Skocz do zawartości
Kubson29

Laptop biurowy[2200 zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję laptopa dla dziewczyny w granicach do 2'200 zł (no chyba, że warto dopłacić jeszcze coś do korzystnej oferty).

Nie znam się na laptopach prawie wcale, więc proszę Was o pomoc :)

 

Zastosowanie głównie na studia, do pracy zdalnej no i wiadomo, żeby coś obejrzeć. Skupmy się, więc na takich rzeczach jak:

- internet

- seriale

- pakiet office

- prosty system do pracy

 

Wymagania:

- wielkość najlepiej 14", zależy nam, żeby był nie za duży i zgrabny

- matryca matowa (no chyba, że antyrefleksyjna też będzie okej)

- przynajmniej 8 GB RAM

- dysk SSD 256 GB lub więcej (ewentualnie HDD jeśli jest sens)

- procesor chyba najlepiej będzie jak będzie to Intel (po prostu słyszałem, że zazwyczaj są lepsze od AMD)

- Windows 10

 

Zastanawiam się czy do takiego zastosowania laptopa musi być Full HD.

Mile widziana podświetlana klawiatura i ładny wygląd. Ale to oczywiście dodatek, rzecz drugorzędna.

 

Z góry dziękuje bardzo za każdą pomoc i myślę, że laptop o takich wymagań spokojnie by jej wystarczył.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz nowy ze sklepu - budżet jest za mały. Minimum 2500zł trzeba mieć. Radzę wziąć coś z procesorem ryzen5, ponieważ laptop będzie tańszy. Nie są one wcale złe do codziennego przeglądania internetu/pakietu ms office.

Z nowych Matebook byłby tutaj dobrym wyborem. 14 cali, R5, 8gb ram i 256gb ssd. Cały z aluminium z matrycą IPS. Nieźle trzyma na baterii i jest lekki + ma podświetlaną klawiaturę.

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/256/Win10 srebrny 2699zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Również jestem za Matebookiem 14. Tylko korzystniej wychodzi

Huawei MateBook D 14 R5-3500/8GB/256/Win10 + Band 4 Pro 2699 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 4 rdzeniowy całkiem przyzwoity, aluminiowa obudowa lekki mobilny, podświetlana klawiatura, niezłe wyniki pracy na baterii.

 

Alternatywa Acer Swift 3 i3-1005G1/8GB/512/W10 IPS Żelazny 2699 zł

Podobne wyposażenie jak w Huawei. Aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii. W porównaniu do Huawei posiada trochę słabszy procesor, lecz większy dysk SSD.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnym modelem i przede wszystkim sprawdzonym jest:

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD za 2499zł

Ten model jest już dosyć długo na rynku i nie ma z nim większych problemów. Jest dobrze wykonany i ma podświetlaną klawiaturę. Procesor AMD Ryzen do Twoich zastosowań w zupełności wystarczy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego wyjdzie taniej bo wbrew bajkom ,,ekspertów" intele sa o wiele mocniejsze niz te super amd. Ryzen 7 3700u jest o jakies 30% słabszy od takiego i5 10210u a w miare nowy ryzen 5 3500u jest gorszy niz stary 2 letni i5 8250u to o czym my tu mowimy :D nie dziwota ze to tansze jak to takie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptem ile to % przeniesie się na pracę biurową? Praktycznie tego nie odczujesz, tutaj chodzi o wykonanie i wyposażenie laptopa. Huawei są w pełni aluminiowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie odczujesz tego....zwłaszcza ze amd wykrecają najlepsze wyniki w pracy wielordzeniowej a w jednordzeniowej dostaja baty od intela. A jak działa procesor w wiekszosci biurowych zadań? wykorzystujac tylko jeden rdzen, kurtyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, czy między i5U 8 a 10 generacji, odczujesz różnicach w pracy biurowej czy przeglądaniu internetu? Tak realnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się rozglądam za czymś dla żony do pracy biurowej.

Mam acera na i3 3gen i zapitala wciąż jak trzeba ;)

Także nie przesadzajmy z tymi i5 do pracy biurowej.

 

A żonie właśnie kończy się nastoletnie podstawowe lenovo na 2 jajowym pentiumie...

 

Napędzacie sprzedaż droższych modeli, czy jak?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej, czy między i5U 8 a 10 generacji, odczujesz różnicach w pracy biurowej czy przeglądaniu internetu? Tak realnie?

