Skocz do zawartości
Krzysztof101

RX 580 OC UV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

No więc jak wynika z mojego przedostatniego posta z tego tematu (założyłem nowy, bo chyba tak będzie lepiej): https://forum.pclab.pl/topic/1312399-RX-590-vs-RX-580/ (napisałem tam o karcie co nieco), zakupiłem RX'a 580 8GB Arez od Asusa. Sprawy mają się następująco:

 

Przed podkręcaniem i obniżeniem woltażu zrobiłem parę testów i są one następujące:

Grając w Wiedźmina 3 temperatury nie przekraczały 76*C przy niecałych 2200 rpm wentylatorów, co stanowi 82% ich wydajności.

Fabryczne ustawienia w Wattmanie i wyniki testu 3dmark są tutaj: https://imgur.com/a/i0T6N47

 

Z kolei po tych czynnościach:

W Wiedźminie 3 niemal tak samo.

Ustawienia w Wattmanie i wyniki testu 3dmark są tutaj: https://imgur.com/a/T7A2rwb

Stabilność sprawdzałem w OCCT testem 3D i memtestem po ponad minucie każdy. Dodatkową, grając w Wiedźmina, włączyłem hw info 64 i po skończonej ok. 20 minutowej grze sprawdziłem, czy nie ma błędów pamięci. Sama gra była przez cały czas stabilna, podobnie jak testu w 3dmark - żadnych glitchy, błędów, artefaktów, wyrzucania do pulpitu.

 

Problemy:

1. Nie umiem się pozbyć tej zakały mojego komputera, którą jest Antimalware Service Executable. Próbowałem dodać go do wyjątków w opcjach. Próbowałem zmienić opcja i w końcu usunąć jakiś plik z Harmonogramu zadań. I nic. Przez to miałem problemy z CPU również podczas testów. Raz było tak, że znowu użył 100% CPU i przez to sterownik wykrył niestabilność, więc przywrócił ustawienia domyślne karty.

2. Czasem Wattman dziwnie działał, bo gdy przywróciłem ustawienia domyślne, karta pod obciążeniem działała na zaniżonych dodatkowo zegarach (niższych niż normalnie). Dopiero restart komputera pomógł.

3. Testów w 3dmark wykonałem wiele więcej i dobrze widać było coraz słabsze wyniki CPU. Duża już różnica jest między pierwszym testem, a tym ostatnim, czyli te wysłane. Nie wiem, czym to jest spowodowane, ale zdaje mi się, że to wpływa negatywnie na wydajność GPU, bo pomimo OC rdzenia i pamięci wyniki nie są dużo wyższe. A w innych testach wychodziło nawet, że karta na niżej kręconych zegarach zyskiwała więcej punktów, co jest raczej niemożliwe.

 

Pozostałe wątpliwości:

1. Przede wszystkim jak oceniacie te wyniki?

2. Czy prawidłowo ustawiam wszystkie wartości?

3. Co robić dalej? Czy może już się zatrzymać? Ja sam nie wiem, gdzie jest granica...

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie, jednak przy tych ustawieniach też jest problem. Podczas deszczu w Wiedźminie 3 pojawiają się na ułamek sekundy jakieś czarne ślady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...