Skocz do zawartości
barack.obamowski

Prędkość internetu po WiiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Aktualnie posiadam internet 50 Mbps. Router jaki mam to Huawei HG8546M (ustawiony na 20/40 MHz, ma możliwość 300 Mbps) a w komputerze mam na USB bezprzewodową kartę sieciową TP-LINK TL-WN727N (150 Mbps, wg opisu Lite-N)

 

Do routera nie mam podpiętego kablem żadnego urządzenia. Wszystkie działają przez Wi-Fi. Na moim komputerze po Wi-Fi mam prędkość internetu 50 Mbps czyli tyle na ile mam umowę z operatorem.

 

Pojawiła się jednak możliwość abym mógł mieć u niego za niedużą dopłatą 150 Mbps. Czy na moim sprzęcie (router + sieciówka na USB) będę mógł uzyskać po Wi-Fi te 150 Mbps? Czy jednak któreś urządzenie nie będzie dawało rady i prędkość będzie niższa? Albo może sam standard "N" nie będzie w stanie ogarnąć tych 150 Mbps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WiFi wartości 150 czy 300 Mbps to nie jest realna prędkość transferu tylko prędkość połączenia. Przy prędkości połączenia 300Mbps powinieneś uzyskać realny transfer około 100Mbps. Jeśli chcesz więcej musisz iść w standard Wi‑Fi 5.

Na swoim sprzęcie jeśli zmienisz kartę WiFi na taką z 300Mbps, powinieneś osiągnąć realnie do 100Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W WiFi wartości 150 czy 300 Mbps to nie jest realna prędkość transferu tylko prędkość połączenia. Przy prędkości połączenia 300Mbps powinieneś uzyskać realny transfer około 100Mbps. Jeśli chcesz więcej musisz iść w standard Wi‑Fi 5.

Na swoim sprzęcie jeśli zmienisz kartę WiFi na taką z 300Mbps, powinieneś osiągnąć realnie do 100Mbps.

 

Czyli jeśli wymienię kartę Wifi na taką z 300 Mbps i router też ma 300 Mbps to co jest ograniczeniem, że realnie będę mógł uzyskać do 100 Mbps (operator daje 150 Mbps i tyle może być po kablu)?

 

P.s. Odnośnego połączenia kablowego to w sumie jednym opcją jest dla mnie puszczenie przewodu przez okno. Czy takia przejściówka przez ramę będzie miała wpływ na prędkość? Kabel nie przeciśnie się przez ramę.

 

UTmDjPY.jpg

Edytowane przez barack.obamowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard jest ograniczeniem. Teoretycznie można uzyskać więcej, ale ciężko o taki sprzęt. Rozwiązaniem jest standard Wi‑Fi 5.

 

Taka przejściówka może wpływać na prędkość. Ale już na pewno takie połączenie od strony zewnętrznej okna musiało by być bardzo dobrze zabezpieczone przed wilgocią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 802.11n najwiecej udało mi sie dobić do około 150-160Mbit

 

f48f65adca3f5cacmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 802.11n najwiecej udało mi sie dobić do około 150-160Mbit

 

Ale to masz na 5GHz i MIMO, a on ma kartę 1x1 2,4.

Przy dobrym zasięgu będzie miał te 100mbps, przy trochę gorszym pewnie tyle co ma i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...