Skocz do zawartości
kotek7117

Brać czy nie brać? OUTLET

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Znalazłem oferte karty graficznej outletowa Gigabyte GeForce RTX 2060 SUPER Gaming OC 3X 8GB GDDR6

UŻYWANY - Stan Dobry

Opakowanie zostało otwarte i jest uszkodzone. Towar pochodzi ze zwrotu od klienta i jest w pełni sprawny. Produkt posiada ślady użytkowania. W zestawie znajduje się karta graficzna z akcesoriami widocznymi na zdjęciach.

Gwarancja: 36 miesięcy

Typ gwarancji: Sprzedawcy

Możliwość zwrotu 14-dniowego

Jak myślicie opłaca się to wziąć ? Cena to 1 826 zł

Dodam że na zdjęciach nie wygląda źle

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x-kom? Jeżeli tak, to u nich masz pełny zwrot i gwarancję na rzeczy outletowe, więc nie ma o co się bać. Jednak cena 1826zł za RTX 2060 Super jest dobra jeżeli koniecznie chcesz ten model, bo jak dowolny to cena nie jest jakos bardzo atrakcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Morele ,akurat czekałem na ten model bo jest nowy w cenie 2100zł ,myśłałem że zniżka jakaś będzie a tu wyskoczyło mi że jest OUTLET.

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy cewki nie piszczą ale to już sam sobie sprawdzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W razie czego odeślę,zaryzykuję,z tego co wiem to w tych Gigabyte nie piszczą cewki.No ale to się okażę jak karta do mnie dojdzie

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

> Produkt posiada "ślady użytkowania".

 

Karta graficzna? :hallucine: Czy chodzilo ci moze o "ślady niewłaściwego użytkowania"?

Edytowane przez TerakotowyKrolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CO masz na myśli ? Jeżeli jest napisane "Towar pochodzi ze zwrotu od klienta i jest w pełni sprawny" to chyba nie ma co tak się obawiać

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

CO masz na myśli ? Jeżeli jest napisane "Towar pochodzi ze zwrotu od klienta i jest w pełni sprawny" to chyba nie ma co tak się obawiać

Przyjdzie to sam sprawdzisz, nie ma co teraz teoretyzować. Prawdopodobnie ślady montażu na śledziu lub złączu.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego odeślę,zaryzykuję,z tego co wiem to w tych Gigabyte nie piszczą cewki.No ale to się okażę jak karta do mnie dojdzie

 

Pod pełnym obciążeniem karty słychać cewki ale to trzeba mocno się wsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> Produkt posiada "ślady użytkowania".

 

Karta graficzna? :hallucine: Czy chodzilo ci moze o "ślady niewłaściwego użytkowania"?

 

 

Być może karta wpadła komuś do wanny i są lekkie odbarwienia.

 

A tak serio to można śmiało brać skoro zwrot jest 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak do mnie dojdzie to dam znać jak chodzi i w jakim jest stanie,w środę powinna być

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Towar pochodzi ze zwrotu od klienta i jest w pełni sprawny"
Tłumaczę to na polski:

-sprawdziliśmy w 5 minut i działa

-klient brudas i fleja aż zostawił ślady (to duże osiągnięcie na karcie graficznej) sprawdzał ją wiele dni i uznał za uszkodzoną.

Ciężko by taki brudas odesłał kartę bez powodu, ci co liczą na wypożyczenie na koszt sklepu bardzo uważają, gdy ten bardzo nie uważał. Zatem masz z 80% szans, że wada jest poważna, drobne że Wpotrzebie nie daje rady wykręcić zegara do rekordu świata (zdarzają się tacy, ale zwykle bardzo uważają, on tylko pogiął piny, a o to nietrudno, ślady na karcie graficznej to hardcore).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mi odpisali bo wcześniej do nich pisałem .

Dzień dobry,

 

klient zwrócił kartę po tygodniu posiadania, nie podał przyczyny zwrotu.

 

Towary są testowane przy przyjęciu na magazyn outletowy, specjalista nie zgłosił żadnej usterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował. Inna sprawa, że nigdy nie kupuję żadnych outletów czy używek :E. Całe dorosłe życie kieruję się przysłowiem chytry dwa razy traci i polecam to każdemu. Sam musisz podjąć decyzję ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako "ślady użytkowania" x-kom wpisuje tak oczywiste rzeczy, jak naturalne rysy od dokręcania płyty do dystansów czy śledzia do obudowy. Nie ma powodu paranoizować z tego powodu.

