Skocz do zawartości
Major303

Kopiowanie danych z udostępnionego folderu

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniłem dysk C na laptopie żeby pobrać z niego kilka plików na PC. Folder w którym są interesujące mnie rzeczy udostępniłem dla wszystkich (zabezpieczenia). No i nie działa. Odmowa dostępu.

Spróbowałem w drugą stronę - udostępniłem dysk D na komputerze, i wysyłam dane z laptopa. To samo.

 

Jakieś sugestie? Od dwóch godzin nie znalazłem rozwiązania, ale za to znalazłem kilka przyzwoicie wyglądających dysków zewnętrznych. Ale wydaje mi się że skoro Microsoft pofatygował się żeby dodać tą funkcje, to może jednak da się ją doprowadzić do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM folder -> Udostępnienia ->Udostępnij ->rozwiń zakładkę wybierając "Wszyscy" i dodaj + kliknąć Udostępnij + (chwilę coś tam pomieli) Gotowe

 

Jeżeli to dysk c:\ dodatkowo JAK WYŻEJ PPM->udo.->udo.->Udostępnianie zaawansowane -> zaznaczyć Udostępnij ten folder i ZASTOSUJ

 

Windows 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnianie dysku na laptopie dla wszystkich jest bardzo niebezpieczne. Wystarczy, że podłączysz się do nieznanej sieci WiFi i nagle się okaże, że każdy ma dostęp do twoich plików.

Jeżeli chcesz to udostępnić wyłącznie sobie między zaufanymi maszynami, to najlepiej jest skorzystać z konta posiadającego uprawnienia Administratora oraz zabezpieczonego hasłem.

Dzięki temu będziesz mógł korzystać z udziałów administracyjnych (C$, D$ itp.), ale wcześniej trzeba je włączyć przez stworzenie nowego klucza w rejestrze:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Tam tworzysz nowy klucz typu DWORD, nazwa LocalAccountTokenFilterPolicy i ustawiasz wartość na 1

Restart i z innego kompa będzie można podmapować dysk przez podanie loginu i hasła takie, jakie ustawiłeś na komputerze docelowym (jeżeli łączysz się do laptopa, to podajesz dane z laptopa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeniesieniu plików zakończę udostępnianie. @Yahoo86 sprawdzę to dzisiaj i odpowiem czy są jakieś postępy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPM folder -> Udostępnienia ->Udostępnij ->rozwiń zakładkę wybierając "Wszyscy" i dodaj + kliknąć Udostępnij + (chwilę coś tam pomieli) Gotowe

 

Jeżeli to dysk c:\ dodatkowo JAK WYŻEJ PPM->udo.->udo.->Udostępnianie zaawansowane -> zaznaczyć Udostępnij ten folder i ZASTOSUJ

 

Windows 7

 

Nie pozwala mi udostępnić folderu, mogę tylko dysk. Dysk udostępniony, w zabezpieczeniach folderu nastawione wszystko akceptowalne dla wszystkich. Dalej odmowa dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 czy win10? Bo na obu systemach to inaczej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dyski są udostępnione już jako zasoby administracyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania -> Sieć i Internet -> Centrum sieci i udostępniania -> Zaawansowane ustawienia udostępniania - tam sobie poklikaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...