Skocz do zawartości
WooFix

Laptop dla początkującego programisty do 3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuje laptopa do 3000zl. Chodzi mi głównie o płynność by wszystko szybko chodziło i się nie zacinało, oraz by płynnie chodziło unity3d (głównie aplikacje i gry na androida). Mam na oku coś takiego ale nie wiem czy to dobry wybór Notebook Acer Swift 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niezły model tylko osobiście pod programowanie nie wybrałbym modelu z 8GB ram bez możliwości rozbudowy.

Z tego względu dorzuciłbym 3 stówki i już zdecydował się na laptopa z 16GB ram, np ten model: HP Pavilion 15 i5-1035G1/16GB/256/Win10 Silver za 3 299,00 zł

Model z matrycą IPS 15", i5 10 gen, wspomniane 16GB ram, Windows 10.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tessir, przecież ten Swift w/w obsługuje do 16GB pamięci więc nie ma tu problemu z rozbudową.Na początek 8GB powinno wystarczyć. Bliżej budżetu jest HP z Ryzenem:

HP Pavilion 15 Ryzen 7-3700/8GB/512/Win10 Silver za 3099zł

W porównaniu z wersją na Intelu jest tu większy dysk, ale tylko 8GB pamięci- w razie potrzeby będzie można ją jednak wymienić na 2x8GB lub nawet 2x16GB (laptop obsługuje max. 32GB pamięci).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedzi, tylko laptopy co podaliście są fajne bo mają wiekszy wyświetlacz, tylko z tego co czytam/oglądam na testach są trochę mniej wydajne niż Swift. Flatego zastanawiam się czy uciągną płynnie unity i Photoshopa (bez jakichś bardzo dużych projektów w nim). Szczególnie że idę teraz na studia i chciałbym by posłużył mi chociaż te 3,5roku do ich końca. Problemem jest to że się nie znam za bardzo na tym i mam więcej pytań i wątpliwości niż wiedzy co z czym dobrze działa i jak

Edytowane przez WooFix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz dołożyć 400 zł to dołóż do acera tyle, że od razu z 16 https://www.x-kom.pl/p/563179-notebook-laptop-141-acer-swift-3-r5-4500u-16gb-512-w10-srebrny.html masz tutaj szybkie pamięci o taktowaniu ponad 4000mhz no i najnowsza generacja ryzenów, która sobie świetnie radzi. Matryca również jest na ips, co w przypadku PS będzie przydatne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tessir, przecież ten Swift w/w obsługuje do 16GB pamięci więc nie ma tu problemu z rozbudową.Na początek 8GB powinno wystarczyć. Bliżej budżetu jest HP z Ryzenem:

Miałem na myśli brak możliwości dokupienia kolejnej kości. Będzie konieczne wyrzucenie starej i wrzucenie 1x16GB. Dzięki za poprawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje jako programista i mam firmowego laptopa

32gb ramu

i7-8650U

jakiś ssd

 

i nie da sie na nim pracować... Jak odpalam jakikolwiek większy projekt to ładuje sie z 5 minut. Gdy staram sie kodzic to literki pojawiaja się z opóźnieniem. Visual studio się zawiesza i długo ładuje, przejscia pomiedzy plikami trwaja minuty, nie wspominajac o jakimkolwiek wyszukiwaniu w solucji. Gdy włączam resharpera to moge praktycznie zapomnieć o jakiejkolwiek pracy.

 

Odradzam kupowania laptopów do czegokolwiek innego niż prezentacje w powerpointcie i odpisywania na maile.

 

Na desktopie w domu mogę odpalać równie duże projekty + zestaw wirtualnych maszyn i mam 0 opóźnien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odradzam kupowania laptopów do czegokolwiek innego niż prezentacje w powerpointcie i odpisywania na maile.

