Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam 2 monitory. Jeden asus 144hz, a drugi iiyama 75hz. Mój problem polega na tym, że iiyama działa na 75hz, a asus-a można ustawić tylko na 60hz. Próbowałem różnymi kablami (dispaly-port i hdmi) i zawsze to samo. Dodam, że kiedy miałem tylko asusa, 144hz działało bez żadnego problemu. Ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy monitor masz wykryty jako asus czy jako monitor plug and play? Jak nie masz sterownika to będzie się dało ustawić tylko niskie odświeżanie. Pokaż możliwe odświeżania w ustawieniach monitora.

 

PS. Lepszy jest display port.

Edytowane przez spec_od_kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta? Do jakich portów podłączone? Niektóre monitory mają dwa te same porty, ale w różnych standardach i to do którego podłączysz kabel jest istotne. Nie ma żadnych konkretnych informacji i oczekujesz jakiejś sensownej pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wIve0dz.png

Czy masz z tego do wybrania 144hz? Jak nie to problem ze sterownikiem, ale zawsze możesz wymusić w panelu nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna rtx2060ti a wcześniej gtx1050ti i to samo. Monitor wcześniej jak był sam i był podłączony przed hdmi działał na 144hz, przestał działać jak podłączyłem drugi monitor.W panelu sterowania nie ma możliwości wyboru 144hz, jest tylko 60,59,50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna rtx2060ti a wcześniej gtx1050ti i to samo. Monitor wcześniej jak był sam i był podłączony przed hdmi działał na 144hz, przestał działać jak podłączyłem drugi monitor.W panelu sterowania nie ma możliwości wyboru 144hz, jest tylko 60,59,50

 

Mi to wygląda na problem z komunikacją monitora z komputerem. Monitor normalnie wysyła dane EDID o obsługiwanych rozdzielczościach. Sprawdź kabel połączeniowy do monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tłumaczę, że wszystko było ok, dopiero po dołożeniu drugiego monitora coś jej nie tak. Dodam, że drugi monitor pracuje w rozdzielczości 1920x1080, a ten w Ultra HD 1080 1920x1080(natywna)i nie da się tego zmienić, bo zaraz samo się przestawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tłumaczę, że wszystko było ok, dopiero po dołożeniu drugiego monitora coś jej nie tak. Dodam, że drugi monitor pracuje w rozdzielczości 1920x1080, a ten w Ultra HD 1080 1920x1080(natywna)i nie da się tego zmienić, bo zaraz samo się przestawia.

 

To, że było OK nie oznacza, że nadal jest. Każdy z tych monitorów podłączony oddzielnie, na każdym z dwóch kabli, działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności bym sprawdził programem CRU, co te monitory wysyłają. Ale jeśli pojedynczo jest OK i wszystko śmiga, to bym powiedział, że to karta graficzna robi problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal NVIDIA Control Panel, zakładka "Zmiana rozdzielczości" i wrzuć screeny z tego co tam jest pokazywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stało to się po skonfigurowaniu wielu monitorów i teraz nawet samemu nie działa 144hz.

post-614854-15909276642412_thumb.png

Edytowane przez budnik55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstaluj sterowniki na najnowsze ze strony nVidii 446.14 WHQL.Przy instalacji zaznacz "czysta instalacja".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stało to się po skonfigurowaniu wielu monitorów i teraz nawet samemu nie działa 144hz.

 

 

Ustaw rozdzielczosc i odswiezanie w sekcji PC :D anie w sekcji Ultra HD.HD.SD

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym problem, że nie mogę tego zrobić, bo zaraz samo się przestawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...