Skocz do zawartości
gierkowicz

Pliki jpg prawdopodobnie zaszyfrowane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam problem z otworzeniem plików jpg i avi. Na jednym z dysków "dostały" one rozszerzenie c288k i nie idzie ich otworzyć .Prawdopodobnie zostały zaszyfrowane przez jakiegoś wirusa,dodatkowo w każdym folderze został utworzony plik readme ,który to potwierdza.Szukałem odpowiedzi w google ale akurat tego rodzaju wirusa nie znalazłem .Ma ktoś jakiś pomysł czy kilkaset zdjęć mogę uznać za stracone ?

c288k-readme.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja próbował bym użyć jakiegoś dobrego programu do odzyskiwania zdjęć (Może być tak że przed zaszyfrowaniem pliku robal na chwilę zrobił jego kopię).

 

Nie polecę niestety żadnego darmowego programu (sam używam Active@ file recovery za 50 dolków).

 

Oczywiście odzysk z nośnika bootowalnego , nie z działającego systemu - co by dalej ew nie szyfrował.

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 21:39, gierkowicz napisał:

Witam !

Mam problem z otworzeniem plików jpg i avi. Na jednym z dysków "dostały" one rozszerzenie c288k i nie idzie ich otworzyć .Prawdopodobnie zostały zaszyfrowane przez jakiegoś wirusa,dodatkowo w każdym folderze został utworzony plik readme ,który to potwierdza.Szukałem odpowiedzi w google ale akurat tego rodzaju wirusa nie znalazłem .Ma ktoś jakiś pomysł czy kilkaset zdjęć mogę uznać za stracone ?

c288k-readme.txt 7 kB · 15 pobrań

minęło ponad 1,5 roku a ja dalej nie odzyskałem zdjęć , w google dalej nic .Ktoś ma jakiś sposób ???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, gierkowicz napisał:

minęło ponad 1,5 roku a ja dalej nie odzyskałem zdjęć , w google dalej nic .Ktoś ma jakiś sposób ???

Jak nie umiesz korzystać z Google to po co ci internet ??? :rozga:    

TUTAJ deszyfrator od BITDEFENDER - pobrać, użyć !

TUTAJ poradnik

...raptem kilka razy klikłem w Google ... i nie trwało to 1.5 roku... :>

Gdzieś ty takie gó*no złapał ???  Pobierając formularz z Urzędu Skarbowego czy z ZUS ??? :hahaha:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...