Skocz do zawartości
raiders

Wasz pierwszy tel komórkowy ... pochwal się.

Rekomendowane odpowiedzi

a dzisiaj jeden ma patelnie, drugi ma placek, które z zewnątrz niczym się nie różnią, wszystkie na jedno kopyto,

Tak,dzisiaj to wszystko jest na jedno kopyto,notche nie notche,większe ekrany,bezramkowe wyświetlacze,kilka obiektywów.To robi prawie każdy producent,jedynie Apple i Sony trochę inaczej do tego podchodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) pewnie obecnie 8/10 nie wiedziało by jak to obsługiwać :E .

Moim zdaniem Nokie zawsze były cholernie nieintuicyjne w obsłudze. Jedyne co je ratowało, to w zasadzie, że z każdej korzystało się tak samo, więc jak ktoś się raz nauczył to potem jak przez kolejne 15 lat kupował nokie to nie musiał się uczyć od nowa.

 

Ja akurat miałem Siemensa C55 i choć produkcja już azjatycka, to menu z niemiecką konsekwencją, w każdym miejscu ten sam klawisz zatwierdza, ten sam cofa itd. Tylko nokiowcy narzekali, że nie umieją, bo oni już byli nauczeni jednego krzywego podejścia. Natomiast te siemensy były w tamtych czasach już mocno awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Miałem dość sporo Nokii (3100, 6310i, 2700, 6300, 5800XM, N8) i były bardzo proste w obsłudze. Jakoś szybko przyzwyczajałem się do nowych telefonów, był czas kiedy używałem dwóch na raz, Nokii i SE i nie myliły mi się klawisze. Natomiast pierwsze zetknęcie z Androidem było... dziwne.

Najbardziej denerwowało mnie kompletnie nieintuicyjne menu, ułożone alfabetycznie, przyzwyczaiłem się do menu typu Wiadomości, Kontakty, Aplikacje itp. a tutaj wszystko wrzucone do jednego wora. Miałem nawet jeden pulpit z folderami ułożonymi wg. takiego schematu jak w starych telefonach i korzystałem z niego zamiast menu :D Do dzisiaj uważam że "tradycyjne" menu jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcatel To było coś wysuwana antenka i klapka

A idź pan w cholerę, to był koszmar:

7959069800_1575045808.jpg

 

Alcatel One Touch Easy DB - okolice 2001/2002 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy własny :)

 

siemens-mt50-02.jpg

 

Wyswietlacz B/W ale Jave obslugiwal dziad :P

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosch-509-big.jpg

 

Chcesz wiedzieć jaka jest godzina? Wyślij sms'a sam do siebie, będzie w jego właściwościach :E

Chcesz wibracje? Trzeba dokupić specjalną wersję baterii, która to posiada :E

 

 

A później była 3310 w wersji dla snobów, czyli 3330 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

450px-Siemens_C60.jpg

 

Swoją drogą tęsknię za czasami, kiedy mogłeś odpisać na smsa mając telefon w kieszeni, jedną ręką, poprzez pamięć mięśniową :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to był mój pierwszy telefon. Sony Ericsson k500i. Jakos druga klasa gimnazjum wiec 2002-2003 rok. Ukradli mi po paru miesiacach :E

 

Znajomi miewali te telefony. Joystick w tym telefonie to była tragedia, psuł się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki tam a następny to był jakiś sony ale nie pamiętam. :lol2: :Ale nie uwierzycie,jeszcze używam tego samego numeru na kartę w aktualnym telefonie,karta z pop=a...oczywiście wymieniłem już na micro ale ową posiadam na pamiątkę :E

post-225448-15909982925504_thumb.jpg

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alcatel One Touch Easy DB - okolice 2001/2002 roku

Mój tata miał taki sam telefon(chyba jako pierwszy tel.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi miewali te telefony. Joystick w tym telefonie to była tragedia, psuł się bardzo szybko.

 

To byla legenda padajacych joystickow :E - moj chyba 3 telefon :(

 

sony-ericsson-k300i-big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie swój pierwszy tel komórkowy ? młodzi pewnie pochwalą się jakimś smartfonem

 

Mój pierwszy tel to :

nokia-3110-01.jpg

 

 

 

Miałem taki sam, też w 1998 roku :lol2:

 

"Ale malutki!" :lol2: Bananek na niego mówili. Brat wziął wtedy Siemensa, s7 chyba się zwał. Taki płaski jak do ping ponga. Po latach musiałem reaktywować tę Nokię na chwilę. Dorobiłem wyciąganą antenę(musiałbym psa otworzyć, żeby poprzednią odzyskać). Pamiętam jak na przystanku ją rozwinąłem, i zacząłem dzwonić to ludzie się ode mnie odsunęli lekko wystraszeni...

Niedawno przy porządkach znalazłem pudło z Erykami k750i. Najlepszy jaki miałem w życiu telefon. Modyfikowało się to na w800, zmieniało sterowniki dźwięku, aparatu... I co ciekawe -wsadziłem akku w niego(trzymam oddzielnie) i odpalił :lol2: Tak samo ten otwierany obecnej zony, zapomniałem jak mu było. w300!

 

A Nokia powyższa jak testowałem akumulator to rozładowywany stałym prądem trzymał napięcie niemal do ostatniego oddechu nominalne. Ciężko dzisiaj uwierzyć w taką jakość.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung M150

Źle go wspominam ponieważ mało gier na nim chodziło.:kwasny:

samsung-m150-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byla legenda padajacych joystickow :E

Miałem kolejno T630,K300i,K508,K700i, K750 i wszystkie dosłownie wszystkie po czasie miały problem z joystickiem :E

Dopiero w K800 element poprawiony na tyle, że joy był praktycznie niezniszczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joystick akurat można było łatwo naprawić - wystarczyło zdjąć tą plastikową obudowę i wpuścić odrobinkę WD40 - zaczynał działać jak nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joystick akurat można było łatwo naprawić - wystarczyło zdjąć tą plastikową obudowę i wpuścić odrobinkę WD40 - zaczynał działać jak nowy :D

 

To w przypadku gdy sie zacinal (a zeby przewijac muzyke - trzeba bylo wychylac go na skos co bywalo karkolomne). Problem sie pojawial gdy ... odpadal (puszczaly luty) i latal sobie bezwiednie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co mieliśmy w domu po zlikwidowaniu telefonu stacjonarnego to Alcatel One Touch Club Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C65! To ten mistrzowstki tel w którym po upadku bateria oraz klapka odlatywały na parę metrów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...