Skocz do zawartości
raiders

Wasz pierwszy tel komórkowy ... pochwal się.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

127236_127236_jpg_90_adaptiveresize_150x349.jpg

 

Sony Ericsson PH388 w Idei. Wtedy były czasy. 50 minut w pakiecie za 60zł. Chociaż telefon długo trzymał.

Edytowane przez Viking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I jak się spisuje?

Do moich potrzeb - bez zarzutu. Aparat ma całkiem niezły (choć automat słabo dostraja parametry, zawsze strzelam na manualu), ekran wystarczającej wielkości z ładnie odwzorowanymi kolorami, nie zamula przy codziennej pracy, jakość rozmów w porządku. O sofcie się nie wypowiadam, bo nie używam standardowych aplikacji. Jakość muzyki dobra, jak na telefon - choć go do tego nie używam. Nie gram na telefonie ani nie robię jakiś wymagających rzeczy, więc nie wypowiem się na ten temat. Właściwie jedyna większa wada to delikatność - już raz pękło mi to cholerne szkło z tyłu. Teraz trzymam w "kondomie", choć nie wygląda wtedy tak dobrze.

 

Moja Xperia Z1 obecnie nie najgorzej,czasem musi dłużej pomyśleć,gdy nagle po odpaleniu internetu dostaje dużo powiadomień z Messengera i innych apek

Nienawidzę powiadomień o pierdołach :E Było tak że robiłem coś ważnego i telefon się odzywał - myślę że SMS a tutaj że aktualizacja albo ktoś polubił mój komentarz albo wrzucił posta na mordoksiążkę - naprawdę bardzo mnie to obchodzi. Większość tych powiadomień kasowałem bez czytania, aż wreszcie wywaliłem FB/Messengera z komórki i wreszcie mam spokój, wchodzę jak coś potrzebuję i wtedy ogarniam na spokojnie. Dodatkowo bateria zaczęła trzymać dłużej, bo Messengera w tle nie było. W tej chwili mam powiadomienia tylko z OLX, Allegro, Signala i SMSy. Reszta siedzi cicho.

Edytowane przez AMiABLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno miałem pierwszy telefon, w wieku 18 lat dostałem Nokię 5210.

Nokia-5210-5-1024x1024.jpg

Później miałem Ericssona T630, następnie Motkę V3, potem przez jakieś 4 lata Nokię 6303 Classic. To ostatnia to był dobry telefon, ładnie grał na słuchawkach i był nie do zajechania. Potem kupiłem Galaxy S, potem SII, SIII,SIV itd. Dochodzę do wniosku, że nieźle mnie posrało :E Wcześniej mogłem mieć telefon kilka lat, a smartfony zmieniam co rok. Muszę się nad tym poważnie zastanowić :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do moich potrzeb - bez zarzutu. Aparat ma całkiem niezły (choć automat słabo dostraja parametry, zawsze strzelam na manualu), ekran wystarczającej wielkości z ładnie odwzorowanymi kolorami, nie zamula przy codziennej pracy, jakość rozmów w porządku. O sofcie się nie wypowiadam, bo nie używam standardowych aplikacji. Jakość muzyki dobra, jak na telefon - choć go do tego nie używam. Nie gram na telefonie ani nie robię jakiś wymagających rzeczy, więc nie wypowiem się na ten temat. Właściwie jedyna większa wada to delikatność - już raz pękło mi to cholerne szkło z tyłu. Teraz trzymam w "kondomie", choć nie wygląda wtedy tak dobrze.

Zdaje mi się,że Xperie Z1 i Z3 mają takie same aparaty tylne(20,7 Mpix).Ja też strzelam zdjęcia z manualu,ustawione na 15,5 Mpix z proporcjami 16:9(nie lubię 4:3 :E ).Co do zdjęć,wychodzi nawet dość nieźle przy dobrym naturalnym oświetleniu,gdy dobrego oświetlenia zabraknie,to już zdjęcia wychodzą gorzej - bardzo widoczne ziarno - nie trzeba mieć oka fotografa,żeby zobaczyć.

Jakość dźwięku i rozmów całkiem ok,telefon całkiem żwawy,gdy go nie obciążę dużą ilością apek - w gry na telefonie nie gram(do tego lepszy PC :D ).

A za Xperię Z1 dałem 200 zł i jedyne co zainwestowałem w nią to szkło hartowane i case.Bateria jeszcze się trzyma dobrze(kolega coś mi mówił,że w Xperiach potrafią baterie szlag trafiać,ja tego nie potwierdzę,ale na bank przed sprzedażą miała wymienioną baterię - smartfon używany 4 lata przez kobietę,zanim go nabyłem).

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagenuk w 1997 r.

