Skocz do zawartości
Plati

Smartfon do 1400 zł z 128 GB pamięci wewn.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Poszukuję nowego smartfona do powiedzmy 1400 zł.

Najlepiej, gdyby miał:

- 128 GB pamięci wewnętrznej

- slot na karty microsd

- bluetooth 5.0

- NFC

- Android 10 (i wsparcie do Android 11 i 12)

- jak największa bateria, myślę, że co najmniej 4000 mAh

 

Spełnia któryś telefon te wymagania? Najbliżej jest niby Samsung M21, który spełnia wszystko poza tym, że występuje chyba tylko w wersji 4/64.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież note 9 pro spełnia te wymagania z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecę klasykiem, Mi 9T 6/128 (brak sd, aż zapomniałem :E ), taniej/słabiej wyświetlaczowo-aparatowo Relame 6 i Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 9 Pro.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A Xiaomi nadal ma problemy z multitaskingiem? Niestety, MIUI bardzo ubija aplikacje, Realme UI też ma ten problem, jest to niezalezne od ilosci RAM

 

coś poza xiaomi i realme?

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z multitaskingiem ? :hmm: A smokowi pod Wawelem dalej trzeba dziewice składać w ofierze ? Jak skonfigurujesz apki odpowiednio to nic nie ubija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problemy z multitaskingiem ? :hmm: A smokowi pod Wawelem dalej trzeba dziewice składać w ofierze ? Jak skonfigurujesz apki odpowiednio to nic nie ubija.

 

redmi note 9 pro ubija aplikacje nawet jak ma wolny RAM -

 

a bedzie update do androida 11 a potem 12? jak to jest w motorolach?

 

Może jakaś Nokia się szykuje?

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Miui trzeba wyłączyć oszczędzanie baterii w danej aplikacji oraz zakłódkować ją w tle, wtedy nic Ci nie ubije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Xiaomi nadal ma problemy z multitaskingiem? Niestety, MIUI bardzo ubija aplikacje, Realme UI też ma ten problem, jest to niezalezne od ilosci RAM

 

coś poza xiaomi i realme?

 

Wszystkie chińskie telefony ubijają procesy w tle jakby co najmniej musieli jeździć po prąd do smartfonów daleko za miasto do elektrowni i płacić za każdą minutę ładowania stąd pewnie te technologie ładowania prądami jak do rozruchu czołgu. Może muszą kupować fabrycznie nowe baterie za każdym razem po rozładowaniu starej, bo w instrukcji nie napisano, że można je ładować. Naprawdę ciężko to wyjaśnić ale dosłownie każdy chiński producent ogranicza do absurdu multitasking i implementuje dodatkowe niestandardowe mechanizmy oszczędzania baterii i ubijania procesów w tle o znacznej upierdliwości dla użytkownika.

 

Chcesz dobry multitasking, działające niezawodnie aplikacje w tle i powiadomienia na czas to kupujesz dowolny smartfon NIE chińskiego producenta i problem z głowy. 100%, że wszystko będzie działało jek trzeba.

 

Swoją drogą smartfony Oppo/Realne są pod tym względem jeszcze względnie akceptowalne ale też nie ma co liczyć na nich na dobry multitasking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unknow, Miui 11 na andku 10 na prawdę się poprawiło, po ustawieniu apek pod siebie nie mam żadnego problemu z ubijaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystkie chińskie telefony ubijają procesy w tle jakby co najmniej musieli jeździć po prąd do smartfonów daleko za miasto do elektrowni i płacić za każdą minutę ładowania stąd pewnie te technologie ładowania prądami jak do rozruchu czołgu. Może muszą kupować fabrycznie nowe baterie za każdym razem po rozładowaniu starej, bo w instrukcji nie napisano, że można je ładować. Naprawdę ciężko to wyjaśnić ale dosłownie każdy chiński producent ogranicza do absurdu multitasking i implementuje dodatkowe niestandardowe mechanizmy oszczędzania baterii i ubijania procesów w tle o znacznej upierdliwości dla użytkownika.

 

Chcesz dobry multitasking, działające niezawodnie aplikacje w tle i powiadomienia na czas to kupujesz dowolny smartfon NIE chińskiego producenta i problem z głowy. 100%, że wszystko będzie działało jek trzeba.

 

Swoją drogą smartfony Oppo/Realne są pod tym względem jeszcze względnie akceptowalne ale też nie ma co liczyć na nich na dobry multitasking.

