Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam głupie pytanie, ale muszę o coś zapytać.

 

Posiadam Asus HERO Z97 + i5-4690k i wszystko działa jak należy. Udało mi się kupić i7-5775c z aliexpress, więc miała być szybka akcja, podmiana procka i tyle. Niestety, ale podczas demontażu zauważyłem, że socket jest jakiś dziwny i wygląda na to, że piny są wygięte, albo nawet przypalone (?). Do tego sam i5-4690k z tyłu ma takie brązowe plamki... Najlepsze jest to, że nie zaglądałem do niego ponad 3 lata. Cały czas i5-4690k lata na 4.5 GHz i 1.25v i nic mu nie było.

 

Więc zdemnotowałem i5, założyłem i7-5775c. Włączam kompa i lipa. Wali errorami na wyświetlaczu POST od 00,15,23 do 55. Co chwile te 4 liczby.

Próbowałem wszystkiego od wyjmowania Ramów, GPU, Resetu Biosa/CMOS i nic. Nie ma szans żeby ta i7 wstała. Myślałem, że już płyta na śmietnik, ale włożyłem i5-4690k i rusza od razu. Dałem 4,5 ghz i 1,25v w occt od 30 min git. Włożyłem broadwella i dalej to samo czyli w ogóle nie rusza... Znów włożyłem haswella i ruszył normalnie.

 

Tutaj fota do socketu

 

https://i.imgur.com/eGrauI0.jpg

 

 

I pytanie jest następujące. Czy przez te piny jest szansa, że broadwell po prostu nie działa, a haswell działa? Czy ta i7-5775c może być uszkodzona? Aktualnie nie mam żadnej płyty do Z97/H97 by sprawdzić tego proca na innej płycie.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A BIOS był aktualizowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wgrany najnowszy jaki jest. V3503 z 2018 roku.

 

 

Jedynie rozwiązanie jakie tu widzę, to przetestować tego i7-5775c na innej płycie. Jak ruszy, to najwidoczniej płyta do wywalenia. 

 

Tylko dziwi mnie to, że haswell wstaje bez problemu, a ten broadwell już nie :/ No najwidoczniej te wygięte piny robią mu różnice.

Edytowane przez calvex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wsadzaj, i nie wyciągaj proca, robisz sobie dodatkowy rebel z pinami. Ogólnie to taki mały cud że jeszcze jakiś proc na tym działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz innej płyty to możesz mi podesłać proca na testy. Mam kilka płyt. Jeśli na żadnej by nie ruszył, będzie winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...