Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio WU wykrył mi dwie aktualizacje:

2020-07 Aktualizacja zbiorcza programu .NET Framework 3.5 i 4.8 w systemie Windows 10 Version 2004 dla systemów opartych na procesorach x64 (KB4565627)

Stan: instalowanie / błąd pobierania 0x8007371b

2020-07 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 Version 2004 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB4565503)

Stan: instalowanie / dochodzi do 40 paru procent i wraca do 0.

Aktualizację próbowałem pobrać zarówno przez systemowe WU jak i przez stronę oraz przez  MediaCreationTool, W dwóch ostatnich przypadkach aktualizacja pobiera się, ale przy próbie instalacji wywala "nie zainstalowano".

Sfcscannow znalazł jakieś błędy i naprawił, Dism/Restorehealth też nic nie wskórał.

Miejsca na dysku C  ponad 100GB

Poza tym wszystko działa sprawnie i bez problemów.

Koś coś? :E

 

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problemy z aktualizacją do 2004 to może być takie rozwiązanie

XPS PDF

Trzeba wyłączyć w dodaj usuń programy, składowe windows

Microsoft Print to PDF

Microsoft XPS Document Writer

(Mnie to nie pomogło)

 

Udało się komuś zrobić aktualizacje do 2004 na X99 z Intel Rapid Storage (cache na dysku SSD) ?

Edytowane przez darkmartin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samą aktualizacją do 2004 problemów nie miałem, komputer działa sprawnie i nie widzę problemów, tyle ze  wystąpił problem jak wyżej.

Dzisiaj w już w ogóle nie wyszukuje nic a od razu pojawia się napis "Wystąpił błąd. Spróbuj później ponownie otworzyć aplikację ustawienia"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się zmieniło w kwestii optymalizacji SSD? nadal jest błąd że wymaga optymalizacji i tak bez końca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dysk SSD i jest katastrofa, restarty są zupełnie losowe. Niedawna łatka miała coś poprawić a restarty pozostały. System już też próbowałem na czysto instalować i nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji Windowsa do 2004 drastycznie spadły prędkości zapisu/odczytu na wszystkich dyskach (i SSD i HDD) zaszyfrowanych Bitlockerem. Do prędkości tak marnych, jak na jakimś dziadowskim, tanim pendrivie na USB 2.0. Z tego powodu byłem zmuszony wrócić do systemu w wersji 1909, bo na tej wersji systemu Bitlocker działa bardzo dobrze i spadek prędkości zapisu/odczytu na zaszyfrowanych dyskach jest wręcz marginalny.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość dysku bez większych zmian, restartów brak, tylko dalej brak możliwości dalszych aktualizacji :hmm:

86cae9c1d12b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wszystko dobrze idzie, ale zazwyczaj czekam z miesiąc lub więcej nim robię updejt, ponieważ różne rzeczy się potrafią dziać. 

 

 

5ONZgO9txRDOquwt.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał lub ma ktoś problem z bardzo wolno instalującą się aktualizacją ?? tzn. do 71% dochodzi w 2-4 min, natomiast im bliżej końca, tym cała instalacja horrendalnie się wydłuża. Jakiś czas temu instalowałem ją jakieś 8 godzin, może więcej, a i tak się nie zainstalowała tzn. nie wiem czy były jakieś błędy, ponieważ ustawiłem czas wyłączenia pc i poszedłem spać. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wyłączyłem Comodo, włączyłem narzędzie do naprawy Windows Update, ale nic nie wykrywa  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlazło dzisiaj

8737826900_1597402314_thumb.jpg 

ale zanim zainstaluję porobię testy SSD i m2,bo ktoś wcześniej pisał że są spadki po aktualizacji

Aktualizacja przebiegła bez problemów,prędkości dysków bez zmian

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.08.2020 o 11:29, maras2574 napisał:

Ja jeszcze nie dostałem tej aktualizacji :hmm:  

6356211200_1597224499_thumb.jpg 

U mnie ta informacja z aktualizacją dostępną wkrótce kilka dni temu zniknęła, choć dalej nie mam jej w Windows Update. ;)

W dniu 14.08.2020 o 12:56, maras2574 napisał:

Wlazło dzisiaj

8737826900_1597402314_thumb.jpg 

ale zanim zainstaluję porobię testy SSD i m2,bo ktoś wcześniej pisał że są spadki po aktualizacji

Aktualizacja przebiegła bez problemów,prędkości dysków bez zmian

Drastyczne spadki prędkości dysków występują w przypadku kiedy te są zaszyfrowane Bitlockerem. Z tego powodu dalej siedzę na 1909.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że można już przetestować nowe menu Start i kilka innych funkcji. Wystarczy zmienić 2 wpisy w rejestrze.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\0\2093230218]
"EnabledState"=dword:00000002
"EnabledStateOptions"=dword:00000000

Najlepiej wrzucić to do notatnika i zapisać jako plik z rozszerzeniem .reg a potem uruchomić.

