Skocz do zawartości
wyklutshone

Ryzen 5 3600 + B450APRO + Aio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zacznę od początku.

2 tygodnie temu postanowiłem zrobić upgrade mojego zestawu. W marcu '19 zakupiłem:

CPU: AMD Ryzen 5 2600

GPU: Nvidia RTX 2070

SSD: Crucial MX500 500GB

RAM: G.SKILL Aegis DDR4 3000 C16 2x8GB

MBD: MSI B450-A PRO (MS-7B86)

PSU: Seasonic Focus Plus 550W 80 Gold

CASE:Armis AR3 TG RGB

 

Około 2 miesiące temu do zestawu dołożyłem chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 i 2x wiatrak SilentiumPC Corona 120mm.

Wszystko wypadało bardzo spoko, kultura pracy była zachowana na bdb poziomie, ale brakowało mi wydajności w tym zestawie i postanowiłem, że wymienię 5 2600 na Ryzen 5 3600.

I tutaj zaczynają się schody. W starym zestawie wszystko było w miarę ok, oprócz dość wysokiej temperatury w obciążeniu 85st, i delikatnie falujących wentylatorów.

Pomyślałem, że i tak przyda się wymienić obudowę i przy okazji chłodzenie, żeby wszystko było jak należy, w dobrej temperaturze.

 

Dokupiłem budę Meshify C i NAVIS PRO 240(NAVIS na górę, 2x Corona do przodu i na tył ten, który był już w obudowie) i dzisiaj od razu po zamontowaniu temperatura w spoczynku to 37 stopni, w teście z obciążeniem 80 stopni.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że napięcie skacze do 1,47 i wiatraki wirują jak szalone od 1300-2000 obrotów przy użyciu przeglądarki.

 

 

Co polecacie zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, widzę taki temat, z tym że gdzie jest jakiekolwiek wytłumaczenie faktu, że przy gołym pulpicie obroty wiatraków potrafią szaleć od min. od max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wyglada na problem z samym chłodzeniem lub pastą, istnieje opcja ze cos podaje błędny odczyt, na moim przykładnie, nie ma znaczenia czy podkręcę czy zostawię na ustawieniach fabrycznych na AIO H110i mam max 62*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...