Skocz do zawartości
tomatow

Intel i5 10400 + H470

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

do wymiany komputera przymierzam się już od grudnia (i5 4670 + Z87), czekałem na nowe intele no i się doczekałem. AMD kusi ciągle mocno zestawem B550 + 3600, ale zdiagnozowałem u siebie fanbojstwo intela i chyba nie będę się już z tego leczył.

Komputera nigdy w życiu nie podkręcałem (nie planuję), procesor zawsze wymieniałem z płytą, także jednorazowa podstawka nie jest mi jakoś straszna. Grafika to GTX970 i jej wymieniać nie będę, bo praktycznie nie gram. Działam dużo z tworzeniem oprogramowania, na wielu programach równocześnie. Stąd mam pytania do Was, specjalistów:

 

- planowana płyta Asus (kolejne fanboystwo) H470 TUF Gaming Pro z WiFi - czy lepiej B460?

- czy taki zestaw w połączeniu z 32GB Goodram IRDM PRO 3600 + ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB ma sens czy widzicie tutaj jakiś problem?

- czy te 3600 MHz w RAM przyda się do czegokolwiek (teraz lub w przyszłości), czy w ogóle się w to nie bawić, tylko kupić niższą częstotliwość?

- nigdy nie miałem specjalnego zaufania do Goodram ani Adata, nie miałem ich produktów, co o nich sądzicie?

- no i pytanie ostatnie, czy zmiana 10400 na 10500 lub 10600 uwzględniając powyższe ma jakikolwiek sens (nie gram)?

 

Z góry dzięki, przyjmę każdą krytykę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na H470 odpalisz max 2666 MHz przy tym i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes swiadom ile daje krecenie memek to nie wezmiesz tego pazdziocha B460/H470 z zablokowanym chipsetem, jak myslisz o B550 tzn ze stac cie tez na najtansza Z490 Gaming Plus na ktorej zrobisz wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes swiadom ile daje krecenie memek to nie wezmiesz tego pazdziocha B460/H470 z zablokowanym chipsetem, jak myslisz o B550 tzn ze stac cie tez na najtansza Z490 Gaming Plus na ktorej zrobisz wszystko ;)

Pytanie czy warto dla szybszych pamięci przy tym procesorze iść w Z490?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Płyty H470 to kurioza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputera nigdy w życiu nie podkręcałem (nie planuję), procesor zawsze wymieniałem z płytą, także jednorazowa podstawka nie jest mi jakoś straszna. Grafika to GTX970 i jej wymieniać nie będę, bo praktycznie nie gram. Działam dużo z tworzeniem oprogramowania, na wielu programach równocześnie. Stąd mam pytania do Was, specjalistów:

 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amd-ryzen-7-3700x-crl

+

tania płyta B450 i masz zestaw o wiele wydajniejszy do swoich zastosowań od i5 10400 z Z490.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto. Płyty H470 to kurioza.

Rozwiniesz? Droższa płyta plus droższe pamięci do 10400 są sensowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amd-ryzen-7-3700x-crl

+

tania płyta B450 i masz zestaw o wiele wydajniejszy do swoich zastosowań od i5 10400 z Z490.

 

 

Pisałem, że pod tym względem jestem beznadziejnym przypadkiem :) Dzięki za sugestię tak czy inaczej.

 

Przekonaliście mnie do zmiany. Będzie Asus TUF Gaming Z490-Plus z wifi zamiast jego odpowiednika H470. Zostaje kwestia pamięci. Jakieś sugestie, czy zmienić dział forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy GTX970 to bez znaczenia.

W ogóle jak nie grasz, to po co ci ta i5? Bierz dużo tańszego R7 2700X 8/16. lub J/w 3700X najlepiej w podobnej cenie

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię mieć zapas. Ostatni zestaw kupiłem w 2013 i do dzisiaj działa. Podobny czas chce osiągnąć teraz. Do AMD nie mam przekonania,l. I tak, wiem Intel strzyże takich baranów jak ja, ale przyzwyczajenie jest zbyt silne.

 

W planach z gier jedynie nowy flight simulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lubię mieć zapas. Ostatni zestaw kupiłem w 2013 i do dzisiaj działa. Podobny czas chce osiągnąć teraz. Do AMD nie mam przekonania,l. I tak, wiem Intel strzyże takich baranów jak ja, ale przyzwyczajenie jest zbyt silne.

 

W planach z gier jedynie nowy flight simulator.

 

Jak chcesz mieć pewność że cep ogarnie nowe gry z konsol przez lata to musisz mieć 8/16 czy to od AMD czy Intela. Tak więc 3700x/10700 minimum.

Edytowane przez Fuudimitzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle jakich programów / języków używasz? jakie środowiska? wirtualki?

w zależności od tego co robisz to różne procki / platformy mogą być odpowiedniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle jakich programów / języków używasz? jakie środowiska? wirtualki?

w zależności od tego co robisz to różne procki / platformy mogą być odpowiedniejsze

 

 

Wszystkiego po trochu. Najczęściej python, php, js - do tych przede wszystkim pamięć się przydaje. Do tego maszyny wirtualne do testowania w różnych środowiskach. Rzadko, chociaż regularnie jakieś projekty, gdzie wymagane jest kompilowanie.

Od zakupu drukarki 3D hobbystycznie adobe fusion 360, czasem jakiś photoshop, czasem Kerbale czy FSX, ale to tak rzadko, że prawie pomijalne. Pracuję na 3 monitorach 1080p w planach 4 już 4K, ale jak rozumiem to temat w 100% dla karty grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię mieć zapas. Ostatni zestaw kupiłem w 2013 i do dzisiaj działa. Podobny czas chce osiągnąć teraz. Do AMD nie mam przekonania,l. I tak, wiem Intel strzyże takich baranów jak ja, ale przyzwyczajenie jest zbyt silne.

