Skocz do zawartości
ZetMcKey

Przesiadka z RTX 2080 na 3080

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje sprzedac rtx 2080 i kupić 3080, myślicie ze teraz jest dobry moment na sprzedaz karty? patrzac po aukcjach jeszcze trzymaja w miare ceny, ale nie wiadomo jak dlugo bd te ceny trzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 bedzie za kilka msc. nie znamy szzcegolow ani wydajnosci. sprzedasz i co..bedziesz bez karty do poznej jesieni bo nie czaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Planuje sprzedac rtx 2080 i kupić 3080, myślicie ze teraz jest dobry moment na sprzedaz karty? patrzac po aukcjach jeszcze trzymaja w miare ceny, ale nie wiadomo jak dlugo bd te ceny trzymac

U nas na podwórku drożej chyba już nie będzie, wiec raczej z każdym dniem zbliżającym się do premiery nowych kart, tylko będziesz tracił, Z drugiej strony, to tak na prawdę, trudno cokolwiek przewidzieć i powiedzieć.

 

3080 bedzie za kilka msc. nie znamy szzcegolow ani wydajnosci. sprzedasz i co..bedziesz bez karty do poznej jesieni bo nie czaje?

 

Niektórzy potrafią się przez pewien okres zadowolić integrą, lub jakimś tanim dedykiem do wyświetlania pulpitu, zwłaszcza latem. ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Re3 już można było sprzedawać bo i tak do Mafi nie ma w co grać.

Gdybym nie był leniem, sam bym to zrobił ze swoją 1080 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak chcesz sprzedać to jest najlepszy moment ja swojego gtxa 1080 palit dual fan sprzedałem tydzień temu za 340 funtów bez gwarancji [ dwa lata wcześniej kupiłem ją za 320 funtów ] dołożyłem 30 funtów i zakupiłem nową kartę rx 5700xt wydajność o wiele wyższa i jest 3 letnia gwarancja . Sprzedaj i kup coś ala rx 480 - 580 lub gtx 970 - 980 na przeczekanie oczywiście karty używane

Edytowane przez robertgr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak chcesz sprzedać to jest najlepszy moment ja swojego gtxa 1080 palit dual fan sprzedałem tydzień temu za 340 funtów bez gwarancji [ dwa lata wcześniej kupiłem ją za 320 funtów ] dołożyłem 30 funtów i zakupiłem nową kartę rx 5700xt wydajność o wiele wyższa i jest 3 letnia gwarancja . Sprzedaj i kup coś ala rx 480 - 580 lub gtx 970 - 980 na przeczekanie oczywiście karty używane

U Ciebie to kompletnie inna sytuacja. Sprzedać może, ale zagwarantujesz mu że będzie premiera za 3 miechy a nie za 6 lub za rok? A jak będzie czekał na autorskie chłodzenie to jeszcze dłużej. Tutaj wszystko zależy od autora czy czekanie na nowe GPU nie będzie udręką.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do Cp już będą.

To potwierdzona informacja czy czysta spekulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z nimi to tak na prawdę nigdy nie wiadomo, nawet oficjalna premiera nie oznacza że "będą" i nie chodzi mi to o nv a o oba obozy :)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie w nic nie gram poza bawieniem sie w OC i benchmarkami. Pierwsza gra w ktora planpwalem zagrac to Death Stranding w czerwcu ale gra zostala opozniona a pozniej to juz Cyberpunk i Asasyn. Swoje gpu bede pradopodobnie niedlugo wystawial i posiedze na integrze tak jak to mialo miejsce przed turingami. Fajny okres na sprzedaz gpu z mala strata. Dorzuce 500zl i bedzie 3070FE. Wiec jak ktos jest w stanie 3-4msc przeczekac bez gpu to mozna sprzedawac i kase do skarbonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najrozsądniejsza opcja biznesowa.

To mógłby być tekst zastępczy do tematów na głównej, świetnie pasowałby zamiast "prosimy nie sugerować się tekstem, wszystkie informacje pochodzą z doniesień ze spekulacji i plotek" :E;),

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti mogę przygarnąć w dobrej cenie

 

 

Co to znaczy w dobrej cenie? Chyba nie wierzysz w to ze ktos kto kupil za 5-6 tys karte sprzeda ci ja teraz za 2 tys :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uszkodzoną za tyle kupisz lol2.gif

 

 

Raczej taka z GPU do wymiany :lol2:

 

Hmm a jaka byla premierowo roznica w cenie przy Pascalach miedzy 1080 a Ti?

