Skocz do zawartości
h3v3l

Zestaw do grafiki 3D (14000zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w złożeniu wydajnego zestawu do grafiki 3D. Renderuję głównie w Corona Renderer.

 

Wstępnie co złożyłem prezentuje się następująco:

post-121690-15906673569065_thumb.jpg

 

Cena ok 14.800 zł ale obstawiam, że finalnie części będę kupował tam gdzie taniej więc będzie trochę niższa.

 

Co waszym zdaniem byście zmieni?

 

Tak jak wspomniałem komputer do grafiki 3D i renderowania.

Zależy mi na stabilnej i w miarę cichej pracy bo komp będzie chodził nawet kilka dni non stop renderując czyli na pełnym obciążeniu procesora.

 

Procesor - tu chyba nic raczej nie da się zrobić, bo jest to najtańszy procesor na tą podstawkę

Płyta główna - dobra czyli w miarę chłodna sekcja zasilania, SATA x8, myślałem jeszcze może o Gigabyte TRX40 AORUS MASTER bo podobny cenowo, wi-fi jest zbędne.

RAM - tu powiem, że mam zagwozdkę, nie wiem co jest obecnie najbardziej opłacalne i czy muszą być 4 kości czy mogą być np 2 po 32GB oraz ile mają mieć najlepiej MHz a także jakie CL.

SSD - dwie sztuki nvme, chcę połączyć w RAID 0, niby Samsungi 970 EVO Plus lepsze ale znacznie droższe, myślałem też może o Corsair Force MP510 lub Patriot Viper VPN100 2280 NVMe w pojemnościach ok 500GB. Tu zależy mi aby głównie projekty które zajmują czasami nawet po 1GB w miarę szybko się wczytywały i zapisywały.

Zasilacz - tu myślę, że 850W wystarczy bo cały zestaw będzie pobierał ok 400W.

Obudowa - tu potrzebuję dużej obudowy aby zmieścić 5 dysków 3,5 cala oraz chłodzenie wodne 360 i nie wiem czy w tej zmieszczę to chłodzenie wodne na górze.

Chłodzenie - na chwilę obecną wybrałem SilentiumPC Navis Evo, bo jest w miarę przyzwoitej cenie a też już widziałem, że chłodzili nim Threadrippery.

Grafika - bez karty graficznej.

 

Nie zależy mi na żadnych świecidełkach typu podświetlanie RGB, nawet bym powiedział, że im całość bardziej stonowana tym lepiej. Nie chciałbym też przepłacać, jak coś jest np tańsze a tylko minimalnie gorsze to chętnie podmienię.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej cos na dwóch procach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej cos na dwóch procach ?

 

Co będzie miało lepszą wydajność za mniejsze pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AiO w takim budżecie?! Nie bo https://pastebin.com/R0mxMrD3 Lepiej porządne powietrzne bo jest bezproblemowe i łatwiejsze w obsłudze dla użytkownika (brak konieczności zmiany płynu chłodniczego co jakiś czas, odpowietrznianie) w powietrznym jak i AiO trzeba również pastę termoprzewodzącą co jakiś czas zmieniać na CPU. Powietrzne to przedmuchujesz wentylator lub wentylatory na chłodzeniu (sciągasz je i przedmuchujesz i czyścisz całe chłodzenie jak i cały kurz z chłodzenia) Za cenę AiO czyli prawie 500PLN lepiej kupić Noctue NH D15 CHROMAX. TR4 to https://www.x-kom.pl/p/461957-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-tr4-135-120mm.html

 

Jak karty nie masz to musisz jakąś mieć bo Tripidery jak i Ryzeny 3xxx bez G w nazwie nie mają iGPU. Jak na iGPU to w tym budżecie na 10900K zrobić zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AiO w takim budżecie?! Nie bo https://pastebin.com/R0mxMrD3 Lepiej porządne powietrzne bo jest bezproblemowe i łatwiejsze w obsłudze dla użytkownika (brak konieczności zmiany płynu chłodniczego co jakiś czas, odpowietrznianie) w powietrznym jak i AiO trzeba również pastę termoprzewodzącą co jakiś czas zmieniać na CPU. Powietrzne to przedmuchujesz wentylator lub wentylatory na chłodzeniu (sciągasz je i przedmuchujesz i czyścisz całe chłodzenie jak i cały kurz z chłodzenia) Za cenę AiO czyli prawie 500PLN lepiej kupić Noctue NH D15 CHROMAX. TR4 to https://www.x-kom.pl/p/461957-chlodzenie-procesora-be-quiet-dark-rock-pro-tr4-135-120mm.html

 

Jak karty nie masz to musisz jakąś mieć bo Tripidery jak i Ryzeny 3xxx bez G w nazwie nie mają iGPU. Jak na iGPU to w tym budżecie na 10900K zrobić zestaw.

 

Ta Noctua nie jest kompatybilna z TR 3xxx.

Be quiet wydaje mi się, że może być za słaby na TR 3960X, zwłaszcza przy długotrwałym obciążeniu przez kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin, do tego jak przyjdzie gorące lato to dodatkowo nie pomoże.

W tej recenzji https://www.kitguru.net/components/cpu/luke-hill/amd-ryzen-threadripper-3960x-3970x-cpu-review/11/ używali potężnego Cooler Master Wraith Ripper zaprojektowanego specjalnie pod TR i szału nie było, zwłaszcza po lekkim podkręceniu ponad 90st.

 

Kartę graficzną już mam.

Edytowane przez h3v3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...