 

drobne że Wpotrzebie nie daje rady wykręcić zegara do rekordu świata

:lol2:

Dobre :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym nie ryzykował. Inna sprawa, że nigdy nie kupuję żadnych outletów czy używek :E. Całe dorosłe życie kieruję się przysłowiem chytry dwa razy traci i polecam to każdemu. Sam musisz podjąć decyzję ;).

No rozumiem ciebie,ale jest okazja to trzeba zaryzykować jeszcze ze względu na to że miałem chrapkę na tę kartę.W razie czego odsyłam i hajs wraca do mnie

Tak jak kolega wyżej napisał jak jest 14 dniowy zwrot to warto wziąć najwyżej się odeśle

Edytowane przez kotek7117

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem ciebie,ale jest okazja to trzeba zaryzykować jeszcze ze względu na to że miałem chrapkę na tę kartę.W razie czego odsyłam i hajs wraca do mnie

Tak jak kolega wyżej napisał jak jest 14 dniowy zwrot to warto wziąć najwyżej się odeśle

No i wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie MUSISZ NA JUZ kupowac karty graficznej to ja bym nie bral. I nie chodzi o to ze z outletu bo sam smigam na plycie glownej z outletu i jest ok , ale ze wzgledu na to ze ceny kart graficznych na dzien dzisiejszy sa wysokie przez pandemie. Lada moment rowniez pojawia sie nowe modele co wymusi spadek cen kart ktore sa obecnie na rynku. Takze jesli MUSISZ to ok , mozna brac . Jesli NIE MUSISZ to poczekaj. Sam sie kiedys tak wkopalem z RAMem, nie musialem kupic ale kupilem w momencie gdzie 16gb ddr4 chodzilo po 700-800 zl uzywki , niedlugo potem ceny mocno poszly w dol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował. Inna sprawa, że nigdy nie kupuję żadnych outletów czy używek :E. Całe dorosłe życie kieruję się przysłowiem chytry dwa razy traci i polecam to każdemu. Sam musisz podjąć decyzję ;).

 

outlet to nie to samo co kupno używanego sprzętu od osoby prywatnej. w przypadku normalnego outletu masz pełną gwarancję i prawo zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta dzisiaj do mnie dotarła. Powiem tak zaoszczędzone 400zł ,cewki delikatnie ale to na prawdę delikatnie coś słychać no trzeba ucho do karty przyłożyć.Co do wyglądu stan jak nowa.A tutaj fotka z HWinfo

https://zapodaj.net/08f3444ef160e.png.html

 

No i super, że jesteś zadowolony :) Outlety wbrew pozorom nie są takie złe, zwłaszcza z prawem do zwrotu, ale nie kupiłbym karty po naprawie serwisowej. Takie ze zwrotu to myślę, że warto zaryzykować. Jedyne o czym trzeba tylko pamiętać to o pokatowaniu karty i o porządnym przetestowaniu, aby zobaczyć jak się zachowuje. Jak coś nie tak to zwrot zamiast bawienie się w gwarancję bo w przypadku produktów objętych promocją sprzedawca nie ma obowiązku wymiany sprzętu na nowy, taki sam i wolny od wad. Może zwrócić kasę. Więc kupując przeceniona 2060 gdy się rypnie i będzie niemożliwa do naprawy to zwrócą Ci w 99,9% przypadków kasę, a nie wymienią na nowy, taki sam model. I stety jest to zgodne z prawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kartę katowałem i to długo w occt i innych programach do obciążania karty.I wszystko śmigało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy outlecie trzeba mieć czasami szczęście. W przypadku PC nigdy bym nie brał pod uwagę outlet zasilacza czy płyty głównej. To tak na przyszłość jakbyś szukał okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka płyt outletowych zarówno z moreli jak i x-komu. Zastrzeżeń brak ¯\_(ツ)_/¯

A zasilacze zwykle trafiają na outlet wybrakowane z kabli modularnych - takich faktycznie bym nie brał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...