Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na dniach przyszedł mi nowy komp i już mam pewien problem. Tyczy to się nowego dysku ssd, którego nie widzi bios i nie odpala mi się obraz. Aktualnie mam dwa dyski jeden nowy w wejściu M2_1 i stary dysk ssd, który sam podpiąłem do portu SATA. Na nowym dysku ssd mam system. Na starym dysku mam resztę. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest to, że za każdym razem muszę odkręcić panel boczny, odkręcić i wyciągnąć kartę graficzną i zmienić kabel w inne wejście portu sata. Wtedy wszystko śmiga i widzi dwa dyski. Przykład dziś wszystko działa i śmiga, wyłączę kompa, odpalę kompa rano i mam ten problem. Wtedy własnie robię te czynności co opisałem wyżej i działa wszystko. Skąd taki problem? Płyta główna msi b450 tomahawk max, nowy dysk ssd nowy dysk ssd a stary dysk ssd stary dysk ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bios aktualny?

Sprawdzałeś GPU w innym porcie?

To raczej nie od tego, ale zobacz na jednej kości RAM.

Wypróbuj też reset BIOSu wyjęciem baterii po odłączeniu zasilania od płyty na kilka minut.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

A czy czasem na płytach i procesorach AMD nie jest czasem tak, jak na Intelach - gdy "wsadzisz" dysk na M.2 to z automatu blokowany jest jeden/2 porty SATA na płycie głównej? Może dlatego płyta odwala takie "dziwne numery" - niby działa, a jednak tak nie bardzo?

 

 

5gbAbuV.jpg

 

 

https://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/E7C02v1.3.pdf

 

 

?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie, żebym o tym nie pomyślał. Wprawdzie napisał, że zmieniał port na płycie, ale ciekawe na jaki, i dlaczego jeszcze ma na to wszystko wpływ GPU. Przestudiować instrukcję płyty nie zaszkodzi. Nie powinna przestać działać, a w najgorszym przypadku zejść tylko poniżej X16.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy wyżej pewnie dałeś go w sata 5 albo 6 musi być od 1 do 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już miałem pytać gdzie jest rozpiska dokładna który to który port. Wiec tak rzeczywiście jak podłączę do portu 5 i 6 to komp się włączy i śmiga i nie widzi drugiego dysku - jasne i zrozumiałe. Lecz jak podłączę do portu 3 i 4 to działa do czasu nie wyłączenia kompa. Przykład, który będzie zaraz jak odpalę kompa. Kabel jest podłączony do portu 3 lub 4 nie jestem pewny, bo nie ma mnie przy kompie l. Wtedy widzi dysk poboczny, ale nie widzi głównego z systemem. Odkręcę wszystko podłączę kabel do portu 3/4 w zależności gdzie jest podłączony 4/3 i działa. Nie sprawdzałem jak z portem 1 i 2. Podłączę i dam znać.

Edytowane przez denoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zawsze jak odpalałem kompa na drugi dzień to musiałem zmienić port sata z 3 na 4 lub odwrotnie w zależności gdzie był podpięty po wyłączeniu kompa. Odpalam teraz kompa dysk ssd w porcie sata 4 i działa wszystko, nic nie musiałem robić. Czy jest jakaś opcja zmienić coś w biosie z tym dyskiem/wejściem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj byłem zdziwiony tak dziś wracamy do codzienności. Wczoraj odpaliłem kompa w wejściu sata 4 wszystko działa. Odpalam dziś w tym samym wejściu sata 4 i nie działa. Nie widzi mi dysku głównego z systemem. Odkręciłem znowu podłączyłem do sata 2 i działa, a wczoraj nic nie robiłem i działało w sata 4, a dziś już nie działa tam

Edytowane przez denoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w jakiej wersji?

 

W biosie mogą przeszkadzać opcje typu hotplug, ale domyślnie one zwykle są wyłączone.

 

Zobacz czy coś zmieni wyłączenie szybkiego uruchamiania w windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...