Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Hej wszystkim. Na poczatku moze podam specyfikacje komputera:

ASUS PRIME B450

RYZEN 2600X

NVidia 1080 EVGA

16gb ram 3200mhz

Zasilacz corsair 600w

SSD 500GB EVO 860

Monitor ASUS 144HZ FULL HD

 

Od jakiegoś czasu mam problem z mala iloscia fps na moim komputerze. Gram w Gry takie jak OVERWATCH czy CS GO. W OVERWATCH na ustawieniach ultra (przedostatnie) mam fps w granicach 140-160 a CS GO od 120 do 200. Wydaje mi sie, ze cos jest nie tak poniewaz jak zlozylem komputer okolo 1.5roku temu OWERWATCH osiagal wynik nawet powyzej 200fps pozatym CS GO nie jest gra raczej specjalnie wymagajacą. Kolega ktory zlozył sobie na dniach komputer o podobnej specyfikacji z mniejszym ramem, ryzen2600 i RX570 wysłał mi zdjecie, ze ma ponad 300fps na Cs go na tych samych ustawieniach. Probowalem zmienic w panelu NVIDIA na maksymalna wydajnosc ale niestety nie pomaga. Sterowniki sa po aktualizacji, Komputer po formacie i nie mam zielonego pojecia o co chodzi. Temperatury sa sprawdzane na bierzaco i procesor jest w okolicy 57ST A karta przy maxymalnych fps w OVERWATCH w okolicach 82. Czy to moze miec jakis zwiazek z monitorem? Bo wczesniej mialem 1440p 60hz i bylo chyba nie co lepiej.

Moze ma ktos jakis pomysl co moze byc nie tak? Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Kubeeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj ze starszymi sterownikami :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde probowalem wczesniej ze zmiana sterownikow ale niestety nic. Moze ten panel Nvidia... Nie mam pojecia no ale zeby w CS GO nie miec stabilnych 144 tylko nawet czasami dropy? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w cs go na tym procesorze 300 nie będziesz miał, ta gra siedzi na CPU a wszystkie ryzeny przed zen2 odbiegają bardzo od intela w tej grze, grałem na 2600 podkręconym do 4.1 i dropy do 140fps to nic nadzwyczajnego. HPET pod windą wyłączony? mat_queue_mode 2 w cs masz wpisane?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem tej komendy ale nic. Bardziej mnie zastanawia, ze np w OVERWATCH mialem chyba cos kolo 200fps a teraz tak 140 przewaznie z dropem w dol...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem tej komendy ale nic. Bardziej mnie zastanawia, ze np w OVERWATCH mialem chyba cos kolo 200fps a teraz tak 140 przewaznie z dropem w dol...

sprawdz czy po zmianie grafiki ci się high precision event timer nie włączył pod windą, ja tak kiedyś miałem. Odpal cmd jako administrator prawym i wklej: bcdedit /deletevalue useplatformclock jak wyskoczy "nie można odnaleźć elementu to znaczy że ok"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1
Napisano (edytowane)

takich bzdur to ja juz dawno na tym forum nie czytalem .. mam r5 2600 + rx 570 8 gb ramu i caly czas mam bardzo dobre fpsy wszystko zalezy od ustawien ustawienia pracy Twoich podzespolow napiec czestotliwosci oszczedzania energii itd itd

 

jezeli masz az takie dropyz taka specyfikacja to ewidentnie masz cos albo nagrzebane w systemie albo rozwaliles zegar systemowy albo jakas czesc Twojego komputera sie sypie

 

mat_queue mode dajesz na -1 tak jak zaleca valve nikt z profesjonalistow tego nie zmienia

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-1 działa tak samo jak 2 więc bez różnicy, gorzej jak ktoś ma na "1" grałem na 2600 @ 4.1ghz w parze z GTX 1660Ti i dropy do 150fps są i nie mow mi że na ZEN/ZEN+ masz stałe 300fps :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do overwatch 140-160 ultra na 1080 to raczej normalny FPS przy fullHD.

 

Na twoim miejscu zajął bym się temperaturami i ew delikatnie ją podkręcił co powinno pomóc w OW, a co do CS nei mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szczerze nie wydaje mi sie, że 140 160 to normalne fps. Nawet z ciekawości wbiłem sprawdzić na yt ile inni mają z podobną konfiguracja i 200fps + spokojnie można. Jakiś czas temu miałem taki wynik i coś się stalo tylko nie mogę dojść co...

