Skocz do zawartości
Toxicmaster11

odgrzebanie komptuera , zlom czy cos jeszcze się uratuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć po wielu wielu latach ;)

 

 

Przez ostanie lata tylko praca, praca, praca :) teraz życie trochę zwolniło, więc pomyślałem że może by tak odgrzebać swojego PC :)

 

 

Nie jest on demonem jak na te czasy chociaż kiedyś był :), pytanie czy coś z niego jeszcze można zostawić?

 

i5-2500k 4x5,0

msi gtx 760

12gb ddr3

xfx pro550

p8p67 3.1

 

czy na śmietnik i złożyć coś na ryzenie, czy ogarnąć coś jeszcze na tym?

 

chętnie pograłbym w coś, np bf 4 czy bf 1, możne jeszcze raz w wiedźmina, jakiś cs. raczej na nowości nie mam czasu;) czekam na diablo ( ja i moj urlop )

Edytowane przez Toxicmaster11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tutaj to tylko przeszłość została. Szkoda kasy tutaj ładować, lepiej postawić nowe fundamenty.

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko na śmietnik? zasilacz tez już się nie nada? rozumiem ze wszystko już śmiga na ddr4, a na tym gtx nawet miałem 40fps w wiedzminie na wysokich :)

 

 

Polecisz coś? Czy ryzen 5 czy jakis intel? Jakie ramy? Nie chciałbym teraz wydać 5k na kompa, na start wymienim bym wlasnie fundamenty ;) mobo cpu i ram, ew jezeli strach to i zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć po wielu wielu latach ;)

 

 

Przez ostanie lata tylko praca, praca, praca :) teraz życie trochę zwolniło, więc pomyślałem że może by tak odgrzebać swojego PC :)

 

 

Nie jest on demonem jak na te czasy chociaż kiedyś był :), pytanie czy coś z niego jeszcze można zostawić?

 

i5-2500k 4x5,0

msi gtx 760

12gb ddr3

xfx pro550

p8p67 3.1

 

czy na śmietnik i złożyć coś na ryzenie, czy ogarnąć coś jeszcze na tym?

 

chętnie pograłbym w coś, np bf 4 czy bf 1, możne jeszcze raz w wiedźmina, jakiś cs. raczej na nowości nie mam czasu;) czekam na diablo ( ja i moj urlop )

 

5ghz na sandy x4 wciąż daje rade, wymień na razie tylko GPU, spokojnie można dać tu kartę nawet 1660super, amd nie bierz do cpu 4/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bo nie jest to jakiś typowy śmietnik, jakieś tam średnio wymagające gry udźwignie jeszcze, ale nie widzę sensu wkładania kasy w przestrzałą baze.

Zależy w jakim budżecie to widzisz. Zasilacz jeszcze opęka, ale czy warto go zostawiać skoro ma pewnie swoje lata, a nie jest to duży wydatek.

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie GPU teraz tak do 1000-1200zl? czy lepiej poczekać i wziąć jakiegoś RTX za 2k+ na parę lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://www.x-kom.pl/p/523950-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-super-oc-6gb-gddr6.html

 

Nie wiem, rózne są typy ludzi.

Jakbym wkładał nowe GPU za 2k do starego zestawu na PCIe 2.0, DDR3, z 2012, to tak jakbym wrzucał nawigacje 9 calową do 20 letniego auta, w którym korozja zjadła już połowe blachy. :D

 

A jeśli chciałbyś zmienić 'funadmenty', to fajnie poczekać kilka tygodni na B550, do tego jakiś Ryzenik 3600, a później ewentualnie zmienić na ZEN3, które najprawdopodobniej zapremierują pod koniec roku, ramy Cruciale 3000/15 2x8 i grafika 1660/2060, ale to już ponad 3k trzeba liczyć, tylko czy przy tej kwocie warto upychać w starą obudowę i zasilacz? Może prościej już dorzucić 200 zł za zasilacz i 200 zł za obudowę, a ten zestaw popchnąć do nowego właściciela? Zapach świeżości za pare stów więcej i mniej bawienia się w sprzedawanie podzespołów, bo popchniesz całą skrzynke, a nie każdy podzespół osobno.

