Skocz do zawartości
SzymonRL

Wybór Klawiatury

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

Kilka dni temu moja klawiatura odmówiła mi posłuszeństwa. Rozważam zakup nowej klawiatury. Nie mogę wybrać pomiędzy dwoma modelami. Steelseries Apex 3 i Razer Ornata Chroma. Proszę doradźcie.

Możecie tez podać inne modele. ;)

 

PS Sorry że napisałem to tutaj, dopiero teraz zauważyłem temat MYSZY,PODKŁADKI,KLAWIATURY. (jestem nowy) :)

Edytowane przez SzymonRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć podobne są te klawiatury, ja bym chyba wolał Razera, ze względu na niższe klawisze i podparcie dla nadgarstka, ale ogólnie obie klawiatury to membranowe konstrukcje, większych różnic nie ma. Razer ma jakies niby hybrydowe klawisze, jeśli chcesz mieć poczucie trochę mechanika to jest to może lepsza opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sprzęt od Steel jest mocno przereklamowany, a Razer ostatnio robi ciekawszy sprzęt i ma do zaoferowania coś więcej niż "bycie gamingowym".

 

Ornata wygrywa bez większego zastanowienia:

1. Podkładka - Apex miał z czego to pamiętam gumę i szczerze nijak kompletnie ma się to do poduszki jaką ma Razer.

2. Ornata to hybryda, a Apex 3 to nadal membrana jak ta za parę złotych.

3. Ornata ma oświetlenie punktowe i jest programowalny czego w Apexie 3 nie uświadczysz.

 

Jedyny plus nad Razerem to normy u Apexa IP32.

 

Możesz też kupić coś z Romer-G, co prawda to mechanik, ale dość cichy i podobny do membrany np. G512.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki wielkie <3

Wypróbuje je na żywo i wtedy zdecyduje. Trochę się obawiam niskiego profilu klawiszy. Jakie wy macie odczucia z takimi keycapami?

Edytowane przez SzymonRL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odczucia? Ja mam takie, że lepiej mi się grało i pisało na cichej nisko profilowej membranie w Logitech K120 niż na aktualnym Corsair K70 RGB RapidFire MX Speed. Klawisze wysokie, aktywacja już po 1,2mm z tego co pamiętam. O ile przy pisaniu już trochę przywykłem to przy graniu bywają kłopotliwe sytuacje ze względu na częste trafianie w spacje gdy chcę użyć C lub V. Kłopotliwe z tego względu, że w "strzelankach" pod C i V mam kładzenie się oraz kucanie, a pod spacją standardowo skok... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Razer Ornata Chroma już ponad 2 lata - podkładka pod nadgarstki się przetarła pod lewą ręką, nowa kosztuje 20$, więc zaklejone duct tape'm. Poza tym perfekcja :) Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...