Skocz do zawartości
tomo90

Instalacja/Aktualizacja do Windows 10 restartuje do Windows 8.1 bez oznak dalszej instalacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Aktualnie mam system Windows 8.1 Home,

 

Próbuje go zaktualizować do Windows 10 Home,

 

Pobrałem MediaCreationTool2004, zostały pobrane wymagane dane do instalacji systemu, zaznaczyłem ze chce zrobić aktualizacje z zachowaniem aktualnych danych i ostawień systemu.

 

Instalacja przebiega pomyślnie do momentu pierwszego restartu, po nim uruchamia się jak gdyby nigdy nic Windows 8.1 i o instalacji Windows 10 nie ma jakiegokolwiek śladu, nie wyskakuje żadne okno, nie ma żadnej oznaki rozpoczętej wcześniej instalacji, po prostu wpisałem hasło do Windows 8.1 i system się normalnie uruchomił,

 

Jedynie rzuciło mi się w oczy ze podczas tego restartu wyskoczył komunikat "scanning and repairing" i po nim jak pisałem wyżej, Win 8.1 się uruchomił bez oznak rozpoczętej instalacji.

 

Aktualnie ponownie włączyłem program "MediaCreationTool2004" i system po raz kolejny się pobiera co jest tyko stratą czasu bo już przecież został wcześniej pobrany prawidłowo,

 

Co w tyj sytuacji mogę zrobić? Dlaczego w trakcie instalacji system uruchamia Windows 8,1? Czy to możne mieć związek że oryginalny laptop miał dysk hdd który został zaktualizowany o dysk ssd (została wykonana kopia sektor po sektorze całego dysku)?

 

Nie chce instalować Windows 10 na czysto, zależy mi na aktualizacji a nie czystej instalacji,

 

Chciałbym jeszcze dodać ze chciałem uniknąć ponownego pobierania windows przez program MediaCreationTool2004 i próbowałem z folderu C://ESD/ uruchomić plik setup (Windows 10?) ale zaraz po próbie włączenia tej aplikacji wyskoczył błąd ze aplikacja nie może zostać uruchomiona i standardowy w windows komunikat aby znaleźć problem online.

 

Dodam jeszcze pare szczegółów technicznych:

 

Windows 8.1 HOME,

 

Instalacja z zachowaniem ostawień poprzez program MediaCreationTool2004, na dysku C pojawił się folder ESD

 

Dysk SSD samsung, jedna partycja rozruchowa 232 GB z Win 8.1 i druga partycja (niewidoczna) 102 MB (opisana jako Partycja systemowa EFI).

 

Tabela partycji GUID (GPT),

 

140 GB wolnego miejsca na C

 

Jest to laptop ASUSA LF550

 

Zainstalowany antywirus ESET NOD32

 

Moje konto jest oczywiście administratorem

 

Instalator również poprosił o usunięcie VMWARE Workstation który miałem zainstalowany, oczywiście to zrobiłem,

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy chodzi o to, ale "Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 dostępna przez aplikację Uzyskaj system Windows 10 zakończyła się 29 lipca 2016 r." Więc może się coś pierniczyć podczas aktualizacji przez WCTool.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ważne pytanie, rozumiem że instalacja/aktualizacja z Windows 8.1 (programem MediaCreationTool2004) nie usuwa mojej licencji Windows 8.1 Home i po jej poprawnej instalacji miałbym aktywowany Windows 10.

 

Pytanie czy jeżeli zechciałbym na dzień dzisiejszy zainstalować czystą instalacje Windows 10 na moim laptopie (ISO pobrane przez MediaCreationTool2004 i nagrane na pendrive) i przebiegła by ona pomyślnie - to czy klucz który posiadam z Windows 8.1 będzie pasował do dla Windows 10?

 

Nie chciałbym tracić aktualnej licencji z 8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś (?) komputer z 8.1 i tej licencji nie stracisz. A to czy odpalisz na niej 10 i czy będzie to legalne to w sumie 2 kolejne, niezależne sprawy.

Zrób sobie obraz np. Macrium Reflect i postaw to na czysto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje to będzie najlepsze rozwiązanie,

aktualnie walcze z problemem czystej instalacji z pena (obraz iso pobrany przez program microsoftu),

podczas próby bootowania instalki z pena, dostaje komunikat "KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to poodpinaj co się da i instaluj z pendrive 2.0 w porcie 2.0.

Możesz też spróbować update BIOS/UEFI albo zbootować jakiegoś linuxa i przejrzeć dmesg w poszukiwaniu jakiegoś problemu sprzętowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeżeli w BIOSie jest klucz od Windows 8.1 (a nie od 8.0) to Windows 10 się zainstaluje bez pytania o klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...