 

No właśnie, mam doświadczenie z moim Xiaomi RN3 Pro, więc szukam telefonu najlepiej nie-chińskiego, tylko że ciężko coś znaleźć 6/128 dlatego szukam też 4/128 z NFC i slotem na microsd. W ofercie znalazłem Motorolę One Zoom, tylko chyba teraz Motorola jest chińska? Jest jeszcze Samsung a51 z android 10 i nfc za 1700 zł, może będą jakieś promocje to za 1400 warto go kupić? Będzie miał aktualizację do 2 kolejnych wersji androida?

 

Telefony zmieniam co 3-4 lata, więc szukam czegoś przyszłościowego. Jako, że używam dużej liczby aplikacji, a nie da się ich instalować na microsd, to potrzrbuje duzej ilosci pamieci wewn.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola należy do lenovo - co jak wiemy jest kwintesencją chińskości - wiec tak do końca nie wiadomo gdzie są produkowane te motki. Na plus należy zaliczyć, że chyba ta motka ma czystego androida bez żadnych nakładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola może należy do lenovo ,ale np. wyższe modele są projektowane w usa .Jeśli chodzi o oprogramowanie i sprawy techniczne to większy wpływ ma verizon niż lenovo.

Google sprzedało lenovo raczej patenty niż motorole, a sobie zostawiło te patenty bez których lenovo nie może robić co mu się podoba z motorolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak długie wsparcie oferują Motorole? 2 wersje bazowe androida czy jedną?

 

W ogole istnieje jakaś strona pokazująca które firmy ile wsparcia oferują? Bo wydaje mi się, że wsparcie to dość istotna kwestia ale niekoniecznie dla producentów.

Edytowane przez Plati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Unknow, Miui 11 na andku 10 na prawdę się poprawiło, po ustawieniu apek pod siebie nie mam żadnego problemu z ubijaniem.

 

Na mi9t pro po aktualizacji do miui 11 praktycznie skończył się problem z brakiem powiadomień choć dało się wymusić opóźnienia ale działanie systemu było akceptowalne. Na smartfonach Oppo, Realmy i OnePlusa też po aktualizacji do Androida 10 poprawiono zarządzanie ram i stonowano agresywne ubijanie co przekłada się na bezproblemowe działanie OnePlusa i innych smartfonów tego koncernu, przynajmniej tych lepszych, droższych z mocniejszymi podzespołami, nie wiem czy ich urządzenia za mniej niż 1000 złotych działają akceptowalnie. To wszystko prawda ale niektórzy używając specyficznych aplikacji i urządzeń zewnętrznych nadal raportują co najmniej incydentalne problemy, a Pisarski w ostatniej recenzenzji mi note 10lite również odnotował nieprawidłowe działanie wielozadaniowości tylko, że w tym przypadku związane z premierowym softem co choć typowe zaraz po premierze nowego smartfona to i tak jest skandaliczne. Tak czy inaczej w cenie 1500 złotych jeśli komuś zależy na dobrej wielozadaniowości i obawia się ubijania procesów w tle to ma parę bezpiecznych modeli do wyboru i serio lepiej jeśli weźmie gorszy telefon niż miałby się rozczarować teoretycznie trochę lepszym Chińczykiem. Tak czy inaczej nawet teraz Xiaomi z miui 11 nie będzie mistrzem wielozadaniowości.

 

Tak źle jak na rn3p na nowych Oppo/Realme i sprawdzonych modelach Xiaomi na pewno nie będzie, ewentualnie można kupić z możliwością odesłania to też jest jakiś rozsądny pomysł.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest na miui 12 global stable (najlepiej na modelu rn9pro, bo jego też biorę pod uwagę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unknow, ale na Mi 9T/Pro Miui 11 było najpierw na androidzie 9 i dalej kulało, dopiero jak weszła aktualizacja do Miui 11 na andku 10 to zaczęło to wszystko działać poprawnie, a z tego co pamiętam to Mi 9T Pro sprzedałeś przed oficjalnym androidem 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem na Androidzie 10 jeszcze prawie 2 tygodnie. Nawet narzekałem, że nie da się wyłączyć adaptacyjnej baterii z poziomu menu ale finalnie wyszło na to, że nie jest to konieczne. Na mi9t pro z tego co pamiętam wypuścili od razu na Androidzie 10 w przeciwieństwie do zwykłego mi9t. Na chwilę obecną jeden i drugi są już stosunkowo bezproblemowe.

 

a jak jest na miui 12 global stable (najlepiej na modelu rn9pro, bo jego też biorę pod uwagę)?

 

Wszyscy testerzy narzekają na choroby wieku dziecięcego. W ciągu pół roku pewnie będzie wszystko ok ale na teraz rn8p działa lepiej.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...