 

W planach z gier jedynie nowy flight simulator.

 

 

Nie te czasy, jak chcesz do 2027 roku mieć jeden sprzęt, to i9 10900K/R9 3900X - tak żeby zapewnić dobrą wydajnośc na najbliższe 3-4 lata i wystarczającą na kolejne 3.

 

Jak $$ mniej, to R7 3700X/i7 10700. i5 6/12 przegra w aplikacjach z 8/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiniesz? Droższa płyta plus droższe pamięci do 10400 są sensowne?

 

Płyta nieznacznie tańsza od "Z", a nie umożliwia OC niczego.

 

Ja biorę 10400(F) oraz Z490. To mi daje pełną swobodę w żonglerce procesorami przez najbliższe dwie pseudogeneracje. Procka wymienić łatwo, wymiana płyty to o wiele bardziej skomplikowana operacja i do tego czasami wymagająca reinstalacji niektórych programów.

 

W związku z tym moje podejście jest takie: domyślnie nie wymieniam płyty dopóki ona żyje lub nie kończy jej się gwara. A procesory często podmieniam.

 

Kolejny argument, to "Z" łatwiej się sprzedaje. Za H470 będę pewnie chcieli płacić za dwa lata tyle samo co za H410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nieznacznie tańsza od "Z", a nie umożliwia OC niczego.

 

Ja biorę 10400(F) oraz Z490. To mi daje pełną swobodę w żonglerce procesorami przez najbliższe dwie pseudogeneracje. Procka wymienić łatwo, wymiana płyty to o wiele bardziej skomplikowana operacja i do tego czasami wymagająca reinstalacji niektórych programów.

 

W związku z tym moje podejście jest takie: domyślnie nie wymieniam płyty dopóki ona żyje lub nie kończy jej się gwara. A procesory często podmieniam.

 

Kolejny argument, to "Z" łatwiej się sprzedaje. Za H470 będę pewnie chcieli płacić za dwa lata tyle samo co za H410.

 

Nie jest to fortunne połączenie biorąc pod uwagę, że taki zestaw to koszt ok 1800zł ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale właśnie to nie kosztuje aż tyle wcale. Akurat autor wątku bierze pewnie jakąś z droższych płyt.

 

10400 w Sferisie to koszt 870 zł (przynajmniej teoretycznie), jeśli 10400F w końcu się pojawią to będzie jeszcze mniej.

 

Najtańszy paść na Z490 (Asrock Phantom cośtam) to około 640 zł., a ja biorę MSI Gaming za 800. Razem to daje 1670. W X-komie z ich promocją wyszłoby jeszcze taniej, ale raczej nie będę czekał aż X-kom dostanie procesory.

 

Nie twierdzę, że nie ma sensu tania płyta z 10400, bo ma sens, ale jeśli już to raczej H410, B460 a nie to wysokie H.

 

Aha i do MSI płyt na "Z" jest już keszbek, do mojej tylko 40 zł ale do lepszych jest więcej.

 

keszbeki MSI

 

Słaba jest ta promocja, bo trzeba mieć chyba jakiś serial płyty nie starszej niż Z170, no ale ja akurat mam, a zawsze można też od kogoś sobie wziąć.

 

Inni producenci pewnie też coś wkrótce wymyślą.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koncepcja się zmieniła. Asus Z470 TUF gaming plus I do tego 10600 lub 10600KF. Pamięci raczej Kingston Hyperx 3200 15. Co myślicie o takim zestawie? Nie wiem czy jest sens dokładać do KF, skoro i tak nie chce podkręcać.Roznica w taktowaniu bazowym będzie wyczuwalna?

Edytowane przez tomatow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam za racjonalne dopłacanie 50% do ceny procka za 15% wzrostu wydajności w pikach.

 

Trafi się jakiś dobrze wyceniony 10x00KF to go wezmę. A w ciągu kilku miesięcy raczej się trafi. Ja w ogóle z założenia chcę procka z F, teraz biorę bez F, bo nie ma eFek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja się zmieniła. Asus Z470 TUF gaming plus I do tego 10600 lub 10600KF. Pamięci raczej Kingston Hyperx 3200 15. Co myślicie o takim zestawie? Nie wiem czy jest sens dokładać do KF, skoro i tak nie chce podkręcać.Roznica w taktowaniu bazowym będzie wyczuwalna?

 

Przy różnicy ~100zł myślę że warto dopłacić do KF, OC zawsze daje ci możliwość podgonienia wydajności w przyszłości nawet jak teraz nie zamierzasz. W ogóle to da się kupić te procki? Wszędzie widzę dostawa wkrótce :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy różnicy ~100zł myślę że warto dopłacić do KF, OC zawsze daje ci możliwość podgonienia wydajności w przyszłości nawet jak teraz nie zamierzasz. W ogóle to da się kupić te procki? Wszędzie widzę dostawa wkrótce :lol2:

 

Dochodzę do podobnych wniosków, chociaż hamuje mnie budżet. Chciałem się zmieścić w ~3000 zł za CPU + MB + RAM + SSD, a teraz robi się ~4000 zł. Chyba zrezygnuje z dysku, zostanę na tym co mam.

 

W morelach jest ponoć 30+ sztuk. Handluję z nimi innymi produktami i zapytałem wewnątrz czy faktycznie są. Dam znać, jak dostanę odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy ofercie nie ma informacji typu: "Kup teraz, a otrzymasz jutro/pojutrze/za 4 dni" itp. to znaczy, że na stanie nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko.  No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO. Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.
    • Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera". Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.
    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...