 

 

nie wiem o czym mówisz bo ja mówie o roznicy miedzy amd a intelami a ty mi wyskakujesz o róznicach miedzy 8 a 10 generacja intela :D A jak juz niedługo wyjdzie windows 10x to sadzisz ze mocniejszy procesor sie nie przyda? kupujac ryzena 5 to w tej chwili laptop na jakies 2 lata, to chyba lepiej dodac jakies 300 zł i kupic laptop na 5 lat czy nie?

 

Sam się rozglądam za czymś dla żony do pracy biurowej.

Mam acera na i3 3gen i zapitala wciąż jak trzeba ;)

Także nie przesadzajmy z tymi i5 do pracy biurowej.

 

A żonie właśnie kończy się nastoletnie podstawowe lenovo na 2 jajowym pentiumie...

 

Napędzacie sprzedaż droższych modeli, czy jak?

 

 

oczywiscie taaaa, o popatrz mam i3 do podstawowych zadań i absolutnie bym drugi raz tego błedu nie popełnił bo to za słaby procesor, z mysla co najwyzej max o 2 najblizszych latach a w perspektywie niedługiego wyjscia nowej wersji windowsa to raczej ty wmawiasz ludziom by kupowali słabe procesory a za chwile beda je musieli wymieniac na nowe laptopy. Płacą ci za to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz. Myślisz, że 4 rdzeniowy ryzen 5 nie wystarczy do pracy biurowej czy przeglądania internetu na kolejne kilka lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o czym mówisz bo ja mówie o roznicy miedzy amd a intelami a ty mi wyskakujesz o róznicach miedzy 8 a 10 generacja intela :D A jak juz niedługo wyjdzie windows 10x to sadzisz ze mocniejszy procesor sie nie przyda? kupujac ryzena 5 to w tej chwili laptop na jakies 2 lata, to chyba lepiej dodac jakies 300 zł i kupic laptop na 5 lat czy nie?

 

 

 

 

oczywiscie taaaa, o popatrz mam i3 do podstawowych zadań i absolutnie bym drugi raz tego błedu nie popełnił bo to za słaby procesor, z mysla co najwyzej max o 2 najblizszych latach a w perspektywie niedługiego wyjscia nowej wersji windowsa to raczej ty wmawiasz ludziom by kupowali słabe procesory a za chwile beda je musieli wymieniac na nowe laptopy. Płacą ci za to?

 

 

a jak wyjdzie 10x to każdy hop - update sobie zrobi. A procki poniżej jakiegoś tam i amd zaczną wybuchać.

Zobacz ile osób na 7 siedzi głównie w biurach i na 10. Z win 10 prędko nie wyjdą. Większość instytucji, administracji, itp siedzi na kompach sprzed kilku lat co najmniej, srednio do 3k z systemem pro i office na i3.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MateBook D 14 w tej kwocie.

 

Ogólnie na x-kom jest spoko myk, bo mają wystawioną ofertę na model z 2019 roku za 2499:

https://www.x-kom.pl/p/457734-notebook-laptop-141-huawei-matebook-d-14-ryzen-5-8gb-256-win10-fhd.html

 

A w praktyce nie mają go na magazynie i jeśli kupisz, to proponują w tej samej cenie model z 2020:

https://www.x-kom.pl/p/557204-notebook-laptop-140-huawei-matebook-d-14-r5-3500-8gb-256-win10-srebrny.html

(on ma lepszą matrycę, wydajniejszy procek i mniejsze ramki)

 

Jakby poczekać, to da się dorwać go w jakichś promocjach za 2300-2400, ale te 2500 też jest jak najbardziej wart

 

- ekran 14"

- bateria do 10 godzin

- dobry dysk

- aluminiowa buda i podświetlana klawiatura

- ładowanie przez USB-C, więc tą samą ładowarką można też ładować telefon (jeśli ma USB-C :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie odczujesz tego....zwłaszcza ze amd wykrecają najlepsze wyniki w pracy wielordzeniowej a w jednordzeniowej dostaja baty od intela. A jak działa procesor w wiekszosci biurowych zadań? wykorzystujac tylko jeden rdzen, kurtyna

To jest swoją drogą nieprawda. Np. office 365 jak najbardziej wykorzystuje wielowątkowość (tak nie tylko wiele rdzeni ale i hyperthreading). Nic już praktycznie nie działa tylko na jednym rdzeniu, chyba, że są to jakieś przestarzałe programy ale te z reguły nie są też bardzo wymagające. Przeglądarki również wykorzystują wielordzeniowość.

