Skocz do zawartości
maxcom

Seasonic S12III Bronze 500W (S12III-500)

Rekomendowane odpowiedzi

Warto brać/dać 165 zł za trzy miesięczny Seasonic S12III Bronze 500W (S12III-500)

Do i5 3470 @3.9GHZ GTX 960 2 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cena zdaję się być w porządku, zasilacz sam w sobie nie jest zły ale jednak lepiej tutaj wypada Vero L3, warto rozważyć dopłatę do nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja bym kupil. Dla mnie Seasonic> SPC. Vero mozliwe, ze bedzie troche cichszy ale raczej minimalnie. No i na Seasonica jest 5 lat gwarancji do tego zapewnie jak to Seasonic ma spory zapsas mocy jeszcze. W zasadzie co bys nie wybral to bedziesz zadowolony, roznice dla przecietnego uzytkownika to gwarancja i glosnosc a oba sa wzglednie ciche.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil. Dla mnie Seasonic> SPC. Vero mozliwe, ze bedzie troche cichszy ale raczej minimalnie. No i na Seasonica jest 5 lat gwarancji do tego zapewnie jak to Seasonic ma spory zapsas mocy jeszcze. W zasadzie co bys nie wybral to bedziesz zadowolony, roznice dla przecietnego uzytkownika to gwarancja i glosnosc a oba sa wzglednie ciche.

2 lata gwarancji w sklepie a 3 kolejne bujaj się po świecie ;) w SPC gwarancja 3 lata door-to-door. W tej cenie z przetwornicą DC-DC pozamiatali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2 lata gwarancji w sklepie a 3 kolejne bujaj się po świecie ;) w SPC gwarancja 3 lata door-to-door. W tej cenie z przetwornicą DC-DC pozamiatali.

U Seasonica raczej tez da sie zrobic RMA przez strone, potrzebny dowod zakupu. W razie co Proline jest dystybutorem wiec pewnie zrealizuje gwarancje. To, ze jest DC-DC to fajnie ale tak naprawde liczy sie efekt koncowy czyli jak zasilacz trzyma napiecia. I w obu przypadkach jest b dobrze, costam w tescie czytalem ze linia 3.3v na Vero moglaby byc lepsza ale to w sumie bez znaczenia. To, ze Seasonic dal 5 lat gwrancji to jednak swiadczy o tym, ze sa pewni zastosowanych dobrej jakosci komponentow (nie koniecznie z tej gwarancji trzeba korzystac, tzn nikomu nie zycze zeby musial korzystac :D)

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Seasonica raczej tez da sie zrobic RMA przez strone, potrzebny dowod zakupu. W razie co Proline jest dystybutorem wiec pewnie zrealizuje gwarancje. To, ze jest DC-DC to fajnie ale tak naprawde liczy sie efekt koncowy czyli jak zasilacz trzyma napiecia. I w obu przypadkach jest b dobrze, costam w tescie czytalem ze linia 3.3v na Vero moglaby byc lepsza ale to w sumie bez znaczenia. To, ze Seasonic dal 5 lat gwrancji to jednak swiadczy o tym, ze sa pewni zastosowanych dobrej jakosci komponentow (nie koniecznie z tej gwarancji trzeba korzystac, tzn nikomu nie zycze zeby musial korzystac :D)

Nie to, że nie mam dobrego zdania od SS bo mam, zwłaszcza po tym teście https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zasilacza_seasonic_s12iii_500_w_lider_klasy_budzetowej-11808.html ale wg mnie Vero w tej cenie i tak pozamiatało. Zależy co kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Seasonic S12 III bliżej do Vero L2 niżeli L3 ;) L3 ma już wyższą sprawność (wedle testów już pod Silver), wentylator jest zdecydowanie cichszy i ma lepsze łożysko. A co do gwarancji u SS to jak wyżej napisał Ronin, 2 lata przez dystrybutora i pozostałe u producenta czyli wysyłka na swój koszt za granicę. Znajomy pisał bezpośrednio z supportem SS i dokładnie takie dane przekazali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pamietajcie, ze w testach na ithardware jest vero l3 600W a nie 500W. Wiec 500w bedzie ciut glosniejsza zapewne i raczej na rowni z Seasonic. Co do sprawnosci to jakies niecale 2% :E na korzysc Vero l3 600W. Mialem vero l2, i supremo m1 550w i jakosc wykonania przy samej wtyczce w supremo byla na tyle slaba, ze podczas wkladania wtyczki dosyc sie tam wyginalo. Vero l2 robil restarty i poszedl na gwarancje, wymienili od reki na vero l3. Jednak ogolnie slysze, ze troche tych vero pada po jakims czasie z roznych powodow grunt ze wymieniaja bez problemu. Obudowe mialem SPC to sie szybko porty usb i sterownik wentyli uwalil, dysk nie zawsze laczyl na zlaczu sata na gorze obudowy. Ja jednak produkty SPC pozycjonuje nizej niz te starsze, bardziej uznane marki. Z tym, ze wentylator jest zdecydowanie cichszy w Vero L3 to tez przesada. Watpie, ze ta roznice bedziesz w stanie uslyszec no chyba, ze obciazasz kompa powyzej 75%.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...