Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, mam dylemat przy wyborze laptopa.

 

Waham się pomiędzy: HP 15-db1100ny (AMD Ryzen 5 PRO 3500U; AMD® Radeon™ RX Vega 8), a HP 250 G7 (i3-8130U; Intel HD Graphics 620).

Przeglądałem Benchmarki, Ryzen plasuje się w okolicach 208 miejsca, i3 - 282 miejsce.

 

Czy warto dopłacać 200zł do tego AMD? Obydwa laptopy mają po 8GB RAM'u DDR4 oraz dyski 256GB SSD

Edytowane przez Konik_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakie zastosowanie dla laptopa? Lepszy ryzen i integra w AMD jest tez dużo wydajniejsza.

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop generalnie do pracy i na studia.

Przeglądanie neta, czasami jakiś film, no i może jakaś gierka o niezbyt dużych wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli czasem pojawiają się gry, to Ryzen posiada wydajniejszą grafikę zintegrowaną Vega 8. Dodatkowo jest wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również wybrałbym HP z AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

HP 15-db1100ny - matryca FHD, nie wiem, jak ten drugi, bo sa i HD i FHD. Obydwie na TN, czyli, jak to HP nazywa - sva.

Zastanowiłbym się nad czymś z lepszą matrycą, ewentualnie, ale generalnie wolałbym wersję z AMD.

Edytowane przez mk2boro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych dwóch wysłanych przeze mnie decydowałbym się na AMD. Chodzi mi jednak teraz myśl po głowie, czy nie skusić się na dotykową matrycę....?

 

Konkretnie takie Lenovo bądź wynalazłem takiego Dell'a

 

 

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tej dwójki lepszy jest Lenovo, bo ma ekran z powłoką antyrefleksyjną a Dell błyszczący. To czy wybrać laptop z dotykowym ekranem zależy do Twoich prywatnych wymagań. Są też modele z dotykiem x360 2in1, które można odwrócić na drugą stronę.

Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/256/Win10 szary - 2599zł

Alternatywnie Huawei z dobrym matowym ekranem i 4-rdzeniowym procesorem.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dotykiem jest tak, ze nie każdemu to podpasuję jak nie jesteś pewien to lepiej nie dorzucać.

Alternatywnie można zerknąć jeszcze na tego lapka

https://www.x-kom.pl/p/563854-notebook-laptop-15-6-asus-m509da-ej071-r7-3700u-8gb-512-w10x.html

Troszkę trzeba by do rzucić, ale mamy już mocnego Ryzena z 4 rdzeniami i dysk 512GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tych dwóch wysłanych przeze mnie decydowałbym się na AMD. Chodzi mi jednak teraz myśl po głowie, czy nie skusić się na dotykową matrycę....?

 

Konkretnie takie Lenovo bądź wynalazłem takiego Dell'a

 

 

 

Co myślicie?

 

W obu przypadkach nie do końca jest to nowy sprzęt.

Lenovo nie posiada gwarancji producenta, tylko sklepową i to jeszcze 12 miesięcy

Dell posiada błyszczący ekran, dodatkowo

Oferowany sprzęt to nowy i nieużywany produkt z nadwyżek magazynowych dla dużych sieci handlowych lub z indywidualnych zamówień. Produkt trafił ponownie do producenta, gdzie został przepakowany w pudełko zastępcze i dopuszczony do sprzedaży jako pełnowartościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuszczę zapewne te laptopy z dotykiem (widzę że zostało już tylko Lenovo, z tą 12 miesięczną gwarancją sprzedawcy).

Ostatnie już pytanie, co myślicie o Acer Aspire 7 (i5 8gen 8300H; nVidia® GeForce GTX1050; 8GB DDR4; 256GB SSD) ?

 

Kiedyś nie miałem przekonania do tej firmy, jednak 9 lat temu, dokonałem zakupu takiego laptopa: Acer Aspire AS5750G-2313G32MNBB (i3 - 2310M, 3GB RAM DDR3, HDD 320GB, nVidia GeForce GT 540M, Win 7 ) w kwocie 1750zł i ,,śmiga" do dzisiaj (już z dyskiem SSD).

Edytowane przez Konik_90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity model, lecz na pewno w tym przypadku rozmawiamy o używanym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoity model, lecz na pewno w tym przypadku rozmawiamy o używanym?

 

 

 

 

Nie do końca, chodziło o tą aukcję: Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer za tą cenę jak najbardziej może być, tylko jest już nieaktualny. Alternatywnie Pavilion, który jest lżejszy i bardziej smukły.

HP Pavilion Gaming R5-3550H/8GB/512 GTX1050 - 2849zł

Laptop gamingowy o ładnym wyglądzie zewnętrznym i dobrej matrycy, która ma cienkie ramki, co sprawia, że laptop po złożeniu jest kompaktowych rozmiarów. Z voucherem hp wyjdzie Cię -400. Jest to wersja bez systemu, ale można dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...