Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałbym przygotować się do upgrade PC aktualnie mam i5 9600f, grafika 2060 grafika myślę że dobra, jaki następny procesor wybrać i płytę główną pod niego i nowsze? Płytę główną z tego co wiem mam taką żeby pociągła tego procka i5, dodam Jeszce dokładnie jaka to płyta. Co polecacie? Gram, streamuje, nagrywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim skromynm zdaniem, to nie za bardzo upgrade ma tu sens, chyba, że masz budżet na części z wyższej półki. Bo wymieniać na 10600K się nie kalkuluje. W najtańszym wypadku 1300 za procek i jakieś 750 zł za płytę główną, bo na obecnej żadnego upgradu do nowszej generacji nie zrobisz. Jeśli masz jakieś dobre mobo, to ewentualnie upgrade na i7/i9 z 9 generacji inteli.

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości graswz/pracujesz, że 9600 i rtx 2060 Ci nie wystarcza już? Na Twoim miejscu nie wymieniałbym AKTUALNIE nic. Poczekałbym na kolejne premiery inteli/amd i wtedy zrobił upgrade. Twój pc przecież będzie dawał jeszcze rade przez najbliższe 2lata albo i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co patrzeć wybierając procesor? Liczba rdzeni? 9 generacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co patrzeć wybierając procesor? Liczba rdzeni? 9 generacja?

Wszystko zależy od tego, do czego jest Ci procesor potrzebny. Różne aspekty są ważne przy różnym zastosowaniu. Jeśli chodzi o gry to przede wszystkim taktowanie procesora ma znaczenie, no i minimum 4 rdzenie(na ten moment).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jest najgorzej ale jak streamuje i nagrywam to denerwują mnie czasem spadki poniżej 144 fps a potrzebuje 144fps bo monitor 144hz no w sumie nie narzekam tak tylko chciałem się przygotować, może płytę główną wymienić? Czy bawić się w podkręcanie procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procka nie podkręcisz jeśli to nie jest wersja K i nie masz chipsetu Z, jeśli masz K to jak najbardziej o ile masz chłodzenie jakieś sensowne.

 

Żaden upgrade w małych pieniądzach nie da Ci dużego skoku w fps, jaki masz w ogóle budżet na to? Bo prawda jest taka, że jeśli chcieć mieć więcej fps to trzeba by wymienić przede wszystkim grafikę na 2070 super na przykład, bo obstawiam, że przez to tych fps masz za mało. W jakie gry grasz i na jakich rozdzielczościach?

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak wyżej, w jakiej rozdzielczości grasz?

 

Jak 1080p to jeśli bym coś zmieniał to monitor, i poczekał do premiery Ampere i BigNavi, kupił kartę z nowej generacji i czekał z prockiem do premiery Ryzen 4000, wtedy zadecydował o zmianie procka na Intel lub AMD w zależności od cen.

 

Jeśli w 1440p+ nie zmieniałbym nic do premiery nowych kart. (o pozostałych podzespołach nic nie pisałeś, ale mniemam ze masz te 16GB szybkiej pamieci)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wstawię cała specyfikacje, karta graficzna za słaba? :o wszyscy mówią że dobra tyle że procek gorszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw specyfikację pełną, w jakie gry grasz i jaka rodzielczość, to będzie można coś więcej powiedzieć, bo póki co trochę mało informacji dajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karta Grtaficzna : Nvidia Geforce 2060 RTX

Procesor : Intel core I5 9400F 2.90GHz

Monitor : Benq 144hz XL241P ( Jakim kablem go lepiej podpiąć HDMI czy tym drugim )

Gry: Valorant i to będzie priorytet, League of Legends czasem

Rozdzielczość wyswietlacza zalecana 1920x1080

Rozdzielczość w grze ta sama 16;9

 

Wydawało mi się że procesor jest za słaby żeby uciagnac Stream , gre i nagrywanie jednocześnie.

Czemu miałbym wymieniać monitor? 144hz 1ms opoznienie jest wporządku i wystarczające.

Karta Graficzna naprawde jest bardziej konieczna niż procesor? FPS-y ciągną dużo z procka podobno.

Pytanie poboczne, mam 2 monitory jeden 144hz drugi stary 65hz do pogladu streama , gdy mam cos co wyswietla sie na ekranie 65hz dostaje scinki na monitorze 144hz (FPS w normie) jak zminimalizuje streamlabs czy tam przegladarke to scinki znikaja (fps bez zmian).

Polecacie jak wyczyścic sobie komputer nie robiąc formata? Potrzebuje ze 2,3 programy i 2 Gry a śmieci sie nazbierało.

 

Płyta głowna : H310M Pro-vh Plus (Ms-7c13)

Micro Star

Edytowane przez Pacho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procka nie podkręcisz, to niestety wersja bez K, pewnie płyty Z też nie masz. W tych grach bardzo możliwe, że akurat procek Cię blokuje, szczególnie na 1080p i jednoczesnym streamowaniu. Jak już wymieniać, to chyba najlepiej na ryzena 3700X. Jeśli chcieć mieć możliwość na ewentualny późniejszy upgrade na coś lepszego to bym wziął od razu solidną płytę główną. Nie wiem jaki masz ram, do tego najlepiej 3600 Mhz, minimum 16GB by się przydało, najlepiej w 2 kościach.

 

https://www.x-kom.pl/lista/a5aqrelek To przy założeniu, że masz obudowę, do której wejdzie ATX, jak nie to trzeba inne płyty patrzeć.

 

Komputer czyścić CCleaner no i odinstalować wszystkie niepotrzebne programy, szczególnie te, które działają w tle.

 

Jak się nie pali to poczekać na ryzeny 4000, ale to może być czekanie nawet do początku przyszłego roku. Jak chcesz zmieniać teraz to bym poczekał przynajmniej z miesiąc, bo bardzo możliwe że amd wypuści odświeżone 3700X z nieco lepszym taktowaniem, przynajmniej takie są plotki :P

Edytowane przez Makatak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałeś 2 płyty które różnią się 1000zl czym się różnią? Bo raczej nie mam zamiaru wkładać x ilości dysków ssd, czy 128 GB ramu.

Zacznę myśleć nad zmianą płyty głównej w pierwszej kolejności, 16gb ram mam w dwóch kościach, ram nie taki drogi to do momentu zanim kupię nowy procek powiększę do 32gb ramu, i następny będzie procek ten 4000 o którym pisaliście, tylko czy opłaca mi się kupować teraz płytę główną jeżeli mam procka Intela? Czy czekać i na raz potem wszystko kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ryzena 3700x obecne rewizje tych procesorów nie sprawiają żadnych problemów z oc większość podkręca się do 4.4ghz przy bardzo rozsądnym napięciu to naprawdę kawał dobrego procesora w dobrej cenie wcześniej miałem gtxa 1080 bez problemu wyciskał ostatnie poty z tej karty przy 1080p teraz mam rx 5700xt i bez problemu sobie z nią radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się kupować samej płyty na pewno, tym bardziej, że nic z nią bez procka nie zrobisz :D A różnica w cenie jest z wielu względów: lepsza sekcja zasilania, PCI 4.0, lepsze audio i inne dodatkowe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...