Skocz do zawartości
mushabelly

Zestaw biuro > gry - szerokie widełki cenowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę złożyć zestaw. Sam będę montował. Także części mogą być z różnych sklepów.Głównie pod pracę biurową. Ale okazjonalnie w jakiegoś FPSa lubię zagrać, niekoniecznie w najwyższych detalach, ot czasem jakiś multiplayer. Ale gry to nie priorytet.

 

Wymagania:1. Szybki dysk pod system2. Będę miał monitor Iiyama G-Master 34 cale, 144Hz ( GB3461WQSU-B1 ). fajnie jakby pozostałe podzespoły obsługiwały 144Hz.

Właściwie z wymagań to tyle. Jakoś nie chcę niepotrzebnie przepłacać za zbyt silną konfigurację. Gry naprawdę okazjonalnie. Monitor taki ponieważ taki format mi pasuje, cena raczej niewygórowana, a że 144Hz obsługuje to fajnie by było to wykorzystać.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Panie. Monitor 144 Hz 3440x1440p do okazjonalnego grania w fps :cool:

 

O ile chcesz wykorzystać matrycę 144 Hz w nowych produkcjach AAA w takiej rozdzielczości i jeszcze przy tym odczuć korzyść z matrycy 144 Hz, to portfel po prostu rozprujesz do końca a i tak często będzie to poniżej 100 klatek.

 

https://proline.pl/koszyk/f24e3364

 

Bardziej na bogato, Intel na 1200 albo i też Intel na 1200 pod OC.

Do biura oczywiście taki konfig nie ma sensu. No chyba, że tam też jest jakaś praca w 3D, video itp.

Jeżeli tak, to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

3D, video itp nie ma.W sumie to tylko tekst, dużo czytania. Wykresy. Na ultrawide mi wygodnie. Teraz mam 29 cali 2560x1080. Ale spokojnie mógłby być większy. Stąd taki monitor. Jeszcze nie kupiony. Ale tak się zastanawiam czy jakiegoś "zwykłego" 4K w dużej przekątnej nie lepiej i olać te gry ponieważ naprawdę mi na nich nie zależy, to tylko dodatek. Jak nic na komputerze nie pójdzie to też nic się nie stanie.

W sumie to najtrudniej mi wybrać monitor. Może zrezygnować z tych 144Hz i iść w jakiś super ultrawide? Typu Dell U4919DW. W moim przypadku już wolę do monitora dopłacić niż do karty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie monitor kosztem GPU.

A i sam zestaw można też wtedy znacznie taniej.

Procesor to i Ryzen 5 1600AF będzie aż nadto.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trochę mi się wyklarowało.

 

Tak sobie myślę czy w ogóle potrzebuje kartę graficzną w takim zestawie? Zintegrowana w CPU poradzi sobie z taką ewentualną rozdzielczością monitora?

 

Ponadto myślę czy nie wsadzić tego w jakąś małą obudowę. Tzn wysokość i głębokość bez znaczenia byle była wąska. Na szybko przeglądałem co jest na rynku i np Enthoo Evolv Shift była by ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Ryzena musisz mieć GPU chyba, że pójdziesz w APU albo Intela z iGPU

Jak najbardziej można to pakować w ITX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...