Skocz do zawartości
elektrodagaming

Comet Lake pod Cyberpunk 2077

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

trzeba powoli składać nowe kompy pod nadchodzącego Cyberpunka 2077 jak każdy na starcie olałem Syfzena 3000 i czekałem cierpliwie na Comet Lake recenzję pokazały,że warto było tylko 10th gen będzie wykręcać dobry FPS w Cyberpunk 2077 a FPS w grach to jest to co my tygrysku lubimy najbardziej

 

 

13 maja zamówiłem na x-kom pre order mój budżet to 3500PLN z tego idzie max 3250PLN na bebechy chłopaki z xkom zrobili nawet promo -100PLN przy zakupie cpu+mobo tylko jest mały problem brak dostepnośći mojego cepka w wersji KF nie wiem kiedy on będzie dostępny to kwestia dni tygodni miesięcy ?

YYCjmtI.png

 

 

z odsieczą przychodzi morele.net którzy posiadają i7 10700K i wysyłaja na jutro paczkę tylko to droższa wersja,bo kosztująca 2099PLN i tutaj pojawiają się schody aby zmieści się w budżecie max 3250PLN musiałem ciąć poleciała płyta Asrock Z490 Steel Legend i SSD NVMe z buildu zamówionego na xkom

 

fnH1GOE.png

 

chłopaki co robić brać zestaw z morele z gorszym mobasem gorszym SSD czy czekać cierpliwie na premierę i7 10700KF i wysyłkę z xkom premiera Cyberpunk 2077 to 17 wrzesnia więc czekać i tak muszę ale chciałbym nadrobić zaległości w innych grach

Edytowane przez elektrodagaming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 10600K, podkręcisz, wyjdzie praktycznie na to samo, w grach tych 16 wątków i tak nie wykorzystasz, przynajmniej na obecną chwilę. Cała masa testów pokazuje, że 10600K jest najbardziej opłacalne pod gry z całej tej nowej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź 10600K, podkręcisz, wyjdzie praktycznie na to samo, w grach tych 16 wątków i tak nie wykorzystasz, przynajmniej na obecną chwilę. Cała masa testów pokazuje, że 10600K jest najbardziej opłacalne pod gry z całej tej nowej generacji.

Nie byłbym taki pewny hej do przodu, jednak taki gatunek jak sandbox potrafi mocniej dociążać proca, a przy takim CP gdzie mamy duży zurbanizowany teren, wielu NPC (przynajmniej z tego co pokazali) i ruch uliczny to procesor będzie miał co obliczać, dodatkowo RT jeszcze bardziej dociąży cepa, więc niech nie patrzy na teraz tylko niech bierze 10700K takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gry jeszcze nie ma, optymalizacja nie znana, dopóki nie wyjdzie. Więc, polecam fusy za free, albo wrozbitę Macieja, ja bym Ci powróżył, ale szklana kula się zepsuła...

 

Jak Ci się nie spieszy to czekaj, jak tak to bierz to co masz pod ręką. Ledwo była premiera, sytuacja z dostępnością powinna się ustabilizować, tylko w jakim czasie, to właśnie nie wiadoma.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewny hej do przodu, jednak taki gatunek jak sandbox potrafi mocniej dociążać proca, a przy takim CP gdzie mamy duży zurbanizowany teren, wielu NPC (przynajmniej z tego co pokazali) i ruch uliczny to procesor będzie miał co obliczać, dodatkowo RT jeszcze bardziej dociąży cepa, więc niech nie patrzy na teraz tylko niech bierze 10700K takie moje zdanie.

Mało masz już teraz sandboxów? Myślisz, że cyberpunk nagle będzie wymagał nie wiadomo ilu rdzeni żeby działać? Kto by to kupił, jak większość graczy gra na kilkuletnim, budżetowym sprzęcie? Poza tym popatrz sobie na benche z obecnych tytułów, różnica między i5 a i7 jest śmiesznie mała, przy wyższych rozdzielczościach i nieco OC praktycznie i tak zawsze łapiemy bottleneck ze strony gpu, a jak ktoś ma zamiar jeszcze raytracing włączać na obecnych rtx to już w ogóle bottleneck będzie kosmiczny. Także, jeśli budżet ograniczony, to nie ma sensu poświęcać innych komponentów na rzecz kilku procent więcej przy stockowych ustawieniach, bo tak jak mówię, OC różnice niweluje praktycznie do zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...