostu jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O, no to ciekawe - czyli to nie jest kwestia aktualizacji, w sumie to teraz nie wiem czego to jest kwestia. :E Durny Microsoft, oczywiście wszystko działa - po prostu zaciekawiło mnie dlaczego nagle nie pokazuje pełnej wartości Hz, a zawyżoną/zaniżoną w zależności od monitora.

 

Oczywiście jeśli klikniesz "wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1, zakładka monitor" to tam będzie pełna wartość lub jak pokazał kolega wyżej w panelu Nvidii również jest poprawnie, ech ten microszajs! :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31e66bd8e4cb6a414c9e406cd04f715b.png

 

Dlatego lepiej "na siłę"tego nie instalować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

O, no to ciekawe - czyli to nie jest kwestia aktualizacji, w sumie to teraz nie wiem czego to jest kwestia. :E Durny Microsoft, oczywiście wszystko działa - po prostu zaciekawiło mnie dlaczego nagle nie pokazuje pełnej wartości Hz, a zawyżoną/zaniżoną w zależności od monitora.

Ja mam takie ustawienia:

 

kkkjpg_qqpepwe.jpg

uujpg_qqpepws.jpg

 

Poniższe ustawienia:

 

Use default color settings

Use NVIDIA color settings

oraz

Perform scaling on: Display

Perform scaling on: GPU

nie mają znaczenia dla częstotliwości odświeżania w zaawansowanych ustawieniach wyświetlania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, no to ciekawe - czyli to nie jest kwestia aktualizacji, w sumie to teraz nie wiem czego to jest kwestia. :E Durny Microsoft, oczywiście wszystko działa - po prostu zaciekawiło mnie dlaczego nagle nie pokazuje pełnej wartości Hz, a zawyżoną/zaniżoną w zależności od monitora.

 

Oczywiście jeśli klikniesz "wyświetl właściwości karty dla wyświetlacza 1, zakładka monitor" to tam będzie pełna wartość lub jak pokazał kolega wyżej w panelu Nvidii również jest poprawnie, ech ten microszajs! :E

To nie jest błąd, a już na pewno nie wina MS. Od W8 nie zaokrąglają wartości do góry. Chociaż już Vista potrafiła identyfikować 60Hz jako 60.001, 59Hz jako 59.94Hz.

 

59.997Hz jest tak bliskie "prawdziwemu" 60Hz, że tak długo jak nie masz problemów z monitorem to nie ma co sobie tym głowy zawracać :E

 

Temat z 2017:

https://www.dell.com/community/Monitors/U2515H-Windows-10-refresh-rate-59Hz/td-p/5172010

 

P426C4h.png

ATLlsDD.png

qHeXDpJ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widać że ustawienia zaczęły pobierać dosłowną wartość z EDID'u. Jak kodujesz 144 Hz na CVT-RB to zawsze wynikowa wychodzi 144.001 Hz.

 

59.997Hz jest tak bliskie "prawdziwemu" 60Hz, że tak długo jak nie masz problemów z monitorem to nie ma co sobie tym głowy zawracać :E

 

59.97 p/pi, nie brzmi znajomo? Dalej nie wiadomo po co wielu producentów zachowuje zgodność z archaicznym NTSC, który wymagał lekkiego rozstrojenia po dodaniu informacji o kolorze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie tutaj, tutaj:

 

l1sCPUx.jpg

 

U mnie jest równo 60:

 

1279f8242fe2bbc7.jpg

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Równo 60 masz, prawda ale te zera doszły po aktualizacji bo wcześniej na pewno miałeś równe 60Hz bez dodatkowych zer ale to już czepiam się szczegółów.

Dziąki panowie za odpowiedzi.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Szczerze, to w te windowsowe opcje ekranu nigdy wcześniej nie zaglądałem, więc nie wiem jak było wcześniej. Jak potrzebowałem sprawdzić czy zmiemić coś związanego z ekranem, to zawsze to robiłem tylko w panelu Nvidii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiecie co,jednak basewin ma pewniejsze obrazy.

Ze strony wyżej pobrałem obraz ISO,zrobiłem poprawnie bootowalnego pendrive(MBR,nie GPT),chciałem zainstalować wersję 2004 na starym złomie z Athlon 64 X2 i nawet instalator się nie uruchomił :E (bootowanie było ustawione,żeby zaczął od pendrive).

A miałem na jednym dysku zainstalowanego Win 10 1903 na tym sprzęcie i przy pobieraniu aktualizacji zatrzymał się na 46% i za diabła nie chciał ruszyć do przodu :E

 

 

Jednym słowem,czekam na wersję 2004 od basewin albo pobiorę przez Media Creation Tool,jeśli będę musiał na swoich sprzętach Win 10 zainstalować od nowa

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po prostu nie pobierzesz przez Media Creation Tool?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego po prostu nie pobierzesz przez Media Creation Tool?

Powód jest jeden - mam póki co słaby internet(3 mb/s download) i na nim do końca września jestem "uwięziony".