 

Jeśli sam go wybierałeś to nie miej pretensji do laptopów a jeśli szef ci go dał to miej pretensje do niego. Powinno się odradzać samodzielne wybieranie sprzętu osobom nie mającym o nim pojęcia... Że z przodu jest i7 i pewnie (było taniej) to nie znaczy ze super szybki procesor. Ten nisko napięciowy badziew nie nadaje się do prac programowych. Zreszta wg mnie żaden taki się do tego nie nadaje.

 

Dołożył bym do budżetu i brał conajmniej z i5 9300h i minimum 16gb ramu!

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje jako programista i mam firmowego laptopa

32gb ramu

i7-8650U

jakiś ssd

 

i nie da sie na nim pracować... Jak odpalam jakikolwiek większy projekt to ładuje sie z 5 minut. Gdy staram sie kodzic to literki pojawiaja się z opóźnieniem. Visual studio się zawiesza i długo ładuje, przejscia pomiedzy plikami trwaja minuty, nie wspominajac o jakimkolwiek wyszukiwaniu w solucji. Gdy włączam resharpera to moge praktycznie zapomnieć o jakiejkolwiek pracy.

 

Odradzam kupowania laptopów do czegokolwiek innego niż prezentacje w powerpointcie i odpisywania na maile.

 

Na desktopie w domu mogę odpalać równie duże projekty + zestaw wirtualnych maszyn i mam 0 opóźnien.

 

 

Coś masz zwalone. To nie wina sprzętu. Ja mam dużo słabszy sprzęt (i7 6820hq + 16GB RAM, SSD 512) i VS 2019 (obecnie) nawet 2-3 instancje spokojnie chodzą, do tego uruchomiony IIS, baza, przęglądarki.

 

Edit.: OK, mój cep nie jest słabszy. Porównywalny.

 

 

@topic: ja bym zwrócił uwagę na klawiaturę. Sam nie lubię za bardzo Lenovo, ale jeśli chodzi o klawierki, to ich lapsy są bezkonkurencyjne. W drugim kroku położyłbym nacisk na matryce, a później na możliwość upgrade'u RAM. Reszta, w programowaniu ma drugorzędne, albo i trzeciorzędne znaczenie. No chyba, że ktoś zajmuje się przy okazji jakąś grafiką, albo robi hiper ciężkie strony w jakimś frameworku JSowym.

Edytowane przez mk2boro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam go wybierałeś to nie miej pretensji do laptopów a jeśli szef ci go dał to miej pretensje do niego. Powinno się odradzać samodzielne wybieranie sprzętu osobom nie mającym o nim pojęcia... Że z przodu jest i7 i pewnie (było taniej) to nie znaczy ze super szybki procesor. Ten nisko napięciowy badziew nie nadaje się do prac programowych. Zreszta wg mnie żaden taki się do tego nie nadaje.

 

Dołożył bym do budżetu i brał conajmniej z i5 9300h i minimum 16gb ramu!

 

 

i5 9300h jest raptem ze 20-25% szybszy od tego niskonapięciowego i7-8650U. Sam pracowałem na VS z ciężkim kodem na sprzęcie sporo słabszym. W domu mam Della E5530 na i5 3320M i działa wszystko żwawo. To nie kwestia sprzętu, no chyba, że to jakiś jednostkowy przypadek. Może profil zasilania w lapsie ustawiony na jakiś ultra oszczędny i cep jest przycinany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze tak, lecz jeżeli porównasz działanie pod obciążeniem to wygląda już inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale jak mówię - VS 2019 - dwie instancje + IIS + MSSQL + przeglądarka działa na i5 3320m + 12GB RAM bez problemu. Na służbowym, który jest szybszy - to już w ogóle. Generalnie VS 2019 nie jest ciężki specjalnie. W tej chwili własnie ma dwie instancje VS. Jedna na debugu trzyma IISa i Edge, druga kompiluje i uruchamia aplikacje. Max do 74% zajętości CPU dochodzi. 11GB RAM zajmuje.

Edytowane przez mk2boro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...