Tendencja też jest ogólnie taka by jak najlepiej wykorzystywać wielordzeniowość. Tak naprawdę problemem są niektóre stare gry, no bo nikt ich nie napisał od nowa a są wymagające sprzętowo :P Czasem nawet współczesne ale beznadziejnie napisane np. WoT do nie tak dawna siedział na jednym rdzeniu. No ale świat się zmienia, nikt już nie używa jednordzeniowych procesorów.

Nie wiem też czy wiesz ale oba te procesory są wydajniejsze od np. i7-3770 (tak, starej desktopowej i7 4/8 na której niektórzy grają nadal w wymagające gry). Także o pracę biurową bym się na tym nie martwił.

 

nie wiem o czym mówisz bo ja mówie o roznicy miedzy amd a intelami a ty mi wyskakujesz o róznicach miedzy 8 a 10 generacja intela :D A jak juz niedługo wyjdzie windows 10x to sadzisz ze mocniejszy procesor sie nie przyda? kupujac ryzena 5 to w tej chwili laptop na jakies 2 lata, to chyba lepiej dodac jakies 300 zł i kupic laptop na 5 lat czy nie?

 

oczywiscie taaaa, o popatrz mam i3 do podstawowych zadań i absolutnie bym drugi raz tego błedu nie popełnił bo to za słaby procesor, z mysla co najwyzej max o 2 najblizszych latach a w perspektywie niedługiego wyjscia nowej wersji windowsa to raczej ty wmawiasz ludziom by kupowali słabe procesory a za chwile beda je musieli wymieniac na nowe laptopy. Płacą ci za to?

Dlaczego sugerujesz, że nowy Windows nagle zwiększy wymagania dotyczące procesora? Dlaczego w ogóle system operacyjny miałby mieć wyższe wymagania? To bez sensu, chyba nie pamiętasz jak działa win7 przy 1GB RAM ze wszystkimi ficzerami graficznymi. Win10 serio działa bardzo dobrze na starszym sprzęcie - choć jest trochę bardziej ramożerny. Nowa wersja Windowsa niczego w tej kwestii nie zmieni. Po drugie ewentualna różnica w wydajności jest zbyt mała by to miało jakieś znaczenie. Jak ryzen sobie nie poradzi to intel też i oba będą na "2 lata".

 

Co za i3 masz, że jest takie beznadziejne? W jakich programach masz problem? I czy to na pewno jego wina?

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego wyjdzie taniej bo wbrew bajkom ,,ekspertów" intele sa o wiele mocniejsze niz te super amd. Ryzen 7 3700u jest o jakies 30% słabszy od takiego i5 10210u a w miare nowy ryzen 5 3500u jest gorszy niz stary 2 letni i5 8250u to o czym my tu mowimy :D nie dziwota ze to tansze jak to takie super

Skąd wytrzasnąłeś te dane swoją drogą?

Jaki benchmark? Bo np. passmark przeczy temu co piszesz.

i5 10210u jest faktycznie trochę lepszy od r5 3500u.

Ale r5 3500u jest lepszy od i5 8250u.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz. Myślisz, że 4 rdzeniowy ryzen 5 nie wystarczy do pracy biurowej czy przeglądania internetu na kolejne kilka lat?

 

taaa, naucz sie czytac ze zrozumieniem najlepiej, juz sie nie pytasz o roznice miedzy 8 a 10 generacja...o ktorej nic nie wspominałem? :D weź sie skup jak czytasz, rob to po dwa razy czy tam trzy jak nie ogarniasz

 

a jak wyjdzie 10x to każdy hop - update sobie zrobi. A procki poniżej jakiegoś tam i amd zaczną wybuchać.

Zobacz ile osób na 7 siedzi głównie w biurach i na 10. Z win 10 prędko nie wyjdą. Większość instytucji, administracji, itp siedzi na kompach sprzed kilku lat co najmniej, srednio do 3k z systemem pro i office na i3.

 

własciwie nie wiem co tam nabredziłes , ale u ciebie to standard. A dlaczego tyle ludzi siedzi na 7 ? bo uuuups, ich procesory nie wyrabiają juz na nowszym systemie :D a ty dalej bredź swoje omamy o wybuchaniu

Dlaczego sugerujesz, że nowy Windows nagle zwiększy wymagania dotyczące procesora? Dlaczego w ogóle system operacyjny miałby mieć wyższe wymagania? To bez sensu, chyba nie pamiętasz jak działa win7 przy 1GB RAM ze wszystkimi ficzerami graficznymi. Win10 serio działa bardzo dobrze na starszym sprzęcie - choć jest trochę bardziej ramożerny. Nowa wersja Windowsa niczego w tej kwestii nie zmieni. Po drugie ewentualna różnica w wydajności jest zbyt mała by to miało jakieś znaczenie. Jak ryzen sobie nie poradzi to intel też i oba będą na "2 lata".

