Skocz do zawartości
Andersen142

Pierwsza konserwacja podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Przyszedł w końcu czas na wymianę termopadów karty graf, past termo przewodzących i płynu z AiO. Poradzicie mi jakie termopady do gtx 1070ti Aorus oraz jaki płyn do krakena x52?

Edytowane przez Andersen142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co chcesz wymieniać termopady? Jeśli nie wyschły na kamień i temperatury nie wystrzeliły, to nie ma sensu się w coś takiego bawić. Termopady wytrzymują bez problemu kilka lat. Inna sprawa, że ciężko znaleźć informację odnośnie grubości fabrycznych padów. Rdzeń możesz przesmarować jak chce Ci się bawić.

 

Płynów w AiO się nie wymienia - dopóki działają sprawnie nie ruszaj tego, bo wymiana płynu w takim Krakenie to koszmar. Nie masz żadnego zaworu czy punktu przez, który można sprawnie zlać płyn i wlać nowy. Musiałbyś odkręcać miedzianą podstawę chłodzenia, a Asetek, który jest producentem OEM, dokręca wszystkie śruby bardzo mocno, co w połączeniu z płytkim osadzeniem na klucz jest receptą na obrobienie śruby lub zerwanie gwintu, a wtedy możesz wywalić takie chłodzenie na śmietnik.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz wymieniać termopady? Jeśli nie wyschły na kamień i temperatury nie wystrzeliły, to nie ma sensu się w coś takiego bawić. Termopady wytrzymują bez problemu kilka lat. Inna sprawa, że ciężko znaleźć informację odnośnie grubości fabrycznych padów. Rdzeń możesz przesmarować jak chce Ci się bawić.

 

Płynów w AiO się nie wymienia - dopóki działają sprawnie nie ruszaj tego, bo wymiana płynu w takim Krakenie to koszmar. Nie masz żadnego zaworu czy punktu przez, który można sprawnie zlać płyn i wlać nowy. Musiałbyś odkręcać miedzianą podstawę chłodzenia, a Asetek, który jest producentem OEM, dokręca wszystkie śruby bardzo mocno, co w połączeniu z płytkim osadzeniem na klucz jest receptą na obrobienie śruby lub zerwanie gwintu, a wtedy możesz wywalić takie chłodzenie na śmietnik.

Okej dzięki, pasty na procku i graf już od 3 lat są nałożone więc pomyślałem że warto je już zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatury się nie zmieniły względem tego co było na początku, to nie ma sensu. Jeśli temperatury poszły do góry, to możesz przesmarować na nowo CPU i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli temperatury się nie zmieniły względem tego co było na początku, to nie ma sensu. Jeśli temperatury poszły do góry, to możesz przesmarować na nowo CPU i GPU.

Jak bym pamiętał jakie były na początku xDD no ale na pulpicie proc 32 karta 48 chyba gpu troche za ciepłe jak na sam pulpit mi się wydaje xd

Edytowane przez Andersen142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na pulpicie nie mają wielkiego znaczenia, zerknij raczej jakie są pod obciążeniem :).

 

Jeśli Ci się chce, to dla spokoju ducha możesz przesmarować CPU i GPU. Z CPU problemu nie ma, kilka minut zabawy. Przy GPU trochę roboty jest, bo trzeba cały fabryczny cooler ściągnąć. Przy okazji możesz sprawdzić w jakim stanie są fabryczne pady, tylko uważaj, żeby ich nie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury na pulpicie nie mają wielkiego znaczenia, zerknij raczej jakie są pod obciążeniem :).

 

Jeśli Ci się chce, to dla spokoju ducha możesz przesmarować CPU i GPU. Z CPU problemu nie ma, kilka minut zabawy. Przy GPU trochę roboty jest, bo trzeba cały fabryczny cooler ściągnąć. Przy okazji możesz sprawdzić w jakim stanie są fabryczne pady, tylko uważaj, żeby ich nie uszkodzić.

Jest dobrze dałem kartę na furmarka

post-551850-15907441494153_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71 stopni w Furmarku to dobra temperatura :thumbup:.

Dzięki za pomoc ;D Chyba lekko spanikowałem tym że nie wymieniałem tu jeszcze pasty, ehh za dużo oglądam Foresta na yt xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...