Samo pobranie obrazu z Windowsem zajmuje mi 7-8 godzin(w nocy nieco lepiej: 5-6 godzin)

 

A pobierałem już z kilkanaście obrazów od basewin,wersje 1809,1903,1909 - działają idealnie,dlatego basewin nigdy mnie nie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno jest w necie aktualny obraz .iso prosto z MSDN z poprawką majową, build oficjalny 10.0.19041.264.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaktualizowalem tworzac pena przez Media Creation Tool od MS. Wszystko mi dobrze dziala. Przed updatem systemu zainstalowalem stery 446.14 ale cos mialem mala wydajnosc wiec juz po aktualizacji zrobilem DDU i na czysto zainstalowalem te stery no i wrocilo wszystko do normy. Forza 3 i 4 mi teraz lepiej dziala niz wczesniej i BF tez jakby lepiej. Problemow nie ma poki co. Wersja oczywiscie 19041.264 i wszystkie stery aktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie no jak jest już możliwość to dobrze zainstalować najnowszy update (chociażby testowo). Przed updatem wyskakiwał mi czasami bsod WDF_VIOLATION. Z tego co znalazłem mógł być on związany z bluetooth-em (odbiornik na USB), więc wyłączyłem sterownik w menedżerze urządzeń. Po aktualizacji sterownik oczywiście był już włączony i póki co (odpukać) nie widziałem jeszcze bsoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,pobrałem Win 10 2004 przez Media Creation Tool,obraz jak najbardziej ok.

Na starym złomie sama instalacja trwała ~1,5 godziny(tam był HDD) i chodziło nawet nie najgorzej.

 

Win 10 1903

85e2cc9a504a1af5.jpg

Win 10 2004

314a6831f04b5223.jpg

 

Oba kompy(1903 - mój daily PC,2004 - stary złom z Athlon 64 X2) były podłączone kablem HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne potwierdzenie, w sumie jestem po formacie i świeżej instalacji systemu w wersji 2004 i jest to samo więc tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na czysto build 2004 na rezerwowy SSD i postanowiłem zobaczyć co się zmieniło.

Prawdę mówiąc jestem mocno rozczarowany, bo zmiany nie są specjalnie widoczne, na chwilę obecną nie ma jeszcze sterowników GPU pod nowe WDDM, także poprawek w tym zakresie nie ma żadnych.

 

Za to z niewiadomych przyczyn wydajność od strony CPU jest zauważalnie gorsza względem 1909 które od ponad 3 lat jest aktualizowane od 1607.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiecie co,jednak basewin ma pewniejsze obrazy.

Ze strony wyżej pobrałem obraz ISO,zrobiłem poprawnie bootowalnego pendrive(MBR,nie GPT),chciałem zainstalować wersję 2004 na starym złomie z Athlon 64 X2 i nawet instalator się nie uruchomił :E (bootowanie było ustawione,żeby zaczął od pendrive).

A miałem na jednym dysku zainstalowanego Win 10 1903 na tym sprzęcie i przy pobieraniu aktualizacji zatrzymał się na 46% i za diabła nie chciał ruszyć do przodu :E

 

 

Jednym słowem,czekam na wersję 2004 od basewin albo pobiorę przez Media Creation Tool,jeśli będę musiał na swoich sprzętach Win 10 zainstalować od nowa

Strona ma pewniejsze z najpewniejszych, bo ściągasz czyste obrazy bezpośrednio z serwerów MS.

Strona tylko generuje linki.

 

Rusek z adguard niczego nie dodał tylko podlinkował obrazy z serwerów microsoftu stosując skrypt (naszego rodaka tak btw. - techbench dump https://gitlab.com/techbench-dump/web 3 ) który pozwala wylistować cały katalog publicznie dostępnych obrazów iso z serwerów m$ z tokenem który generuje się dopiero w momencie kliknięcia w dany link.

Edytowane przez Janke5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na czysto build 2004 na rezerwowy SSD i postanowiłem zobaczyć co się zmieniło.

Prawdę mówiąc jestem mocno rozczarowany, bo zmiany nie są specjalnie widoczne, na chwilę obecną nie ma jeszcze sterowników GPU pod nowe WDDM, także poprawek w tym zakresie nie ma żadnych.

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka mogą być w następnym dużym update, bo Microsoft zabrał się za zmiany wizualne w menu Start i całkiem nowy Eksplorator Windows.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka mogą być w następnym dużym update, bo Microsoft zabrał się za zmiany wizualne w menu Start i całkiem nowy Eksplorator Windows.

Lepiej nie :E Ta część osób która ceni sobie nieco bardziej środowisko pracy od typowego użytkownika fejsa, może nie przeżyć psychicznie tych zmian :)

 

Zwłaszcza że zgodnie z trendem M$, środowisko uruchomieniowe ma się przesuwać w stronę UWP, to jest bardzo delikatnie mówiąc nieadekwatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany widoczne na pierwszy rzut oka mogą być w następnym dużym update, bo Microsoft zabrał się za zmiany wizualne w menu Start i całkiem nowy Eksplorator Windows.

Obecny jest w porządku(jak dla mnie),to po co zmieniać?

 

Znając Microsoft,pewnie to spierniczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...