Skocz do zawartości
xSnax

Ceny sprzętu komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam pytanie co do cen sprzętu komputerowego. Jak myślicie kiedy spadną ceny sprzętu komputerowego ? To zależy bardziej od pandemii czy kursu dolara ? Ceny tak podskoczyły że to jest śmieszne. Ogólnie potrzebuje zasilacz i gdzie zasilacz kosztował 500 zł to teraz jest za 620 zł i jestem ciekaw kiedy się to może zmienić ale pewnie nikt tego nie wywróży :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

IMO jak się chce coś kompa, to trzeba kupić i tyle. Jedyne na co warto czekać to premiera nowych podzespołów, jeśli celuje się w tańszy zakup wcześniejszej generacji. Teraz złoty jest mocny, ale musiałoby się to utrzymać przez miesiąc czy dwa, aby wpłynęło na ceny części. Te sprowadzone po wcześniejszym kursie muszą zejść po obecnej cenie. Jeśli kurs szybko wróci do wcześniejszego, to siłą bezwładności ceny się nie ruszą, a sklepy po prostu skoszą więcej kasy dla siebie za te pojedyncze sztuki importowane w czasie niskiego kursu USD. A czy złoty będzie nadal się umacniał w sytuacji obniżek stóp procentowych przez RPP do niemal zera - do interpretacji własnej lub o poradę do finansisty trzeba. Ja uważam, że nie, ale póki co najwyraźniej nie mam racji. Problemy z dostawami będą trwać jeszcze sporo. IMHO czekanie nie ma sensu. A im dłużej, tym gorzej, bo inflacja ma się dobrze.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...