Skocz do zawartości
Lux7

Jednostka do grania

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post, a więc cześć wszystkim! :)

Jak w temacie, jestem w trakcie kompletowania części do jednostki głównie pod gry (uprzedzam, laik ze mnie ;) ).

Oto, co udało mi się wyszperać na x-komie:

-HyperX 16GB (2x8GB) 2400MHz CL15 Fury (pamięć RAM)

-Nagrywarka Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM

-zasilacz SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold

-obudowa SilentiumPC Armis AR6

-dysk Crucial 500GB M.2 PCIe NVMe P1

-procesor AMD Ryzen 5 3600

-płyta główna Gigabyte B450M DS3H

-i karta graficzna MSI Geforce RTX 2070 VENTUS GP 8GB GDDR6

 

I teraz pytania... Czy to wszystko na pewno pasuje do siebie?

Oraz czy karta graficzna stanowi duży przeskok względem Palit GeForce GTX 1660 SUPER GamingPro 6GB GDDR6? Bo cenowo jest różnica, niestety. :( Nigdzie nie znalazłem tańszych gtx 1070 pewnego pochodzenia. Dodam, że zależy mi na wysokich ustawieniach w grze Total War Warhammer 2 (ultra) i chciałbym się zabezpieczyć jako tako na trzecią, ostatnią już część trylogii.

Z góry dzięki!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy mają za niskie taktowanie. Zamień na Ballistix 3000MHz - bardzo fajnie działają z ryzenami i można je śmiało podkręcić. 1070 nowych nie znajdziesz, bo te karty nie są już produkowane. Zamiast kupowania 2070, weź 2060S, praktycznie to samo, ale taniej. Albo jak już brać 2070 to tylko wersję S, ale nie wiem czy to nie będzie aż za bardzo ponad budżet. Też nie widzę gdzie można przyoszczędzić. Dysk możesz wziąć na SATA np plextor za mniej więcej 300 zł, ale to i za mało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysków NVMe nie brałbym na QLC !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka - zasilacz jest ponizej zalecanych (a generalnie lepiej jest miec jakas nadwyzke). Zwlaszcza jesli myslisz o jakimkolwiek OC.

 

I to tez po czesci dlatego, ze chociaz desktopowe Ryzeny zuzywaja moze mniej pradu niz buldozery, atomy to to nie sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady! ;)

Martwi mnie jednak, że wszystko wychodzi grubo ponad planowany budżet. Chciałem zamknąć się w max 4 tys. tak plus minus. Dodam, że komp byłby na nieco starsze tytuły (np. Wiedźmin 3). Jedynie Warhammer się wyłamuje. Zależy mi na płynnej i „ładnej” rozgrywce, aczkolwiek niuanse technologiczne, mocne przyśpieszenie nie grają dużej roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No niestety Lux7'i trzeba dorosnac :P

 

Troche mniejsza cena = troche mniejsza wydajnosc, tak dziala swiat.

 

Ps. Kompy nie maja przyspieszenia :cool: wykaze sie tutaj wiara w ludzi i zaloze, ze chodzi ci tutaj o nie-gejmingowe zbytki wiec zapewniam, na tym zestawie nie ma juz ani ponad to co absolutnie potrzebne w celu ktory wyznaczyles. Jesli musisz zbic cene osobiscie sugerowalbym downgrade karty graficznej, poniewaz "wzgledna" wydajnosc kart graficznych jest wciaz zauwazalnym spadkiem wiec predzej czy pozniej nawet ten 2070 wypadnie z high endu, i rozgrywka bedzie juz tylko albo plynna albo ladna (pozatym zmniejszysz ryzyko problemow z wiazanych zasilaczem - jesli naprawde akurat tutaj musisz oszczedzac...).

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś

KFA2 GeForce RTX 2060 SUPER Elite 1-Click OC 8GB GDDR6 - 1899 ziko

RAM - Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 - 379

I cyk

Hajs zaoszczędzony, możesz dorzucić do zasilacza Seasonic Focus Gold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...