Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ktoś może sprawdzić i napisać jaki numer ma ten update 20H2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19042.572, tak na marginesie są już oficjalne obrazy .iso od Microsoftu zawierające tę aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już pobieram ISO przez Media Creation Tool,przetestuję na zapasowym kompie jutro bądź w piątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem nazwę tematu i pierwszy post.

Powiem wam że mam tę aktualizację już od równego tygodnia, bo zbudowałem sobie ISO przez UUP. System instalowany na czysto. Do tej pory nie miałem żadnych problemów.

F1p5N6a.png

Jak zwykle, na pierwszy rzut oka nie widać zbyt dużych zmian. Zmieniony został wygląd menu Start, chociaż był on już dostępny dla zainteresowanych na 20H1. Moim zdaniem wygląda teraz o wiele lepiej, szkoda że tak późno zaczynają ujednolicać UI. W następnym dużym update może być więcej zmian wizualnych, ale jako że Microsoft zmienił teraz trochę proces produkcji i wydawania aktualizacji, nic nie jest pewne. Teraz domyślnie preinstalowana jest Edge na Chromium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem na 1909, czekałem na aktualizację 20H2, bo myślałem, że na niej w końcu naprawią błąd, który pojawił się w 2004, czyli koszmarnie niski transfer zapisu na dyskach zaszyfrowanych Bitlockerem. Ale niestety, w 20H2 dalej jest ten błąd i musiałem znów wrócić do wersji 1909, gdzie tego błędu nie ma. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj instalowałem okienka na wszystkich trzech komputerach w pracy - tzw. dzień gospodarczy :szczerbaty: Niestety z braku czasu nieco wypadłem z obiegu na temat aktualizacji Microsoftu i zainstalowałem wersję 2004 (ISO robiony w tamtym tygodniu). NUC z i7-8650U zaktualizował się do 20H2. Notebook Della z i7-9850H oraz PC z i7-7700T nadal jej nie widzą. Na wszystkich komputerach zainstalowane wszystkie te same aplikacje, to samo mam wyłączone. Każdy tylko z iGPU, 16GB RAM i SSD. Wychodzi, na to że dwa komputery mam do wymiany :lol2: W duszy mam to, nie instaluję ponownie. Tym bardziej, że lada dzień będzie nauczanie zdalne MODE ON. a ja mam do ogarnięcia ich laptoki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czekam na aktualizację przez WU ale chyba się nie doczekam bo nawet 2004 jeszcze nie mam...więc pobiorę pewnie najnowsze iso i zrobię nakładkę z zachowaniem danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, CzerwonyJohn napisał:

Wie ktoś jak zrobić instalke na usb iso waży 5.36GB.Próbuje ale ciągle wywala mi błędy?

Rufus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie robie w rufusie ale wywala mi błędy,co zrobić by zadziałało.Skąd pobrać iso by ważyła 4.7GB bo wszystkie poprzednie ISO tyle ważyły.Plik pobieram z Winiso czy może skądś inndziej?

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ale jak kończył formatować usb,to konczyło się błędem i robił drugą partycje UEFI coś tam.Co robię źle?

 

Ma ktoś iso windows 10 Home 20H2 64 bit.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam,ale pobrany poprzez Media Creation Tool.Waży niecałe 4,5 GB i to iso działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ściągaj ISO tylko skorzystaj z Media Creation Tool. Tam będziesz miał instalkę w wersji ESD, która będzie zajmowała mniej miejsca i powinna zmieścić się na pendrive. Przy zwykłych ISO masz instalkę w wersji WIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak musi mieć pendrive o pojemności co najmniej 8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żonglować pendrivami tak jak kiedyś dyskietkami czy płytami

Genialne :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pendrive 32GB czy w tym MCT można ustawić partycję GPT przy montowaniu.Czy ESD da się jakoś skonwerować na ISO.Poprzednie wersje systemu były normalne,tylko ta tyle waży.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, CzerwonyJohn napisał:

Mam pendrive 32GB czy w tym MCT można ustawić partycję GPT przy montowaniu.Czy ESD da się jakoś skonwerować na ISO.Poprzednie wersje systemu były normalne,tylko ta tyle waży.

W Media Creation Tool nie ustawisz GPT/MBR(to ustawiasz w Rufus,jak tworzysz bootowalny pendrive).Chociaż ja nie tworzyłem pendrive za pomocą Media Creation Tool
Wersję ESD i tak będziesz miał w pliku ISO,więc przekonwertowanie nie jest potrzebne

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, CzerwonyJohn napisał:

Mam pendrive 32GB czy w tym MCT można ustawić partycję GPT przy montowaniu.Czy ESD da się jakoś skonwerować na ISO.Poprzednie wersje systemu były normalne,tylko ta tyle waży.

Opisz jeszcze raz dokładnie problem, bo przeczytałem posty od początku i nie rozumiem w czym rzecz. Skoro masz pendrive 32GB to obojętnie w jaki sposób stworzysz instalkę. Wersja ESD (ta która zajmuje mniej miejsca) jest dostępna przez Media Creation Tool - wystarczy kliknąć "Pobierz narzędzie". Wersja WIM z gotowym ISO jest również dostępna na stronie Microsoft. Tylko czemu po prostu nie skorzystać z Media Creation Tool? Nawet Rufus nie będzie wtedy potrzebny. ;)

Jeśli koniecznie musi być Rufus, to spokojnie można zignorować komunikat jaki się tam wyświetla i stworzyć pendrive z partycją NTFS - u mnie bootowało się bez problemu.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Isharoth napisał:

Opisz jeszcze raz dokładnie problem, bo przeczytałem posty od początku i nie rozumiem w czym rzecz. Skoro masz pendrive 32GB to obojętnie w jaki sposób stworzysz instalkę. Wersja ESD (ta która zajmuje mniej miejsca) jest dostępna przez Media Creation Tool - wystarczy kliknąć "Pobierz narzędzie". Wersja WIM z gotowym ISO jest również dostępna na stronie Microsoft. Tylko czemu po prostu nie skorzystać z Media Creation Tool? Nawet Rufus nie będzie wtedy potrzebny. ;)

Jeśli koniecznie musi być Rufus, to spokojnie można zignorować komunikat jaki się tam wyświetla i stworzyć pendrive z partycją NTFS - u mnie bootowało się bez problemu.

Pobieram iso 5.63 GB montuje w rufusie ustawiam partycję gpt,Uefi bez (CSM).

Potem format USB pliki Ntfs próbka 4096 potem daje start.Jak ma formatować usb wyskakuje błąd i koniec dalej nie idzie.

Edytowane przez CzerwonyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...