Skocz do zawartości
Deportivo88

Pomysł na dotarcie do kamer IP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sytuacja wygląda tak, że w bloku Wspólnoty Mieszkaniowej będziemy mieli zamontowane dwie kamery na rogu budynku. Modele, jak w linki poniżej.

https://www.eltrox.pl/kamera-ip-imou-ipc-g42-imou.html

 

Będą one nagrywały na karty microSD, ale zależy wszystkim także, aby ktoś miał cały czas dostęp do tego sprzętu i padło na mnie. Tylko, że ja mam mieszkanie z drugiej strony i w to miejsce, gdzie będą kamery mój sygnał sieci wifi dochodzi, ale słaby i raczej nie będzie wystarczający do przesyłania wideo. Na razie wymyśliłem tylko jedną opcję, aby gdzieś na klatce schodowej zamontować repeater i połączyć go z moim routerem. Jeden repeater u siebie w mieszkaniu już posiadam, ponieważ mój laptop dużo lepiej działa na sieci z kabla. I teraz pytanie czy do jednego routera mogą być spokojnie podłączone dwa repeatery nie straci przez to prędkości internetu ?

 

A jeszcze jedno rozwiązanie mi przyszło do głowy, bo mam internet radiowy. Dostawca internetu ma antenę na tym samym dachu na którego rogu będą montowane kamery, czy można to w jakiś sposób wykorzystać, bo do mojego routera idzie kabel od tej właśnie anteny.

 

Jestem zielony w tych sprawach i proszę o porady, co w takiej sytuacji najlepiej robić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kablem do Ciebie

Jak się nie da, to wifi kamery -> wifi ap/router do którego obie mają dobry zasięg -> kablem do Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

najlepiej kablem do Ciebie

Jak się nie da, to wifi kamery -> wifi ap/router do którego obie mają dobry zasięg -> kablem do Ciebie

 

Nic ująć nic dodać poza:

jak najmniej wi-fi (odległości pomiędzy urządzeniami), jak najwięcej kabla. Najlepiej całość kablem - dla własnego spokoju, jeżeli bierzesz na siebie taką odpowiedzialność.

Edytowane przez j3zz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ciągłym nagrywaniem na kartach SD lepiej uważaj. Miałem kiedys dużo droższe 2 kamery z Eltrox z możliwością nagrywania na SD. Problem był taki że nagrywało w pętli najwyżej kilka dni i potem przerywało. Jedynym rozwiązaniem było podpięcie do rejestratora. Obawiam się że w tym przypadku też tak może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak analizuję od kilku dni i chyba najlepszym wyjściem będzie dołożenie kilku złotych i dwie Kamery IP podpięte do rejestratora + switch PoE zasilający te kamerki. Mój dostawca internetu radiowego będzie coś kombinował, aby tak zrobić i założenie skrzynki i switcha ma wziąć na siebie, bo i tak jemu się przyda do zdobywania klientów z bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...