Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Hej windows pokazuje mi, że nie ma internetu a jest, nie działa onedrive i strony MS czy to jakaś awaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o ikonkę? Miałem podobny problem, ale niestety nie zdołałem go naprawić, a próbowałem już bardzo wielu rzeczy. Nie pamiętam tylko czy próbowałem przeinstalować sterowniki, bo ostatecznie zainstalowałem Windowsa na czysto. Spróbuj może ze sterownikami.

Ogólnie to można nawet uznać, że w niczym to nie przeszkadza, po prostu ikonka będzie inna, ale okazuje się że niektóre aplikacje Microsoftu odmówią współpracy, bo również będą myślały że nie ma dostępu do Internetu np. Office.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra w tym przypadku to była awaria w inei albo gdzieś po drodze, dopiero po czasie zobaczyłem na downdetector, że od północy pełno zgłoszeń. O 19 już wszystko chodziło. Dobrze, że nie zacząłem reinstalki systemu, bo żadne rady z netu nie pomagały^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł update do mnie. Niestety system nie wstaje. Monitor gaśnie przy ładowaniu Windowsa. Po pracy próba reanimacji, ale jeszcze nie wiem, jak się do tego zabrać. 

Pierwszy klops od premiery win10 w moim przypadku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, smilehunter napisał:

Dotarł update do mnie. Niestety system nie wstaje. Monitor gaśnie przy ładowaniu Windowsa. Po pracy próba reanimacji, ale jeszcze nie wiem, jak się do tego zabrać. 

Pierwszy klops od premiery win10 w moim przypadku ;)

Jaką wersję instalowales ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 1909 (18363.1082) update do 2004.
Po kilku resetach odpalił się tryb awaryjny, z jego poziomu udało się cofnąć ostatnią aktualizację, system wrócił do v1909 i wstał. 

Próbować drugi raz :E

 

edit; Przygotowałem trochę więcej miejsca na dysku (poprzednio miałem ledwo 25GB) i poszło względnie bez problemów. "Zainicjowało" na nowo wszystkie sprzętu podpięte na USB. 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, smilehunter napisał:

z 1909 (18363.1082) update do 2004.
Po kilku resetach odpalił się tryb awaryjny, z jego poziomu udało się cofnąć ostatnią aktualizację, system wrócił do v1909 i wstał. 

Próbować drugi raz :E

40 GB na system przeważnie trzeba zostawić.Ja po ponownej aktualizacji systemu jestem z numerkiem 19041.508 jest to wersja 20H1 instalacja tych paczek odbyła się bez problemów :) Eee szczerze polecam Tobie tą stronkę https://winclub.pl/topic/11996-windows-10-1909-2004-beta-dev-channel-by-djrys/ . Wszystkie aktualizacje są zawarte w 1 ISO oczywiście kluczk wpisujesz sobie sam :)

  

 

 

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MrTooth napisał:

40 GB na system przeważnie trzeba zostawić.

Instalowałem już kilkanaście kompów na Win 10 i po doinstalowaniu sterowników,aktualizacji etc.wyjdzie tak jak piszesz coś w ok.40 GB.
Choć mam też dość starego kompa z 10 2004 i szczerze mówiąc sam system z sterownikami etc. zajmuje "tylko" 25 GB

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy program da się zainstalować na innym dysku, dlatego ja preferuję partycję 80-100 GB na system.

Win10 sam w sobie zajmuje około 20 GB + programy i pewne rzeczy które dojdą w trakcie korzystania z systemu no i sam system trochę wolnego miejsca na dysku też musi mieć, żeby sobie działać w spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LeBomB napisał:

Nie każdy program da się zainstalować na innym dysku, dlatego ja preferuję partycję 80-100 GB na system.

Win10 sam w sobie zajmuje około 20 GB + programy i pewne rzeczy które dojdą w trakcie korzystania z systemu no i sam system trochę wolnego miejsca na dysku też musi mieć, żeby sobie działać w spokoju.

Tzn tak mniej więcej 40 GB ale ja mam cały dysk NVME dla samego systemu więc 512GB ponad stan wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, LeBomB napisał:

Nie każdy program da się zainstalować na innym dysku, dlatego ja preferuję partycję 80-100 GB na system.