Edytowane przez Kubeeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich bzdur to ja juz dawno na tym forum nie czytalem .. mam r5 2600 + rx 570 8 gb ramu i caly czas mam bardzo dobre fpsy wszystko zalezy od ustawien ustawienia pracy Twoich podzespolow napiec czestotliwosci oszczedzania energii itd itd

 

jezeli masz az takie dropyz taka specyfikacja to ewidentnie masz cos albo nagrzebane w systemie albo rozwaliles zegar systemowy albo jakas czesc Twojego komputera sie sypie

 

mat_queue mode dajesz na -1 tak jak zaleca valve nikt z profesjonalistow tego nie zmienia

 

Nawiązując do bzdur możesz wyjaśnić co miałeś na myśli pisząc

 

"... albo rozwaliles zegar systemowy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam o co chodzi z tym zegarem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie się dowiem o co chodzi z zegarem.

 

A co do tematu, wiesz co - mam kartę EVGA ale 1070 i jak dobija do 85 na defaulcie zbija zegary, może sprawdź czy temp w szczycie nie dobija do tej wartości, albo podbij wentylatory na 100% na czas testu i zobacz czy są dropy. Ot taka sugestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1
Napisano (edytowane)

-1 działa tak samo jak 2 więc bez różnicy, gorzej jak ktoś ma na "1" grałem na 2600 @ 4.1ghz w parze z GTX 1660Ti i dropy do 150fps są i nie mow mi że na ZEN/ZEN+ masz stałe 300fps :E

 

nie mam spadkow ponizej 200 fpsow przewaznie moge wycisnac o wiele wiecej gdybym chcial ale to nie fpsy sa glownym wyznacznikiem tego czy Twoja gra jest plynna czy tez nie bawilem sie z tym przez 2 lata i dokladnie z ta gra probowalem wielu wpisow do rejestru komend i  i wiele  innych dziwnych zabiegow poniewaz granie nie sprawialo na moim sprzecie przyjemnosci gra na 144 hz monitorze wygladala jak na 60 itd itd  az nie odkrylem , ze wszystko u mnie chodzi w biosie na auto i nie jest stabilne tak samo z rx 570 , ktorego posiadam ktory ma defaultowo ustawione smiesznie wysokie napiecia co powodowalo ze karta bardzo szybko sie grzala a obraz nie byl plynny lecz bardzo rozmazany co skutkowalo pieknym input lagiem

 

Co do zegara to poczytajcie sobie o hpet chociaz i tak odradzam bo 90 % informacji na ten temat to istne bzdury ..

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podlaczone dwa monitory, czy jeden? Uzywasz moze msi afterburner i ustawiales predkosc wentylatorow? Jezeli nie to ustaw, zbije temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ustawialem. powiedzmy ze overwatch przeboleje ale cs spadek ponizej 144 ;D ;D To jest zabawne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zainstalowany ten Geforce Experience u mnie on powodował dropy cs go. To go uninstall i ok jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie ten procesor tak ma na silniku source ipc jest na poziomie niekręconego haswella... grałem na 2600 @ 4.1ghz z ramem 3466 CL14 i dropy przy większej zadymie do 150 to było częte zjawisko, wsadziłem do tej platformy swojego starego ryzena 3600 i różnica ogromna, ta gra siedzi na cpu i jedynie co można zrobić to podkręcić tego 2600 i ram to troche podbije fps'y.... cs od początku przeszedł tyle update'ów i coraz gorzej chodził, na początku działał znacznie szybciej niż na obecną chwilę.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1
Napisano (edytowane)

mi chodzi bardzo dobrze nie wiem jak to robicie panowie , ze na takich podzespolach i to jeszcze podkreconym 2600 wam tak fpsy spadaja :D

 

teraz jeszcze wpadlem na pomysl ze mozesz wylaczyc thermal throttling https://www.windowsc...ling-windows-10 przez gpedit.msc mi zawsze pomaga mozesz dac znac czy widzisz roznice

Edytowane przez ocochodzi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak w CB20 miał max 70c i normalny wynik to takie magiczne sztuczki tu nic nie pomogą w grze większej temperatury nie będzie niż tam wypluło

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ocochodzi1

To nie jest magiczna sztuczka ma ogromny wplyw na wydajnosc calego systemu jak sama nazwa wskazuje ograniczenie zasilania podczas grania ma to szczegolny wplyw zwlaszcza kiedy podnosza sie gwaltownie temperatury i sprzet jest zmuszony do wiekszego obciazenia nie zaszkodzi a sprawdzic mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A macie pomysl czemu procek śmiga na Max 3.790 gdzie wgl nie odpala się boost? Wcześniej podbijal do 4.05 albo 4.1

Edytowane przez Kubeeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...