Skocz do zawartości
Master Husky

Nowy ssd założony do laptopa zacina się

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

laptop Z570 Laptop (ideapad) - Type 1024

SSD crucial BX500 (240GB)

 

stawiam na nim windows 7. Już w trakcie instalacji windowsa, instalator zamiast resetować się zacina wszystko. Po zainstalowaniu systemu, za każdym razem gdy naciskam uruchom ponownie lub wyłącz, system zaczyna się wyłączać po czym wszystko zastyga na pożegnalnym ekranie. Zainstalowałem pełny pakiet sterowników i system nie wstawał wcale wyrzucając BSODa zanim pojawiał sie pasek ładowania.(sporo driverów intelowskich). Ćwiczę się dalej ściągając drivery przez windows update z marnym skutkiem.

crytsal disc info pokazuje, że z dyskiem wszystko jest okej.

 

Mam tu jakiś konfilkt kontrolera z dyskiem? Da radę coś na to poradzić? Laptop ma pewnie 7 lat albo więcej, może ten dysk się z nim "gryzie". Miałem na szybko zrobić upgrade tego lenovo a teraz stoję w kropce. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek laptopa nie powinien być problemem. Mam Lenovo R500 z 2008 roku z SSD Kingston 3K 120GB i działa bez problemów od kilku lat pod Windows 10. Zainstalowałem Windows 7 na dysku talerzowym, wgrałem poprawki, a następnie sklonowałem go na SSD. Później zaktualizowałem do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To zostaje na sam koniec, tez spróbuję sklonować HDD ale na razie kopię się z tematem i nic nie pomaga. Na siłę przepchnięte aktualizacje, zainstalowane oprogramowanie cruciala, które jak na złość twierdzi, że firmware jest aktualny. Każda próba instalacji nowszych sterowników od chipsetu i kontrolera dysków powoduje bluescreeny.

 

Najlepesze, że stawiałem ssd i systemy na starszych laptopach i nigdy nie miałem najmniejszych problemów, to po prostu dzialało...

 

 

kopia partycji na ssd nie uruchamia sie, wali BSODa.

Edytowane przez Master Husky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...