Dla ciekawskich jak to wygląda:

M52Qv3D.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu na czysto tej wersji systemu stworzyły się trzy partycje: "zastrzeżona przez system" 50mb, "partycja odzyskiwania" 515mb oraz reszta tam gdzie jest dysk C. W poprzednich wersjach miałem tylko dwie bez tej partycji odzyskiwania, ta 50mb miała właśnie coś koło 500mb. Chciałem stworzyć obraz systemu do przywrócenia w razie potrzeby ale wyskakuje błąd, że za mało miejsca (musi być przynajmniej 50mb wolnego a na tej najmniejszej partycji jest coś koło 31mb). Chciałem ją rozszerzyć w zarządzaniu dyskami ale nie jest to niestety możliwe. Chciałbym się dowiedzieć jaki program byłby najlepszy w tym wypadku tak aby nic niedobrego nie stało się z systemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą partycję odzyskiwania można ręcznie wywalić przy pomocy jakiegoś programu do partycjonowania, a pozostałą po niej przestrzeń na dysku dołączyć np do systemowej partycji C i wszystko będzie działać. Już nie raz tak robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła mi się dzisiaj aktualizacja 2004 w Windows Update. Zainstalowałem, ale nadal jest ten sam problem na zaszyfrowanych Bitlockerem dyskach. Transfer kopiowania leci na łeb. Jak nie znajdę rozwiązania, to wracam do 1909. Natomiast to nowe menu start rzeczywiście wygląda lepiej. Nie ma już tych kolorowych kwadracików:

Adnotacja 2020-08-18 030214.jpg

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po aktualizacji do tej nowej wersji Windowsa zaczęły pojawiać się micro stuttery, niezależnie od wykorzystywanej aplikacji (nawet na pulpicie), jak i glitche audio. Wcześniej nigdy nie było żadnych problemów z automatyczną aktualizacją. Póki co powróciłem do poprzedniej wersji i zatrzymałem update'y. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nigdy wcześniej nie było problemów z aktualizacjami, jednak teraz też powróciłem do wersji 1909 ze względu na ten zwalony Bitlocker w Windowsie 10 2004. Korzystam z Bitlockera od dawna, we wszystkich poprzednich wersjach systemu do wersji 1909 nie było z nim problemów, wpływ szyfrowania zarówno na zapis jak i odczyt był marginalny, a w Windows 10 2004 Biitlocker masakrycznie spowalnia prędkości zapisu na dyskach, jest kompletnie nie do użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie musisz to ostatni 1909 z kwietnia 2020, build 10.0.18363.778.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mam z maja ale te wersje kolejna chyba i mi sie nie chce do konca zainstalowac,pisalem juz o tym na forum i myslalem ze to wina wersji instalki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie odkryłem co jest nie tak z tą wersją. Mam tak samo jak miałem z jedną z poprzednich aktualizacji, dysk ssd się odłącza na chwilę.

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-10-april-update-problemy-na-dyskach-intel-ssd-600p-i-ssd.html

Wtedy był w naprawie i stwierdzili że wszystko jest dobrze, nie ma sensu obecnie się szarpać z serwisem bo stwierdzą to samo.

Trzeba czekać aż zechcę się przyznać do tego i to poprawią (poprzednio pół roku się z tym bujałem)/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że dalej jestem na 1903 i żadnych nowych aktualizacji mi nie wyszukuje? Domyślam się, że nie, tylko jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymuś aktualizację pobierając z netu Asystenta aktualizacji Windows lub cały obraz .iso, np. z MSDN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączyłem przez asystenta aktualizacji. Od 7h przygotowuje aktualizacje. Od 2 h wisi na 99%.

 

Po kilku kolejnych próbach w końcu odpalił.

Edytowane przez bocieque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...