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie w nic nie gram poza bawieniem sie w OC i benchmarkami. Pierwsza gra w ktora planpwalem zagrac to Death Stranding w czerwcu ale gra zostala opozniona a pozniej to juz Cyberpunk i Asasyn. Swoje gpu bede pradopodobnie niedlugo wystawial i posiedze na integrze tak jak to mialo miejsce przed turingami. Fajny okres na sprzedaz gpu z mala strata. Dorzuce 500zl i bedzie 3070FE. Wiec jak ktos jest w stanie 3-4msc przeczekac bez gpu to mozna sprzedawac i kase do skarbonki.

Dla mnie okres letni to czas w którym mam malo czasu na granie i zazwyczaj nieche mi sie w nic grac, Sezon na ''granie'' zaczyna sie u mnie jesienia. Tak więc chyba moj 2080 pojdzie na sell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ograłeś wszystko możesz sprzedać bo na allegro to są takie ceny, że za używkę płacisz niewiele mniej niż za podstawową 2080Super...średnio 2800-3000zł. Oczywiście nikt Ci nie da gwarancji jaka będzie wydajność nowych 3080 ale jedno jest pewne będzie drogo, albo bardzo drogo. 4tys trzeba będzie mieć w portfelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie trzymię swojego Asusa choć mógłbym za niego zgarnąć niezłą sumkę ,nawet po 4 tysiaki chodzą.

Po pierwsze ogrywam GTA 5 z Epica bo nie dokończyłem przed laty i jeszcze kilka innych gier mam dokonczyć.

A jakoś ciężko było by grać w 1440p na czymś słabszym.

A zanim wyjdzie Strix RTX3080 w przystępnej cenie to pewnie koniec roku.

 

2500 moge dać

RTX 2080 Ti to ciągle będzie top nawet po wyjściu RTX3....

Gdyby nie duży pobór prądu i awaryjność sam ja miałem kupować.

Może do 3 tysiecy cena zleci ale napewno nie w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie okres letni to czas w którym mam malo czasu na granie i zazwyczaj nieche mi sie w nic grac, Sezon na ''granie'' zaczyna sie u mnie jesienia. Tak więc chyba moj 2080 pojdzie na sell

Dlatego jak tobie nie przeszkadza brak gpu w tym okresie to nam tym bardziej :D Teraz po zmianie Ryzena na Intela mam integre w cpu wiec bardzo sie przyda niedlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie właśnie zastnawiam czy nie sprzedać mojego zestawu, i5 8400 z 16 gb xpg gammixa 3200mhz i 2070 super gigabyte

bo na grudzień dziecko mi się rodzi i pewnie nie będę miał czasu na zabawę :). Miałem wymieniać na ampere samą grafikę ale może lepiej przekazać sprzęt jakiemuś młodemu co ma czas go wykorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja sie właśnie zastnawiam czy nie sprzedać mojego zestawu, i5 8400 z 16 gb xpg gammixa 3200mhz i 2070 super gigabyte

bo na grudzień dziecko mi się rodzi i pewnie nie będę miał czasu na zabawę :). Miałem wymieniać na ampere samą grafikę ale może lepiej przekazać sprzęt jakiemuś młodemu co ma czas go wykorzystać

 

To, że jest/będzie dziecko w rodzinie to nie problem aby znaleść czas na komputer/granie. Wystarczy dobra organizacja życia domowego. Dla mnie to taka trochę "głupota" pozbywać się komputera/konsoli wtedy akurat kiedy nagle w rodzinie pojawia się dziecko. To co? już nagle nie można grać jak się ma dziecko/dzieci? bo człowiek zalatany 12/24 godziny na dobę?

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie do zapowiedzi Ampere mozna by sie wstrzymac, cena pewnie sie nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zawsze może się zmienić. BC szaleństwo, nagła premiera kart bez zapowiedzi, kolejna fala koronowirusa, inflacja, krydyty, wartość waluty, ogólnie Chiny i inne. Jest wiele rzeczy które mogą uderzyć w konsumentów. Jeśli nic drastycznego się nie wydarzy to ceny będą mniej więcej przewidywalne, ale obecnie czasy są dość niepewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2080Ti mogę przygarnąć w dobrej cenie

Widzę że nowa sygnatura :lol2: :lol2: :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest najlepszy moment na sprzedaż 2080. Z kolei zakup nowej 2080Ti jest w tej chwili całkowicie nieopłacalny. Ceny zaczną zapewne spadać pod koniec sierpnia lub nawet wcześniej. Myślę, że wtedy ceny używek 2080ti ustabilizują się w oklicy maks. 3,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...