Skocz do zawartości
LarryGarry

Windows 32/64bit i inne pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Heja. Chciałbym kupić oficjalnego Windowsa 10 Home w wersji digital i znalazłem taką oto ofertę w sklepie Morele.pl. (link niżej) Nie jestem pewien paru rzeczy. Co oznacza wersja 32/64bit, która jest obok wersji 32 i 64bit? I czy wersja box może być w ogóle cyfrowa? Od razu dzięki za odpowiedzi, nie jestem zbyt biegły w tych rzeczach :D

 

https://www .morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-home-pl-32-bit-64-bit-box-kw9-00265-772954/ (usuńcie spację po www)

Edytowane przez LarryGarry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie oznacza to tyle, że pzy instalacji wybierasz sobie jaką wersje instalujesz. drugie nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniając kreator obrazu systemu MŚ zrezygnował "fizycznego" posiadania sprzedawanego produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalni resellerzy mogą sprzedawać wersje cyfrowe - klucze. Do potwierdzenia legalności używany jest wtedy dowód zakupu, nie ma naklejki. Nie mylić z "używanymi" kluczami z różnych portali za ułamek tej ceny!

Klucz pasuje zamiennie do wersji 32 lub 64 bit. Pobierasz taki obraz jaki Ci jest potrzebny na dany komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli jeśli mam teraz Windows 7 64bit, to znaczy że mój procesor obsługuje właśnie tę architekturę i automatycznie zainstaluje się ta właśnie wersja dziesiątki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem - Marynarz napisał pobierasz jaką chcesz wersje - więc pewnie wyświetli ci się do wyboru wersja 32 albo 64, ewentualnie 32\64- w tym drugim wypadku wybierasz chyba podczas instalacji

 

wersja box digitalna chyba oznacza iso, które zapisujesz na płytce, albo robisz instalator na penie, i możesz zainstalować na różnym sprzęcie, oczywiście nie jednocześnie; w praktyce oem tak samo, ale oem wymaga konta ms, box nie

 

architekturę 64 obsługują praktycznie wszystkie procesory już od 15 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz minimum 4GB RAMu to tylko wersja 64 bit wchodzi w grę.

Jak nie jesteś pewny, że musisz mieć wersje 32 bit to nie potrzebujesz wersji 32 bit (x86).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...