Skocz do zawartości
panicz patryk

Zestaw pełny nie.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dobry wieczór.

 

szukam zestawu ktury bendzie grac coda worzone, 1440 FPS na sekunde

 

Niecałe dwa lata temu poprosiłem Was o potwierdzenie/dobranie części do mojego kompa.

 

Zestaw zbudowałem naprawdę wspaniały. Dzięki!

 

Do rzeczy...

 

 

Kuzyn* wpadł do mnie dwa tygodnie temu, zagrał i oniemiał. Nie mówi od tamtej chwili...

 

*

- CPU - Intel Core i7 920 D0 2.66GHz Socket 1366 8MB (nie kręcony, od zakupu na stockowym chłodzeniu)

- MB - Asus P6T WS Professional iX58 Socket 1366

- RAM - Corsair 6GB (3x2GB) DDR3 1600MHz XMS3 Memory CL9(9-9-9-24)

- Obudowa - Antec 1200 Twelve Hundred Full Tower Case

- GPU - GTX 770

- PSU - Corsair RM1000, był inny ale spalił się.

- jakiś WD 500GB

- Samsung 850 EVO 250GB

- Monitor - 1080, 60Hz

 

 

 

Narzeka na jakość grafy w CODzie. 100m+ i nie widzi... ;) . Doszedł do wniosku :E , że nadszedł czas na wymianę sprzętu, na taki aby mógł grać komfortowo w 1080 w COD Warzone.

 

 

Z informacji, które przeczytałem w necie wynika, że nie warto kupować "świeżej" grafy ze względu na procka więc pozostaje jedno.

 

Czy taki zestaw będzie odpowiedni?:

 

- EVGA NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB SUPER BLACK GAMING Turing Graphics Card- poczekać?

- ASUS AMD Ryzen PRIME X570 P AM4 PCIe 4.0 ATX

- Corsair Vengeance RGB PRO White 16GB 3200 MHz DDR4 Dual Channel Memory Kit

- AMD Ryzen 5 3600 Gen3 6 Core AM4 CPU/Processor with Wraith Stealth Cooler - dodać lepszy cooler? Poczekać?

 

Tanio poproszę.

Edytowane przez panicz patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam zestawu ktury bendzie grac coda worzone

Poważnie?

 

Z informacji, które przeczytałem w necie wynika, że nie warto kupować "świeżej" grafy ze względu na procka więc pozostaje jedno.

Niespecjalnie wiem, czym jest świeża grafa w tym kontekście. Zakładając, że bierzez ryzena 3600, ogranicza cię tylko budżet.

 

- EVGA NVIDIA GeForce GTX 1660 6GB SUPER BLACK GAMING Turing Graphics Card- poczekać?

- ASUS AMD Ryzen PRIME X570 P AM4 PCIe 4.0 ATX

- Corsair Vengeance RGB PRO White 16GB 3200 MHz DDR4 Dual Channel Memory Kit

- AMD Ryzen 5 3600 Gen3 6 Core AM4 CPU/Processor with Wraith Stealth Cooler - dodać lepszy cooler? Poczekać?

Tanio poproszę.

Procesor niech będzie punktem wyjścia. Chłodzenie box mu wystarczy. Zobaczysz, czy nie jest za głośno lub za ciepło. Dokupić można zawsze.

Nie potrzebujesz płyty x570. Jej zakup ma sens tylko wtedy, kiedy byś chciał wymieniać na coś dużo mocniejszego z przyszłych generacji. Takiej potrzeby nie będzie raczej długo. Wystarczy coś b450, np. tomahawk.

Pamięć dyskotekowa. Można poszukać taniej i lepiej crucial ballistix 3000/15 lub czegoś szybszego od gskill/crucial w podobnej cenie. No chyba, że ważniejszą dyskoteka.

Grafika to dobry wybór pod względem jakość/cena. Z EVGA były ostatnio problemy, o których nie ma się co tu rozpisywać. Lepiej wziąć inną markę. Można ogólnie stosować zasadę, że im większe chłodzenie, tym będzie ciszej. Na necie jest sporo porównań różnych modeli. Różnice, poza skrajnymi przypadkami, nie są istotne.

 

Do tego zasilacz 500-550W od seasonica. SSD na system: albo ADATA SX8200 PRO na nvme, albo taniej, mx500 na sata. Do tego SSD do normalnego użytku, w zależności od potrzeb od 500GB do 1TB. MX500. albo inny. Na forum jest wątek opisujacy masę polecanych SSD.

Obudowa zależnie od gustu.

 

Nie podajesz konkretnego ograniczenia budżetowego, więc piszę trochę po omacku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poważnie?

 

Czego się spodziewałeś po paniczu? Przecież: "szlahta nie pracóie po wyrzszej szkole robienia chałasu" -Sorry, nie mogłem się powstrzymać. ;)

 

 

szukam zestawu ktury bendzie grac coda worzone, 1440 FPS na sekunde

Ten komputer ma tak sam grać w tego COD'a? ;)

 

Budżet, jaki jest budżet? Do Ryzena 3600 i 1440p możesz kupić sobie kartę na jaką Cię tylko stać. ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ręce i szczęki mi opadły, stanąłem jak wryty.

 

 

Jaja sobie zrobiłem po kilku piwkach, po przeczytaniu paru tematów/postów.

Wydaję mi się, że trafiłem w środeczek....

 

Dodatkowe dyski nie będą w tej chwili potrzebne bo są (za jakiś czas kupi pewnie m.2 lub kolejny ssd), zasilacz też nie bo jest, a granie odbywać się będzie w 1080 bo taki ma monitor. To wszystko jest wyżej opisane.

 

Do jakiej szkoły uczęszczaliście?

 

 

 

Zamieniłem ram na:

 

Corsair Vengeance LPX DDR4-3600 C18 BK DC - 16GB

DDR4, 16 GB: 2 x 8 GB, DIMM 288-pin, 3600 MHz / PC4-28800, CL18, 1.35 V,

 

a płytę główną na:

 

MSI AMD Ryzen B450 TOMAHAWK MAX AMD AM4 ATX Motherboard

MSI B450 TOMAHAWK MAX, AMD B450, S AM4, DDR4, SATA3, M.2, 2-Way CrossFire, Realtek GbE, USB 3.2 Gen2 A+C, ATX

 

 

Dzięki za rady.

Edytowane przez panicz patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...