Skocz do zawartości
KotekzPiekła

Słaby CPU a B-DIE

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No to mam sobie płytke z170x-designare z 9100f także taki sobie procesor.. I do tego kupiłem 2x8gb tridentz rgb 3000 CL14 blablabla no i xmp działa ładnie. Schody jednak sie robią przy jakiekolwiek próbie OC tych kości probowałem wielu ustawień i nie mogłem pokonać bariery profilu xmp nawet przy 3100 komp nie chce sie zbootowac do windowsa. Napięcie dałem raz na 1,3 raz na 1,35 a jeszcze raz na 1,4 i nic, timing próbowałem stockowe czyli 15,15,15.. albo ustawiałem też na auto i też nic. Ktoś coś? Jakieś zabezpieczenia trzeba wyłączyć czy czego to może być wina? Pozdro

Edytowane przez KotekzPiekła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wina ramu i płyty. też miałem g.skille ripjavsy 3000cl15 na gigabyte z170x gaming 7 z i7 6700k, i nawet na 3050 nie chciały iść. taki chipset i producent ;)

Edytowane przez Smutny83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie ogarniesz oc pamięci to nie ma mowy byś coś więcej ugrał. Oc pamięci na intelu to jest zabawa typu plug&play wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest proste, na innych platformach intela jakoś szło. A tu kurcze nie chce to działać po prostu jak należy może to wina tego coffee time moda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie ogarniesz oc pamięci to nie ma mowy byś coś więcej ugrał. Oc pamięci na intelu to jest zabawa typu plug&play wink.gif

nie tylko na intelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...