Skocz do zawartości
Maciek1995

Tani monitor dla gracza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję taniego monitora gamingowego. Jestem raczej "niedzielnym" graczem, także szukam czegoś z dolnej półki finansowej, zależy mi po prostu żeby był lepszy niż typowy monitor do użytku codziennego, ponieważ taki obecnie posiadam. Mam jedynie dwa wymagania - wielkość około 24 cali (23,6 czy 24, aby nie mniej) i częstotliwość odświeżania 144Hz.Mój budżet to 800-850zł. Jeżeli to coś zmienia to korzystam z karty RTX 2060. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

 

Trochę już poszukałem i znalazłem takie dwa modele. Proszę was o opinię i ewentualnie inne propozycje

 

Pierwszy - https://www.x-kom.pl/p/460193-monitor-led-24-acer-kg241pbmidpx-czarny.html - i tutaj od razu mam pytanko. Czytałem opinię, że po podłączeniu tego monitora przez kabel HDMI jest maksymalnie 60Hz i ogólnie , że te 144hz jest tylko na papierze i trzeba sporo grzebać w ustawieniach żeby faktycznie tak było. Ja podłączam się raczej HDMI i dlatego chciałbym wiedzieć czy to faktycznie prawda.

 

Drugi - https://www.x-kom.pl/p/524395-monitor-led-24-lg-24gl650-b.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć zmienne odświeżanie na geforce musisz się podłączać przez DP.

Mam podobnego acera tyle że w wersji 240Hz. Wyrabia tyle także po HDMI bez żadnej konfiguracji na RX470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten pierwszy monitor ale w wersji 240Hz - podłączany przez kabel Display Port (dołączony z monitorem) i muszę powiedzieć, że całkiem dobry zakup. Co prawda kąty zerowe (matryca TN) ale mi wystarcza. Dlaczego wolisz HDMI od Display port?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ten pierwszy monitor ale w wersji 240Hz - podłączany przez kabel Display Port (dołączony z monitorem) i muszę powiedzieć, że całkiem dobry zakup. Co prawda kąty zerowe (matryca TN) ale mi wystarcza. Dlaczego wolisz HDMI od Display port?

 

 

To nie tak, że wolę :D Po prostu do tej pory korzystałem z HDMI, jeżeli DP jest lepsze to zacznę korzystać z DP. Głównie chodziło mi o to, ile prawdy jest w opinii że te 144Hz jest bardzo umowne a faktycznie jest mniej. No i też tak jak wspominałem jestem raczej niedzielnym graczem, zawsze w przypadku zakupu nowego sprzętu szukam fachowej opinii na pc labie. Może jeden z tych dwóch monitorów ma jakąś funkcję, którego nie ma drugi, albo w podobnych pieniądzach kupie coś lepszego niż sam znalazłem :)

Edytowane przez Maciek1995

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam blizniaczy model acer kg241qp i zarowno po hdmi jak i DP ma 144 Hz w dodatku tylko 5 ms input lag wiec do gier w tej cenie spoko zakup .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...