Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

 

noszę się ze złożeniem nowego komputera, cena w okolicach 3 tysięcy. Proszę o ocenę zestawu. Komputer składany z myślą, by odpalić nowo wychodzące gry w przyzwoitej jakości w rozdzielczości 2K. Nie celuję w maksymalne detale. Do tego amatorsko photoshop (raczej nie więcej niż 100 warstw przy kilku MPx) i pozostałe programy użytkowe, np. Fusion 360 (banalne projekty do druku).

 

Koszyk: https://proline.pl/koszyk/b5d5186b

W koszyku:

 

Gigabyte B450M DS3H AM4

Ryzen 1600 AF

nVidia 1650 Super (raczej mam wstręt do AMD przez ich sterowniki przy HD5850, GTX1050 działa bez problemów)

Adata SSD XPG SX8200 PRO 1TB M.2

Obudowa Cooler Master MasterBox Q300L

Pamięć G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16

Zasilacz be quiet! Pure Power 11 400W

 

Byłbym w stanie wyjść poza budżet dla dobrej płyty z WiFi, ale znalazłem tylko Asrocka ITX za 5 stówek i negatywnych komentarzach co do łączności... Poza tym wyjątkiem wolałbym nie przekroczyć założonego budżetu, a nawet zredukować kosz ww. konfiguracji szukając ew. oszczędności.

Wybrana przeze mnie płyta ma chyba tylko jedno złącze dla wentylatora. Czy w tej cenie znajdę taką, która miałaby chociaż 3 takie gniazda, by nie kombinować z molexem? Najlepiej 4-pinowe PWM.

 

Ponadto mam problem z wyceną starej jednostki, link do wątku w temacie o wycenie, byłbym wdzięczny za radę.

Najbardziej szkoda mi schładzacza, ale nie chcę kombinować ze sprzedawaniem podzespołów osobno- myślę, że zostałbym z obudową i zasilaczem... IMO Wydaje się to mniej opłacalne.

=> https://forum.pclab.pl/topic/997118-Wycena-zestaw%C3%B3w-komputerowych/page__view__findpost__p__15921720

Edytowane przez zoltreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Vero L3 500W + obudowa Regnum RG6V jeśli nie musisz kupić wszystkiego w jednym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1650 Super pod 2K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie kupuje dwa kompy w tej cenie i raczej celuje w ryzena 3 3300 i 1660 super. A i to na full hd starczy. Wywal ten dysk za 700zł. kup za polowe talerzowy 1 TB i 250gB na M2. Resztaw lepszy proc i grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...