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o tytuły które podałeś to tylko z wiedźminem trochę CPU i GPU nie dojeżdża na ale średnich te 40fps wyciągniesz wiec moim zdaniem szkoda zachodu żeby inwestować w ten sprzęt. Sprawdź Temperatury w Hwmonitor i przeczysc go w środku, być może trzeba wymienić pastę. Jeśli to nie Pomorze to do wiedźmina możesz zainwestować te 150zl plus to co zarobisz z tego procka w lepszy procesor i 250zł w GPU i to tyle. Nw jakie wymagania ma to diablo na które czekasz, jeśli nie jest to jeszcze wiadome to tez poczekaj i po prostu jak bardzo będzie Ci zależało to wtedy dopasuj PC do tej gry i to tyle.

Edytowane przez GSW2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć po wielu wielu latach ;)

 

 

Przez ostanie lata tylko praca, praca, praca :) teraz życie trochę zwolniło, więc pomyślałem że może by tak odgrzebać swojego PC :)

 

 

Nie jest on demonem jak na te czasy chociaż kiedyś był :), pytanie czy coś z niego jeszcze można zostawić?

 

i5-2500k 4x5,0

msi gtx 760

12gb ddr3

xfx pro550

p8p67 3.1

 

czy na śmietnik i złożyć coś na ryzenie, czy ogarnąć coś jeszcze na tym?

 

chętnie pograłbym w coś, np bf 4 czy bf 1, możne jeszcze raz w wiedźmina, jakiś cs. raczej na nowości nie mam czasu;) czekam na diablo ( ja i moj urlop )

Wymień procesor na i7 2600k i kręć:

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-2600k-CID99-IDEKsUF.html#1afe9f6f08

https://www.olx.pl/oferta/intel-core-i7-2600k-processor-CID99-IDEPmUL.html#1afe9f6f08

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-i7-2600-k-CID99-IDF1GyZ.html#1afe9f6f08

 

do tego nowa karta - dobrą propozycję podał Krzynówek

i nadal pograsz w tytuły, o których napisałeś. To najtańsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych gier co wymieniłeś to IMO tylko nowe GPU by się przydało, np jakbyś dostał nową 1660s za 999 byłoby fajnie. Prawdą jest jednak, że nowości na procku 4c4t będą działać różnie - wiele z nich bez szału. Z kolei wtedy uważam że słuszne jest przejście na całą nową platformę zamiast grzebania w tej - ale GPU i tak już będziesz wtedy miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatry na CPU w stresie mam podchodzace po 65`. stresowany occt.

 

ok, poszukam i7-2600k, moze trafi sie nie zaorana sztuka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatry na CPU w stresie mam podchodzace po 65`. stresowany occt.

 

ok, poszukam i7-2600k, moze trafi sie nie zaorana sztuka:)

 

W bf4 pograsz na tym co masz na luzie, jeśli chodzi o wiedźmina to musisz wymienić przede wszystkim GPU np na używanego RX 570 i jak podkręcisz procka to zyskasz 15/20FPS. Sama wymiana procka da Ci może 5fps więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bf4 pograsz na tym co masz na luzie, jeśli chodzi o wiedźmina to musisz wymienić przede wszystkim GPU np na używanego RX 570 i jak podkręcisz procka to zyskasz 15/20FPS. Sama wymiana procka da Ci może 5fps więcej.

Procesor ma już podkręcony do 5.0GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta:)

 

Jeszcze potwierdźcie mi

 

Ryzen 5 3600

B450M-A PRO MAX

Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz

do tego aktualne chłodzenie he1225 z 2 wentylatorami,( chyba ze zaproponujecie mi jakieś ciche, moze wodne? ) ten sam zasilacz xfx 550W, i buda.

Czy taka baza będzie ok na parę lat?

Grafike w przyszlym miesiacu, jak pozbede sie starego kompa.

 

 

Edytowane przez Toxicmaster11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...