Na Windows 7 dałem 80 GB (bo myślałem, że będzie puchnąć jak XP), realnie 30 GB by wystarczyło, 40 GB to spory zapas. Win 10 zajmuje 18 GB, pousuwałem śmieci Microsoft ale wątpię by zajmowały więcej niż 5 GB (bo pierwsza wersja obrazu miała wszystkie poprawki, sterowniki i śmieci i te śmieci mało brały).

Tak więc nie wiem jakim cudem ludziom to zajmuje 40 GB (chyba trzymają poprzednie wersje). Nie pamiętam już, ale po instalacji tej wersji z tytułu usunąłem kosmicznie dużo, być może nawet rzędu 15 GB dzięki oczyszczaniu dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Windows 10 i aktualizacjami to różnie bywa.

Mam (miałem) dysk m.2 Intel i po aktualizacja w 2018 mi przerywał, teraz jest to samo (piszą że to dotyczy Intel Optane ale jak widać nie tylko). Nie miałem już siły i kupiłem dysk ADATA, problem znikł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto instalować 2004? Już od bardzo długiego czasu mi wisi, a czytam, że same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 17:51, GS01 napisał:

Warto instalować 2004? Już od bardzo długiego czasu mi wisi, a czytam, że same problemy.

U mnie od samego początku nie było żadnych problemów. A czy warto? Nie wiem, bo w październiku prawdopodobnie wyjdzie 20H2. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2020 o 08:47, Isharoth napisał:

U mnie od samego początku nie było żadnych problemów. A czy warto? Nie wiem, bo w październiku prawdopodobnie wyjdzie 20H2. ;)

Jak w październiku ? Jakieś info ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą słuchy że Microsoft wrzuca już na serwery .iso z oficjalnym wydaniem 20H2, a aktualizacje mają wychodzić na dniach. Jak aktualizacja będzie dostępna oficjalnie na stronie Microsoftu, to zmienię nazwę tego tematu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Nie wiadomo, ale raczej w ciągu najbliższych dni. Jeśli Microsoft rzeczywiście wrzuca nowe wydanie na swoje serwery to niecierpliwi i tak dziś albo jutro będą mogli znaleźć sobie .iso. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez WU nie ma jeszcze 2004 a już ma być następna,to może się pokuszę i zrobię od razu jak będzie z nią system z zachowaniem danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest bardzo niecierpliwy to może zerknąć tutaj: https://tb.rg-adguard.net/public.php

Ta stronka umożliwia pobieranie update z serwerów MS. Póki co .iso nie są jeszcze tu dostępne, ale jest już do wyboru opcja z wersją 2009. Mimo wszystko polecam poczekać aż update będzie dostępny na oficjalnej stronie MS, albo przez WU.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak się pobierał od razu obraz .iso 2009 z Media Creation Tool.Od niedawna mam internet 10 mb/s,więc pobranie zajmie ok.1 godziny zamiast czekać 6-7 godzin na poprzednim necie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 30.08.2020 o 17:55, Isharoth napisał:

Chodzi ci o ikonkę? Miałem podobny problem, ale niestety nie zdołałem go naprawić, a próbowałem już bardzo wielu rzeczy. Nie pamiętam tylko czy próbowałem przeinstalować sterowniki, bo ostatecznie zainstalowałem Windowsa na czysto. Spróbuj może ze sterownikami.

Ogólnie to można nawet uznać, że w niczym to nie przeszkadza, po prostu ikonka będzie inna, ale okazuje się że niektóre aplikacje Microsoftu odmówią współpracy, bo również będą myślały że nie ma dostępu do Internetu np. Office.

1. Kliknij na ikonę wyszukiwania i wpisz regedit.
2. Uruchom Edytor Rejestru.
3. Przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet
4. Kliknij na EnableActiveProbing i zmień wartość z 0 na 1.
5. Zatwierdź działanie i zamknij Edytor Rejestru.
6. Zrestartuj komputer

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie aktualizacje myślałem że coś naknocą ale wszystko przeszło bez najmniejszych błędów. Czekam za H2 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niestety ale u mnie na jednym komputerze (na drugim po ponowieniu się udało) instalacja aktualizacji zbiorczej dochodzi do 100%, a potem pojawia się błąd. Próbowałem różnych, zalecanych rozwiązań, ale nic nie pomaga. Te aktualizacje to jakiś koszmar. W Linuksie to bajka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...