 

Co za i3 masz, że jest takie beznadziejne? W jakich programach masz problem? I czy to na pewno jego wina?

 

hmmm moze po tym ze wiekszosc osob nie przeszła z 7 na 10 a nawet na 8 nie bo juz na 8 ten sam laptop sie ciał a na 7 działał płynnie, od lat tak jest a ty odkrywasz Ameryke. Taaa opowiadaj o windowsie na 1 gb ramu, odpalic moze i odpalisz, uzywalne to bedzie? pod warunkiem ze jestes ślimakiem to i moze to bedzie dla ciebie predkosc zawrotna. Juz nie rób sobie jaj o tym ze windows bedzie sie nadawał do uzywania. Skoro 1 gb ramu tak super wystarcza windowsowi 10 to dlaczego wszyscy kupuja minimum8? przeciez tak fenomenalnie działa na 1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własciwie nie wiem co tam nabredziłes , ale u ciebie to standard. A dlaczego tyle ludzi siedzi na 7 ? bo uuuups, ich procesory nie wyrabiają juz na nowszym systemie :D a ty dalej bredź swoje omamy o wybuchaniu

 

 

hmmm moze po tym ze wiekszosc osob nie przeszła z 7 na 10 a nawet na 8 nie bo juz na 8 ten sam laptop sie ciał a na 7 działał płynnie, od lat tak jest a ty odkrywasz Ameryke. Taaa opowiadaj o windowsie na 1 gb ramu, odpalic moze i odpalisz, uzywalne to bedzie? pod warunkiem ze jestes ślimakiem to i moze to bedzie dla ciebie predkosc zawrotna. Juz nie rób sobie jaj o tym ze windows bedzie sie nadawał do uzywania. Skoro 1 gb ramu tak super wystarcza windowsowi 10 to dlaczego wszyscy kupuja minimum8? przeciez tak fenomenalnie działa na 1 :D

Naucz się czytać ze zrozumieniem. Mi właśnie chodzi o to, że win7 przy 1gb RAM działa beznadziejnie. Win 8.1 i 10 oczywiście też. Piję do tego, że wymagania sprzętowe win 8.1 i 10 w stosunku do 7 za specjalnie nie wzrosły. Win10 powiedziałbym nawet, że działa lepiej. Nawet oficjalne nie wzrosły, są takie same.

Jakoś nie skomentowałeś też moich innych argumentów ;)

Poszedłeś tokiem rozumowania na skróty tak jak ja bym napisał, że Ty napisałeś, że do zwykłej pracy potrzebujemy tylko jednego rdzenia skoro wydajność wielordzeniowa się dla Ciebie nie liczy. No to powodzenia, używaj jednordzeniowego procesora w dzisiejszych czasach. Ale wiem, że raczej nie do końca o to Ci chodziło, raczej o wpływ wydajności wielordzeniowej w stosunku do pojedynczego rdzenia w codziennych zastosowaniach, prawda ;)

No bo to nie jest tak, że ona nie jest istotna. Obie są istotne. Ale ryzeny nie mają beznadziejnej wydajności jednordzeniowej, mają tylko o kilka % słabszą od najnowszych Inteli (w Zen 2 to już trochę nieaktualne swoją drogą). Właśnie procesory AMD przed ryzenami miały ogromny problem z wydajnością pojedynczego rdzenia w stosunku do procków Intela, teraz to jest praktycznie identyczna.

 

Jest kilka powodów dla których ludzie siedzą na win7 ale żadnym z nich nie jest wydajność procesora. Jest to przyzwyczajenie albo np. soft, który potrzebują a z jakiegoś powodu działa tylko na 7.

Jeśli chodzi o laptopy problemem mogą też być sterowniki.

 

Nikt się z Tobą nie kłóci, że i5 10gen jest trochę wydajniejsza ale to nie ma znaczenia. To już dużo ważniejsze jest wyposażenie samego laptopa do wygodnej pracy. Oba te procesory są wystarczająco wydajne do codziennej w szczególności biurowej pracy i będą jeszcze przez wiele lat. Trochę słabsza i5-8250u też będzie ;) Swoją drogą powinniśmy raczej porównywać mobilne ryzeny 4gen z intelami 10gen. 3gen mobilnych ryzenów to tylko odświeżenie 2gen, w 4gen sporo zmieniła się architektura (Zen 2).

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...