Skocz do zawartości
marquize

~4000zł Ultrabook z możliwe najlepsza matrycą

Rekomendowane odpowiedzi

A więc potrzebuje czegoś nowego spełniającego te wymagania:

 

1. Przekątna 13-14"

I co dla mnie jest bardzo istotne chce żeby posiadał możliwe najlepszą matryce w tym budżecie, wiec IPS, solidny poziom jasności i odwzorowania kolorów

 

2. Zastosowanie projektowanie drobnych rzeczy w Photoshopie, multimedia

 

3. Z systemem czy też bez, bez różnicy

 

Póki co znalazłem (co prawda lekko poza budżetem) na Allegro outletowy model

Z kilku recenzjach widziałem chwalili sobie matryce w nich

 

Dell XPS 13 7390 na i5-10210U 8GB

 

Ewentualnie jest też Dell XPS 9380 z i7-8565U

ale z tego co wiem co aż i7 nie jest mi potrzebne a podobno tylko bardziej sie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 3599 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrym pokryciem kolorów, aluminiowa obudowa, ciekawe design, procesor 10 generacji, możliwość rozbudowy ram, lecz nie należy do prostych.

 

Ewentualnie ASUS ZenBook 14 UX433FAC i5-10210U/16GB/512/W10 Silver 3999 zł

Również z przyzwoitą matryca, aluminiową obudową i podświetlaną klawiatura. Design jest trochę inny połączony ze złotą wstawką, dodatkowo od razu posiada 16 GB ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych:

ASUS ZenBook 14 UM431DA R5-3500U/8GB/512/Win10 za 3199zł

Ma dosyć dobrą matową matrycę, a przy tym nie jest zbyt drogi. Posiada też 512GB dysk SSD, a cena uwzględnia również system. Zenbook jest dobrze wykonany. Pamięć ram jest co prawda wlutowana, ale do drobnych prac graficznych taka ilość powinna i tak wystarczyć.

 

Ewentualnie z nieco większą matrycą jest:

ASUS ZenBook 15 UX533FAC i5-10210U/8GB/512/W10 Silver za 3799zł

Pomimo przekątnej 15.6" ten model waży tylko 1,50kg. Matryca jak to w Zenbooka'ch jest dosyć dobra. Jest tu procesor intela i system Windows 10. Pamięć podobnie jak w wersji z AMD jest wlutowana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam MSI, zalety opisał Czekoladka, więc nie będę dublował :D ewentualnie polecam obadać ThinkBooka, udana seria od lenovo. Aluminiowa obudowa, 16 gb ramu, przyzwoita matryca IPS z jasnością 244 nitów i pokryciem sRGB na poziomie 62%.

Edytowane przez santaangelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem sobie wskazane przez Was modele i wychodzi na to ze najlepsza matryca jest w tym MSI, dobre pokrycie barw no i jasność na poziomie 300nitów co jest trochę lepszym wynikiem niż w pozostałych.

 

Teraz tylko zastanawiam sie czy nie dołożyć i nie wziąć sobie wersji z MX250. Laptopa raczej za szybko nie zmienię w sensie że ma posłużyć kilka dobrych lat więc to by było takie zabezpieczenie na przyszłość.

Myślicie ze warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam MSI, zalety opisał Czekoladka, więc nie będę dublował :D ewentualnie polecam obadać ThinkBooka, udana seria od lenovo. Aluminiowa obudowa, 16 gb ramu, przyzwoita matryca IPS z jasnością 244 nitów i pokryciem sRGB na poziomie 62%.

Jak ktoś szuka modelu z dobrą pod wzgl. kolorów matrycą, to model z tak małym gamutem moim zdaniem odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem sobie wskazane przez Was modele i wychodzi na to ze najlepsza matryca jest w tym MSI, dobre pokrycie barw no i jasność na poziomie 300nitów co jest trochę lepszym wynikiem niż w pozostałych.

 

Teraz tylko zastanawiam sie czy nie dołożyć i nie wziąć sobie wersji z MX250. Laptopa raczej za szybko nie zmienię w sensie że ma posłużyć kilka dobrych lat więc to by było takie zabezpieczenie na przyszłość.

Myślicie ze warto?

 

Musisz sobie przemyśleć czy będzie Ci potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę ale nie z rekomendacją a z zapytaniem. Czy taki laptop jeśli chodzi o matryce jest ok ?

Acer Swift 3 SF314-57-52V7 14"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca jest przeciętna, nawet poniżej średniej. Lecz to dalej IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...