 

hagenuk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca może jest taka sama, ale na bank coś się zmieniło, bo jak porównywałem zdjęcia z Z2 i Z3 to różnica była na korzyść Z3. Pewnie oprogramowanie albo obiektyw. Natomiast mam ustawione na stałe 20,7Mpix w 4:3, wychodzą świetnie w słoneczny dzień, nieźle w pochmurny ale we wnętrzach jest czasami sieka, zwłaszcza wieczorami (mydło niesamowite, zero detali). Z drugiej strony - nie znam telefonu który robiłby dobre zdjęcia w słabym świetle - nawet Nokia N8 sobie nie radziła (a to był telefon który przebijał jakością zdjęć niektóre kompakty).

Tak sobie myślę że trudno będzie mi zmienić telefon - wszystko co teraz wychodzi jest o wiele za duże, już Xperia jest wielka a co dopiero telefony 5,5' i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ericsson GA628 1998r.

 

 

zNnw0aj.png

 

Sony Ericsson PH388 w Idei.

 

Ericsson, bez Sony jeszcze wtedy.

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że trudno będzie mi zmienić telefon - wszystko co teraz wychodzi jest o wiele za duże, już Xperia jest wielka a co dopiero telefony 5,5' i więcej.

Mi z kolei najbliżej jest się przesiąść z Z1 na XZ/XZ Premium albo na Samsunga Galaxy S8(dla mnie S8 się podoba).Za 700-800 zł do dostania w dobrym stanie bez większych wad.

Nie kupuję nowego telefonu z budżetowej/średniej półki - wygląd i funkcjonalność odstrasza mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem Ericsson GH688. Kupiłem go w Erze w październiku 1996 roku za 1700zł. Do tego aktywacja za 700zł.

Edytowane przez lubię zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ngNhKh0.jpg

 

Wydaje mi się, że to był mój pierwszy telefon. Sony Ericsson k500i. Jakos druga klasa gimnazjum wiec 2002-2003 rok. Ukradli mi po paru miesiacach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 3310 używka z allegro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem przygodę w 1997 roku z Nokią 1610 albo 1611, nie pamiętam już którą wersję miałem. A że 260-01 (Plus GSM) dopiero ruszało, to załapałem się na promocję 601 minut gratis :D Ależ to był szał móc tyle dzwonić, aż ucho piekło :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1516382977_hujha4_600.jpg

 

Mój, popularna "cegła" 5110. Prestiż panie, prestiż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój, popularna "cegła" 5110. Prestiż panie, prestiż :D

 

Mam w szufladzie, funkiel nowka nie uzywana praktycznie, moze z 2-3 godziny. Musze kiedys wystawic na licytacje moze ktos kupi.

 

 

OvBJYNM.png

 

 

zjEGXZi.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NADAL MASZ 5110? (w dodatku praktycznie nówka?) TAKI PRESTIŻ W 2020 ROKU! :D

 

Ja żałuję że sprzedałem moją 5110, mogłem zostawić jak 3310 którą nadal posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camis

Jak chcesz to wystaw,z pewnością ten telefon będzie cenny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaczynałem z używanym Siemensem A50 od rodziców, z komisu. Pamiętam że tato kupił niewiele wczesniej dla siebie 3510 w abonamencie Plusa, wtedy to był funkiel nowy telefon...2002r.?

Potem czasy gimbazy i kto ma lepszy, "wyślij mi czarne oczy i bezele przez irde". Pamiętam że wtedy był szał na Siemensy i Sagemy a kto miał kasę to Sony Ericsson, najpierw T230, T290, K600 a K700i to był prestiż. 

Sieci to była IDEA, Era Tak Tak, Sami Swoi (Plus) i potem chyba początki Heyah.

 

Ogólnie kiedyś to była jazda na telefony komórke, człowiek co trochę do komisu latał i zmieniał, kiedyś było masę takich.

Sam nawet nie wiem ile ich miałem, Siemens na pewno A50, C60 i C65. C65 był 'fajny' po upadku na glebę trzeba było szukać klapki baterii i samej baterii bo leciała niewiadomo gdzie ale co się człowiek nagrał w Stack Attack to jego. lol2.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemens st55

siemens-st55-01.jpg

 

Era na abonament, 40 minut, z czego 4 sms to przeliczali na jedną minutę, i to wku :mad2: jak chciałeś sygnał puścić a ktoś cię złapał :lol2: . Jakoś rok 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś każdy miał inny telefon, one się od siebie różniły, a dzisiaj jeden ma patelnie, drugi ma placek, które z zewnątrz niczym się nie różnią, wszystkie na jedno kopyto, teraz mam Redmi 3S Pro, myślę że w 2021 dopiero zmienię, a nie jak kiedyś, co chwilę się zmieniało. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...